Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě - doporučte motor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 1:01 am    Předmět: Citovat

chonda napsal:
Buchta napsal:
Ovšem ten kdo vybírá a čte to, v tom má asi chaos..... Rolling Eyes

No, jestli tím myslíš mě, tak ani nee. Chtěl jsem spíš slyšet, jestli není některý motor vyloženě pověstný nějakým problém (viz TDi PD - už jste potkali někoho, kdo neměnil "váhu vzduchu"? Smile ). Což vypadá, že až na drobnosti (u 8V olej) není...
Takže teď jenom postupně najít svůj kousek. Což bude asi problém největší Confused


eee asi bys měl vědět že xantia není jen o motoru ale i o výběru jednoho za 3 typů podvozku ... o tom si taky dost přečti...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 10:46 am    Předmět: Citovat

Zdravim, reagujem, len na tvoj posledny prispevok s tym TD. TD je klasicky diesel s pridanym turbom, bez priameho vstrekovania a ten chvalabohu ešte žiadnu vahu vzduchu nemá na rozdiel od HDi . Na kombik ma trošku malo výkonu ked ho zaažíš, ale myslím že to z mojej strany bola celkom dobrá volba. Za dva roky 50 tis km a čo sa týka motora, tak no problem. No čo si vyberieš je tvoja vec, ale tu na slovensku maju diesle velice podobné ceny ako benziòáky a to najmä v ročníkoch tebou spomínaných. Želám šastnú ruku aby si narazil na bezporuchový kus, lebo o tom to je. Maj sa. Wink
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chonda



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:

eee asi bys měl vědět že xantia není jen o motoru ale i o výběru jednoho za 3 typů podvozku ... o tom si taky dost přečti...

Tak v tomhle mám vcelku jasno - chtěl bych 6ti koulový podvozek Smile Co tam není, to se nepokazí...Navíc Hydractiv ani Activu nepotřebuju, zas tak rychle nejezdím Cool
Začínáte mě s tím dieselem trošku nahlodávat, ale asi odolám - když už nic jinýho, tak bude mít asi o dost víc najeto než benzín. Navíc mám prostě radši charakteristiku i zvuk benzínu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 3:44 pm    Předmět: Citovat

chonda napsal:
Máca napsal:

eee asi bys měl vědět že xantia není jen o motoru ale i o výběru jednoho za 3 typů podvozku ... o tom si taky dost přečti...

Tak v tomhle mám vcelku jasno - chtěl bych 6ti koulový podvozek Smile Co tam není, to se nepokazí...Navíc Hydractiv ani Activu nepotřebuju, zas tak rychle nejezdím Cool
Začínáte mě s tím dieselem trošku nahlodávat, ale asi odolám - když už nic jinýho, tak bude mít asi o dost víc najeto než benzín. Navíc mám prostě radši charakteristiku i zvuk benzínu Wink


Umm, tady mě za volbu dieslu kamenovali, ale jezdím asi tak, jak budeš ty a spotřebu najdeš dole v podpise - jedná se o tu 1.9TD. Takže jak koukám, tak je to o 25% míò, než tu hlásí benzíòáci.

Mi zase učarovala charakteristika dieslu, zvuk je OK, rozhodně to není traktor, jako u VW/Škoda Rolling Eyes

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 4:41 pm    Předmět: Citovat

Každý si musí tuhle volbu vyřešit sám. Jedna věc je jasná, že ropáci mají menší spotřebu než benziòáci, ale taková prasklá hlava na nafáku nedej bože na 2.1TD nebo závada na epicu stojí tolik, že veškerý efekt dieselu je na dlouhou dobu mínusový, v propočtu spotřeby i kdyby rozdíl na 1 ujetý KM byl 1.-Kč.
Nemusím snad zdůrazòovat, že krátké jízdy (neboli studené) škodí jak benzinovým a o to více naftovým motorům, ktreré se déle zahřívají.
Samozřejmě po 2 KM popojíždění nemůže nikdo měřit průměrnou spotřebu, je to prostě nesmysl, kdo má vozidlo s ukazatelem momentální spotřeby mi jistě dá zapravdu.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 7:01 am    Předmět: Citovat

