Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kompatibilní rádio s ovladáním na volantu.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:02 am    Předmět: Citovat

jk napsal:
Člověče ty jsi šikovnej!
Až bude chvilka tak to jdu nastudovat. Původně jsem to chtěl z nouze řešit přes infra, ale nelíbí se mi ta vysílací ledka v zorném poli rádia. Pokud tam budu posílat kódy přes kabel, bude se mi to líbit víc. Každopádně je to asi nejhorší co sem si mohl na výrobu redukce koupit. Very Happy
Tak sem na to koukal a ono to JVC skutečně asi žere ten signál z infra. Zkusím to demodulovat a pustit do vstupu a dám vědět. Nebude to ale hned.


Jardo,

ještě mi prozraď (jestli to není tajné) na čem tyhle převodníčky píšeš, jaký je tvůj oblíbený mikroprocesor?

Další generaci hodlám přepsat na MC9S08QD4 (8-pinů) pro Blaupunkt a na novou MC9S08SG8 nebo SH8 (16 až 20 pinů), případně RS08KA4, vše pinově kompatibilní, tzn. jedna deska, pokud bych do toho vůbec šel.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:08 am    Předmět: Citovat



Lidičky,

možná mám trochu velké ambice, ale byl by mezi vámi zájem o takovéto převodníky, tedy v neprototypovém provedení?
Máte volant s ovládáním a k tomu nekompatibilní rádio?
A nechcete investovat do převodníku, případně takový není k dispozici?

Pokud ano, napište mi třeba jen soukromou zprávu s uvedením:

  • typu auta (r.v., počet tlačítek)
  • je-li známo, tak i typ originálního rádia, případně tvar a počet pinů konektoru z volantu do rádia (ISO10 od Clarionů, Blaupunktský MiniDIN, atp.)
  • značka a typ nového autorádia


Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:42 am    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:

Další generaci hodlám přepsat na MC9S08QD4 (8-pinů) pro Blaupunkt a na novou MC9S08SG8 nebo SH8 (16 až 20 pinů), případně RS08KA4, vše pinově kompatibilní, tzn. jedna deska, pokud bych do toho vůbec šel.


SH8 ? Vzdyt to je 800MHz bestie ? Nebo si to s necim pletu ? Jooo to byly casy kdyz jsme vyvijeli jeste na Motorolach (PIC16....) a jedinej debugger byla ledka Smile
_________________
X2 2.0 HDI 80kW '99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:13 am    Předmět: Citovat

Neuron napsal:
SH8 ? Vzdyt to je 800MHz bestie ? Nebo si to s necim pletu ? Jooo to byly casy kdyz jsme vyvijeli jeste na Motorolach (PIC16....) a jedinej debugger byla ledka Smile


Ne Exclamation

SH8 myšleno MC9S08SH8, je to malinký osmibiák, nyní Freescale, dřívě Motorola. Debugování/flashování přes jednodrátový BDM port, naprostý luxus (zvláště ve srovnání s debugováním na LEDku) Laughing

Pavel

P.S. PIC16 není Motorola, ale velký konkurent na tomto poli, Microchip Evil or Very Mad
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:40 pm    Předmět: Citovat

Mas pravdu , uplne jsem to poplet. SH-8 jsem myslel SuperH, a posledni model je teprve SH-5 (strejda pouziva SH-4, proto je znam). A PIC16c84 a PIC16c72 jsou skutecne od firmy Microchip.

Jen abych tu nemystifikoval Smile
_________________
X2 2.0 HDI 80kW '99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 5:01 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Je bych rád upozornil na fakt, že výstupy ovádání z volantů u X1 aX2 jsou různé a nedají se použít mezi sebou.
U X1 jsou4 dráty na výstupu a u X2 jen 3, a zapojené úplně jinak.


Josefe2, všichni,

znáte někdo přesné zapojení volantu u X1?

Je tam vícero variant?

Jaká rádia se sériové montovala do X1? (Tip: zkuste ho najít tady http://codedradio.info/?i=bn&sb=C)

Pavel

P.S. Mimochodem, volant X2 jsem rozdělal, jsou tam 4 LEDky na každé straně, plus pak ta tlačítka a odpory. Dohromady skutečně 3 dráty (ovládání, podsvícení, zem). Celé jsem to nafotil, mám to, kdyby měl někdo zájem.

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
jk napsal:
Člověče ty jsi šikovnej!
Až bude chvilka tak to jdu nastudovat. Původně jsem to chtěl z nouze řešit přes infra, ale nelíbí se mi ta vysílací ledka v zorném poli rádia. Pokud tam budu posílat kódy přes kabel, bude se mi to líbit víc. Každopádně je to asi nejhorší co sem si mohl na výrobu redukce koupit. Very Happy
Tak sem na to koukal a ono to JVC skutečně asi žere ten signál z infra. Zkusím to demodulovat a pustit do vstupu a dám vědět. Nebude to ale hned.


Jardo,

ještě mi prozraď (jestli to není tajné) na čem tyhle převodníčky píšeš, jaký je tvůj oblíbený mikroprocesor?

Další generaci hodlám přepsat na MC9S08QD4 (8-pinů) pro Blaupunkt a na novou MC9S08SG8 nebo SH8 (16 až 20 pinů), případně RS08KA4, vše pinově kompatibilní, tzn. jedna deska, pokud bych do toho vůbec šel.

