Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Klepání volantu (vůle ve sloupku řízení)

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radkin



Založen: 17.5.2009
Příspěvky: 6
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 9:36 pm    Předmět: Klepání volantu (vůle ve sloupku řízení) Citovat

Ahojte,prosím mám problém s klepáním a křupáním volantu které je způsobeno zřejmě vůlí ve sloupku řízení v jehličkovém ložisku. Nevíte náhodou někdo jestli pasuje sloupek řízení z X1 do X2??? Děkuji Vám
_________________
Radkin - Xantia II. HDI 80kW r.v.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 12:21 pm    Předmět: Citovat

To se to tu taky probíralo. Stačí napsat ve vyhledávači řízení a bude to. Ale problém spíše vidím v kardánku na řídicí tyči. Ten je zatvrdlý. Třeba je ho pořádně promazat a nebude v tom křupat ani nijak drhnout řízení. Pokud bude vymlácený, tak je třeba tu část spodní tyče vyměnit. Da se zaměnit X1 s X2, ale je nutná výměna i té gumy v podlaze. Jinak to nebude pasovat. Délka tyče je stejná. Jde pouze o tvar té tyče.
_________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radkin



Založen: 17.5.2009
Příspěvky: 6
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

Já to tu hledal ale o tom jestli pasuje sloupek řízení z X1 do X2 jsem nic nenašel. Ne ne v tom kloubku to nevypadá jde to od shora jak je přišroubovaný volant.
_________________
Radkin - Xantia II. HDI 80kW r.v.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 2:39 pm    Předmět: Citovat

To chce napřed ten kříž vyzkoušet jestli není suchý a jestli nemá vůli. Musí se proto vysunout. To křupání totiž jen vypadá, že jde někde se shora volantové tyče. Já už ji musel měnit, tak vím, že pasuje z X1, ale včetně s gumou. Ten kříž jsem měl úplně vybitý. Rozchodil jsem ho nejprve, ale měl jsem vůli v řízení.
_________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 6:33 pm    Předmět: Citovat

ten kříž jsem promazával se zvednutou přední nápravou, napřed jsem to prostříkal uvolòovačem šroubů, chvíli točil volantem sem a tam, pak to asi hodinu nechal a znova protočil a pak nastříkal vazelínu ve spreji a zas protočit a dostříkat...ale jestli je nějak hodně vyrezlej, už ho vazelína nezachrání
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 7:36 pm    Předmět: Citovat

No a hlavně když je ten křížek zatuhlej tak se to ruzně kříží a zbytečně namáhá ložisko v servu v řízení a potom taky gufírko a potom to teče a potom...............
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radkin



Založen: 17.5.2009
Příspěvky: 6
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

přátelé já Vám věřím že máte určo zkušenost s tím křížemi ale když já jsem vážně přesvědčen že je vůle nahoře u volantu protože i když za ten volant pořádně vezmu tak má vůli i nahoru,dolú i do stran tak proto se ptám zda pasuje celý sloupek řízení z X1 Wink
_________________
Radkin - Xantia II. HDI 80kW r.v.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 11:46 pm    Předmět: Citovat

jo kompletní se dá vyměnit. Ale tyč je o něco užší. Sedět by to ale mělo. Vyměnit to můžeš. Měl jsem celou volantovou tyč dole a měřil jsem ji a byly úplně stejně dlouhé včetně otvorů pro uchycení. Nechtělo se mi akorát měnit elektriku zapalování, proto jsem vyměnil jen ten vybitý kříž. Mám taky malou vůli, kdy volant mi chodí nahoru a dolů při jeho zvedání, ale to nemá vliv na řízení. Na staré volantové tyči to může být taky vybité.
_________________
XA II 1,9SD na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

radkin napsal:
přátelé já Vám věřím že máte určo zkušenost s tím křížemi ale když já jsem vážně přesvědčen že je vůle nahoře u volantu protože i když za ten volant pořádně vezmu tak má vůli i nahoru,dolú i do stran tak proto se ptám zda pasuje celý sloupek řízení z X1 Wink


Tyč je jiná, na xa1 je ve volantu matice a na xa2 je šroub, pokud ti to takle chodí a křupe vypadá to, že máš povolený nebo špatně nastavený horní šroubek kterým je dotahnutý spoj (tisícihran) mezi sloupkem který chceš měnit a kloubovou tyčí. Než ho dotáhneš posuò volant trochu nahoru, jinak ti může opět skřípat a vrzat pod volantem.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radkin



Založen: 17.5.2009
Příspěvky: 6
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 9:25 pm    Předmět: Citovat

Díky za rady. Jináč povolit dole u pedálů ten kloubek a povytáhnout volant cca o 1cm nahoru jsem zkusil ale nepomohlo to klepe pořád.
_________________
Radkin - Xantia II. HDI 80kW r.v.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radkin



Založen: 17.5.2009
Příspěvky: 6
Bydliště: ČR

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Tak Vám dávám za pravdu. Vyměněn ten problémový kloubek a vše je OK. Byl totalně zrezlý a měl vuli. Díky
_________________
Radkin - Xantia II. HDI 80kW r.v.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)