Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

utíká někde olej
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

Vždycky ten olej teče po vaně, i když to propouští třeba těsnění víka vačky, na těchto motorech ale rády praskají konce odfukových hadic dole vpředu nad vanou a ta prasklina bývá zespod, takže zvrchu není vidět. Praská v místě rozšíření a nasunutí na příruby (jsou 2) a za jízdy vytěká ven, nemusí to být tvůj případ ale pravděpodobně ano pokud je masná vana zepředu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Qěcy



Založen: 27.7.2007
Příspěvky: 113

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 10:58 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
Vždycky ten olej teče po vaně, i když to propouští třeba těsnění víka vačky, na těchto motorech ale rády praskají konce odfukových hadic dole vpředu nad vanou a ta prasklina bývá zespod, takže zvrchu není vidět. Praská v místě rozšíření a nasunutí na příruby (jsou 2) a za jízdy vytěká ven, nemusí to být tvůj případ ale pravděpodobně ano pokud je masná vana zepředu.


Mně začal týct olej těsněním olejového filtru. Po třech měsících od výměny filtru (po 3000 km). Taky tekl jenom při nastartovaným motoru, takže louže nebyla moc velká a dokone mi oleje nijak neubylo (podle měrky, kontrolka neblikala) Přišel jsem na to náhodou při pohledu pod stojicí káru. Servisák pravil, že to se někdy může stát, že se filtru nějak zohýbá příruba. Filtr vyměnil a je to OK. Nestačilo dotažení filtru, ono se mi to ani nepovedlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 21, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

A co třeba zkusit dotáhnout vypouštěcí šroub a nebo vyměnit pod ním podložku?
S tím jsem se setkal na svém autě Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 8:19 pm    Předmět: Citovat

Zatím koupím těsnění vany. Po dotažení jsou na šroubech stejně kapky a v té spáře (napojení vany) je vidět vrstvička oleje. Netěsní to. Jinak je vana teď čistá. Teď to kape lehce z tech šroubů( už jsem zase s olejem na minimu). Když je v oběhu správný množství oleje, tak (podle mého názoru) je hladina oleje ve vaně nad tesněním a tak rychle utíká. Zatímco když je ho tam lehce pod min tak už je pod těsněním a utíká jen při pohybu.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá únor 22, 2008 9:06 pm    Předmět: Citovat

Podle toho co píšeš v úvodu:
Zdar, mám problém: po nastartování mi začala blikat kontrolka oleje, tak jsem zjistil stav a byl jsem pod minimem. Dolil jsem celej litr, přemeřil a OK.Po třech dnech zase svítí kontrolka, čumim na měrku a olej zase ve stejný vejšce jako před dolitím.
bys musel mít pod autem kaluž jako rybník.
Tak tam před vypuštěním oleje nalej ze 2 litry nafty a uvidíš kama teče, stejně ten olej pak budeš vylívat. (nestartovat to přelité naftou).
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 2:44 am    Předmět: Citovat

bear napsal:
Ahoj Martine !
Mě trochu tekl olej výpustním šroubem stržený závit,opraveno,jinak ti kolegové erudovaní určitě odpoví co a jak
pa bear
1,9 TD 97


Zdravim, mám trošku vymletej závit ve vaně.. Když tam dám šroub jen tak (neomotávám molybdenovou páskou), tak je vidět značná vůle. Takže olej teče... Neví někdo jak efektivně opravit? např. proříznout závitníkem větší závit do vany?? Nebo někde sehnat či vyrobit o malinko větší šroub - zátku?? (to by bylo nejlepší) Nebo na míò práce přijde koupit novou vanu i s těsněním??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 11:27 am    Předmět: Citovat

Měděné nové těsnění tam počítám asi máš.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drazanl



Založen: 19.3.2008
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 1:32 pm    Předmět: Citovat

sima napsal:
Měděné nové těsnění tam počítám asi máš.