Pavel


Ahoj, válí se mi tady ATMEGA8 od Atmelu, tak sem myslel, že bych ji využil. Vzhledem k tomu, že ale běžně AVRka neprogramuju, tak mi to zabere víc času a ten mi momentálně chybí. Kdysi ve škole jsem dělával s 8051kovou řadou a před nedávnem něco málo s ATTINY. Vpodstatě ale bych začínal znovu od začátku, protože už si toho moc nepamatuju. Jsem spíš přes HW. Toto beru jako odreagování. Naposled jsem dělal bráchovi takovou blbůstku do jeho X1 na signalizaci otevření/zavření dveří přes blinkry. (PWM modulací žárovek blinkrů). Kupodivu to ještě funguje. Byla tam tenkrát použita ATTINY12. Jak sem už kdysi někde psal, existuje univerzální redukce, ale s tou sem nebyl podle papírů moc spokojený, tak sem se na ni vybodl. Tenkrát jsem se rozhodl, že se o to raději pokusím sám a udělám to sobě "na míru". Jinak, kdyby si se do toho chtěl pustit spíš než já, tak to klidně od tebe koupím a otestuju.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:04 pm    Předmět: Citovat

Tak do jedničkové řady se montovali Blaupunkt, jsou to ty poslední 4 kusy nad Clarionem podle toho odkazu nahoře. Pro upřesnění: PH1 C BP2775 a PH1 D BP 2490-92, tyto byli zapojeny na multifunkční volant, zapojení 4 vodiče-plánek momentálně nemám. Ještě tam bylo jedno starší bez RDS, ale zapojení bylo stejné.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:13 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to trochu prošel a to další které se tam montovalo jen v roce 93 je: Clarion PU9667A.Také bylo na volantu, zapojení stejné jako na Blaupunktech.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

Jojo, díky za informace, Josefe. K tomu PH1D jsem na http://www.eserviceinfo.com i našel schéma, dva piny (5 a 6) na tom ISO konektoru jsou vytažené odpory 100k (trochu moc?) k 5V, takže se opravdu opět spínají některé hodnoty odporů k zemi. Kolik je tam vlastně tlačítek 4+4?
Jen to změřit... [hádám tak 0, 33k, 68k, 180k]

Na pinu 8 zem, na pinu 7 12V (osvětlení?)

Takže opět "klasika", zřejmě jako ten novější PU2294, jen s trochu jinými hodnotami. To půjde.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:07 pm    Předmět: Citovat

Tlačítka jsou 4 kolébky, ale jen 3 jsou sem-tam , a čtvrtá je jen Mute na obě strany, funkce jen jako tlačítko., jsou také podsvětlené.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

pokračuji:

za pomocí zdejších kutilů jsem se na dálku zatím dopracoval k tomuto schématu pro X1:

(kliknout pro větší obrázek)

Pokud byste někdo měl upřesnění, hlavně, co se týká poslední kolíbky (názvy a funkce + hodnota toho posledního odporu) rád to tu změním, a je to tu k mání i ostatním badatelům.

Rovněž není potrvzeno, jestli se podsvícení bere z pinu 7 (+12V) nebo z pinu 4 (+5V), ale už název pinu 7 (BEL = Beleuchtung?) leccos napoví.

Čísla pinů se vztahují k 10 pinovovému ISO konektoru, je fyzicky stejný jako u XII 98-99), ale jinak zapojen.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66


Naposledy upravil ok2ucx dne ne únor 10, 2008 10:38 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem tu někde na fóru zaregistroval, že někdo (já dříve taky) tu chtěl nejak modifikovat zapojení tlačítek ve volantu. Když jsem to měl rozdělané, tak jsem to i nafotil, a si můžete udělat představu na těchto klikacích obrázcích:




Ta fólie je křehká a tenká, hned mi bylo jasné, že změnu zapojení dělat nebudu a převodník je to správné řešení. Jde o X2/1998, t.j. v pořadí druhá varianta DO z volantu i Xantií.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 11:26 pm    Předmět: Citovat

Pavle funkce tlačítek SW 12 a 13 , SW22 a 23 je ta samá jak máš na volantu XA2 tlačítka ze přední strany, ladění stanic , u rádia ze zapojeným changerem na pravo měníš celé CD a vlevo jen posouváš skladby na jednom CD.(možná naopak, je tam zima Smile ).
Máš někde zapojení na XA2? Teď mi na jedné pěkně blbnou tlačítka-zesiluje oběma vol. a zeslabuje oběma ladění na levé straně.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so únor 09, 2008 11:47 pm    Předmět: Citovat

Tak se pokusím shrnout, co jsem dosud zjistil, opravte mě, jestli se někde pletu:

XI (1993-1997) mají volant zapojen takto na konektor ISO 10:

(kliknout pro větší obrázek)

XII (1998-1999) mají stejný konektor ISO 10:

(kliknout pro větší obrázek)

XII (2000-) pak konektor MiniDIN snad takto:

(zdroj: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/pilotyca.htm).


Jiné rozlišení či dělení jsem nenašel, snad nejlépe jsem tohle a takto viděl rozlišeno u převodníků, které dodává Alpine (převodník za ~2000Kč, káblík za ~500Kč).

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66


Naposledy upravil ok2ucx dne po únor 25, 2008 9:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)