Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký olej?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin



Založen: 4.4.2008
Příspěvky: 60
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 4:04 pm    Předmět: Jaký olej? Citovat

Zdar hoši,mám dotaz.Mám X2 zvyklou na olej 5W40 (plnou syntetiku) od mogulu a chtěl bych nalít od totalu 5W40 quartz 9000.Je to možný nebo ne?Nebo radši 5W40 classic.Díky za odpovědi Confused
_________________
XANTIA II r.v 98,18/16v jak na vlnách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

klidně to tam šoupni.nebude žádný problém.
_________________
pneuservis,opravy a plnění klimatizací.739 079 629

X1 1,9td break-jedna z mála v plné palbě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin



Založen: 4.4.2008
Příspěvky: 60
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 5:14 pm    Předmět: Citovat

Ale kterej quartz nebo classic?
_________________
XANTIA II r.v 98,18/16v jak na vlnách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 5:26 pm    Předmět: Citovat

já mám 10W40, značku nevím, měnil mi ho jeden známej automechanik, ptal jsem se ho na plně syntetickej a říkal, že to je zbytečně drahý, tak jezdím na tenhle a žádnej problém. při výměně to naplnil po horní rysku, teď po roce ježdění a asi 15 tisících jsem uprostřed mezi ryskama. vůbec nic nedolejvám. až budu měnit, dám zase 10W40, ale asi to budu dělat sám a dám total
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

me ceka vymena v pondeli (vcetne rozvodu,filtru Crying or Very sad to bude penez) no a taky premejslim co tam dat. Chtel bych plnou syntetiku ale mam strach aby mi to neutrhalo nakej bordel,kdo vi jak to tam vypada,tak asi soupnu polo...Je to rozumny?
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 5:49 pm    Předmět: Citovat

matně si vzpomínám, že v autoškole se mluvilo o něčem jako je u hydrauliky proplach, při přechodu na jinej typ oleje, ale nevim už jak to bylo, asi při přechodu z minerálního na synt. nebo polosynt. dát novej a najezdit jen asi 2 tisíce a znova vyměnit, ale to si fakt moc nepamatuju, zkušenější určitě budou vědět víc
v každým případě neuškodí při koupení auta a první výměně sundat a vyčistit vanu, na škodovkách i na p 405 jsem to udělal a ve všech byl na dně dost sajrajt.
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 5:55 pm    Předmět: Citovat

no ja vim ze na skodovce jsem daval proplach a najel par km a pak normal olej... A dik za radu,vanu sundam Wink
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

lightDJ napsal:
me ceka vymena v pondeli (vcetne rozvodu,filtru Crying or Very sad to bude penez) no a taky premejslim co tam dat. Chtel bych plnou syntetiku ale mam strach aby mi to neutrhalo nakej bordel,kdo vi jak to tam vypada,tak asi soupnu polo...Je to rozumny?


Přechodem z 5W na 10W nic nepokazíš, opačně bych to nedoporučoval. Syn si nechal na Civicovi vyměnit olej v "autoservisu", na motoru zvyklém na 10W mu dali lepší-5W a taky dražší- za 2 dny se mu přidřela klika a ojnice se koukla jak to vypadá venku. Motor měl holt už něco najeto. Mimochodem auto koupil od majitele servisu, se servisní knížkou a 130tis. km. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

Luboš.H napsal:
lightDJ napsal:
me ceka vymena v pondeli (vcetne rozvodu,filtru Crying or Very sad to bude penez) no a taky premejslim co tam dat. Chtel bych plnou syntetiku ale mam strach aby mi to neutrhalo nakej bordel,kdo vi jak to tam vypada,tak asi soupnu polo...Je to rozumny?


Přechodem z 5W na 10W nic nepokazíš, opačně bych to nedoporučoval. Syn si nechal na Civicovi vyměnit olej v "autoservisu", na motoru zvyklém na 10W mu dali lepší-5W a taky dražší- za 2 dny se mu přidřela klika a ojnice se koukla jak to vypadá venku. Motor měl holt už něco najeto. Mimochodem auto koupil od majitele servisu, se servisní knížkou a 130tis. km. Very Happy Very Happy Very Happy


no to je pekny:-) hele musis si vybrat na spritmonitoru grafiku 4 bo 6 pac cerna tady na cernym podkladu neni videt ted jsem to taky resil:-D ja myslel ze xxW je teplota.... http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004022001
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 6:50 pm    Předmět: Citovat

no to je pekny:-) hele musis si vybrat na spritmonitoru grafiku 4 bo 6 pac cerna tady na cernym podkladu neni videt ted jsem to taky resil:-D ja myslel ze xxW je teplota.... http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2004022001[/quote]

W je viskozita a taky startovatelnost motoru při minusových teplotách. zároveò je to taky hustota oleje.Když dáš řidší olej do motoru který už má sem tam nějaké vůle bude to znamenat pokles tlaku mazání a v některých případech může dojít k tomu, co jsem popisoval výše. Těch článků o olejích už jsem přečetl víc,takže názor na to mám. Podle mě u aut co mají najeto přes 150tis km, je investování do syntetiky vyhazování peněz.Minerální oleje jsou stejně tak kvalitní.
Na spritmonitoru mám BX, až tam budu dávat Xantii tak to opravím.Dík.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 10:49 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to už opravil,ani jsem si nevšiml výběru barev.Dík
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 10:21 am    Předmět: Citovat

Mel si to nechat jak to bylo,ted kdyz vidim tvou spotrebu... Very Happy
_________________
vrak,cervenej,polorozpadlej 1,8 8V r.96
http://www.v-lighting.ic.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin



Založen: 4.4.2008
Příspěvky: 60
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 2:23 pm    Předmět: Citovat

Tak kterej teda 5W40 quartz nebo classic? Nebo tam nalejt 10W40? na tach.mám najeto 91000 km,kterým stoprocentně nevěřím.Podle mě to má najeto min.o sto tisíc víc.Tak co mám nalejt poradte? CHci aby to auto hodně dlouho vydrželo na nový nemám. Předem dík. Sad Sad Sad
_________________
XANTIA II r.v 98,18/16v jak na vlnách
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jack



Založen: 18.12.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 6:43 pm    Předmět: Citovat

Jestli jezdíš kratší štreky s častými studenými starty,tak tam dej 5w40.A pokud chceš,aby ti motor vydržel dlouho v dobré kondici,tak měò olej po 10tis.km.Pokud ale lítáš dálky,tak bohatě stačí 10w40 a výměna po 15-20tis.
_________________
X2 2.0 HDI 80kw break exclusive
ex X1 2.0 8V LPG
Yamaha XJR 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne červen 08, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

martin napsal:
Tak kterej teda 5W40 quartz nebo classic? Nebo tam nalejt 10W40? na tach.mám najeto 91000 km,kterým stoprocentně nevěřím.Podle mě to má najeto min.o sto tisíc víc.Tak co mám nalejt poradte? CHci aby to auto hodně dlouho vydrželo na nový nemám. Předem dík. Sad Sad Sad


jestliže máš auto "navyklí" na 5W40 tak tam dej 5W40 a je jedno jestli quarz nebo classic pokud to bude od TOTALu tak normy oleje vůči potřebám motoru budou sedět
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)