Uplně nový neni šéfe, ale to by asi neměl moc klachtat ten šroub, když ho tam zašroubuju?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 2:02 pm    Předmět: Citovat

No to vůbec ne,jen nechápu,jak se mohl jen tak strhnout závit na takovém šroubu-tak buď je ztrhlý závit a protáčí se a nejde dotáhnout,či nejde ani zašrubovat.Nevím co myslíš přesně tím klochtá Question Je tam vůbec origo šorub?Není jen ojetý závit spíš na šroubu?
Zkusil bych nejdřív sehnat jiný starší origo šroub a dal přitom nové těsnění,i když jasně těsnění vůli šroubu nevymezí.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá červenec 31, 2009 9:32 pm    Předmět: Citovat

drazanl napsal:

Zdravim, mám trošku vymletej závit ve vaně.. Když tam dám šroub jen tak (neomotávám molybdenovou páskou), tak je vidět značná vůle. Takže olej teče... Neví někdo jak efektivně opravit? např. proříznout závitníkem větší závit do vany?? Nebo někde sehnat či vyrobit o malinko větší šroub - zátku?? (to by bylo nejlepší) Nebo na míò práce přijde koupit novou vanu i s těsněním??

Šikovný zámečník ti to opraví. Sundat vanu, převrtat podle závitové vložky, vyřezat závit a závitovou vložku nalepit na Loctite 270 nebo podobný. Ale nevím kolik je tam materiálu- taky by šlo nechat si utočit nový závit s nátrubkem a navařit místo toho starýho. Všechno jde.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
romzo



Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 1
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi jednou ztrácel olej ...pak jsem v servisu zjistil že byla malá díra v olejovým filtru a tím to stříkalo do motoru ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Runes



Založen: 17.11.2008
Příspěvky: 78
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

zdarec Smile otazka aky olej mam kupit a doliat do 1.9TD 1994 idem na vymenu oleja buduci tyzden aj vymenu filtrov a tak lenze dneska mi skoro vypadli oci z jamiek ked som zistil ze som presne na minime. Servis je par kilometrov cca 30 tak nechcem nic riskovat a radsej dolejem liter lenze neviem aky tam ma ist de ho zohnat a co to moze cca stat Very Happy
_________________
DRAK - Citroen Xantia 1.9 TD 94
6,5l 90% mesto

Ja viem som lama Very Happy ale kto sa pyta ten sa dozvie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzadj



Založen: 13.9.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha-Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 2:22 pm    Předmět: Tlačí olej Citovat

Zdravím,mám trošičku podobný problém.Uniká mi olej z pod víka výfukových ventylů a kape na výfuk tím pádem se mi (když třeba stojím v koloně)začne kouřit od motoru.Taky mi vytéka olej z pod víčka na dolévání oleje.Když mám nastartovaný motor a otevřu víčko tak to dost odfoukne tlak.Vodu v oleji ani olej ve vodě nemám?Zkoušel jsem přetěsnit víko tesnícím tmelem,ale stejně to začalo zase zhruba po 100km téct.Moc se mi právě nezdá to odfouknutí když otevřu za chodu motoru to víčko,nebo je to normální??Mockrát děkuji za rady.Honza.
1,8i 16V
_________________
Na vše co se týče audio techniky se mě můžete ptát.Rád poradím a pomůžu na e-mailu. S pozdravem Honza.
Xantia 1,8i 16V r.v.1/96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 3:32 pm    Předmět: Citovat

Honza: Máš průchozí hadičky odvětrání vršku? Viz. články
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzadj



Založen: 13.9.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha-Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 24, 2009 4:13 pm    Předmět: Citovat

To nevím,o víkendu je zkusím vyndat.Potřebuji k tomu něco speciálního?Ten článek jsem nenašel.Díky mooc.
_________________
Na vše co se týče audio techniky se mě můžete ptát.Rád poradím a pomůžu na e-mailu. S pozdravem Honza.
Xantia 1,8i 16V r.v.1/96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)