K nákupu: a už si vybereš motor jakýkoli, tak já bych doporučil nákup v Německu. Já když jsem před rokem začal koukat po xantii, tak jsem začal v ČR. Ale poměrně rychle jsem to vzdal a přeorientoval jsem se do Němec (mobile.de). Po relativně krátkém čase jsem měl vybráno a i koupeno. Touto cestou zase tak moc neušetříš, ale co hlavně - máš šanci sehnat opravdu dobrý auto. Samozřejmě i tam můžeš narazit na podvodníky, ale pravděpodobnost je o dost menší.... Já autí koupil přímo u Citroena a v podstatě mohu říct, že (až na nějaké drobnosti) jsem spokojen....
Jirka
_________________
Xana 2 Break - 1.8i 16V, XII/99, světlemodrá krasavice a taky můj první Citroen Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 9:27 am    Předmět: Citovat

jirkafra napsal:
K nákupu: a už si vybereš motor jakýkoli, tak já bych doporučil nákup v Německu. Já když jsem před rokem začal koukat po xantii, tak jsem začal v ČR. Ale poměrně rychle jsem to vzdal a přeorientoval jsem se do Němec (mobile.de). Po relativně krátkém čase jsem měl vybráno a i koupeno. Touto cestou zase tak moc neušetříš, ale co hlavně - máš šanci sehnat opravdu dobrý auto. Samozřejmě i tam můžeš narazit na podvodníky, ale pravděpodobnost je o dost menší.... Já autí koupil přímo u Citroena a v podstatě mohu říct, že (až na nějaké drobnosti) jsem spokojen....
Jirka

Takže až tě omrzí, tak ji můžeš rovnou hidit ze skály, páč ji nikdo nekoupí, raději si zajede pro druhou do německa.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
chonda



Založen: 26.1.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 10:40 am    Předmět: Citovat

Na kolik tak asi vyjde dovezení auta z Německa? Samozřejmě bez ceny auta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

chonda napsal:
Na kolik tak asi vyjde dovezení auta z Německa? Samozřejmě bez ceny auta...

napsal jsem SZ o dovozu i mobil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
msot



Založen: 25.2.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: 331 01 Plasy, Pod Tratí 534

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 2:32 pm    Předmět: Citovat

Mám 2.0 16V 97 kW - řekl bych tak akorát. Dá se s tím jezdit klidně od 2 tis otáček, fakt zabere nad 3 až 3,5 tis. o. Jezdím denně do práce 25 km jedna cesta. Spotřeba než jsem to předělal na LPG byla 8,5 až 9, na dovolenou 7 a to s klimou a v plném obsazení (dálnice do 130 km/h). Teď s LPG na pojíždky 10 až 11. Motorově naprostá spokojenost, 8-ventil má podle mne ještě lepší spodek, ale při předjíždění je rozdíl znát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 8:40 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
jirkafra napsal:
K nákupu: a už si vybereš motor jakýkoli, tak já bych doporučil nákup v Německu. Já když jsem před rokem začal koukat po xantii, tak jsem začal v ČR. Ale poměrně rychle jsem to vzdal a přeorientoval jsem se do Němec (mobile.de). Po relativně krátkém čase jsem měl vybráno a i koupeno. Touto cestou zase tak moc neušetříš, ale co hlavně - máš šanci sehnat opravdu dobrý auto. Samozřejmě i tam můžeš narazit na podvodníky, ale pravděpodobnost je o dost menší.... Já autí koupil přímo u Citroena a v podstatě mohu říct, že (až na nějaké drobnosti) jsem spokojen....
Jirka

Takže až tě omrzí, tak ji můžeš rovnou hidit ze skály, páč ji nikdo nekoupí, raději si zajede pro druhou do německa.


Správná poznámka... Laughing Jenže ona mě neomrzí, páč je to auto dle mých představ, potřeb a hlavně možností, takže jí chci udržovat "až do smrti" (teda její.. Wink ) Ale vážně - já netvrdím, že všechny u nás nabízený auta jsou špatný, ale já prostě v bazarech narážel na samý šroty (i když do telefonu vychvalovaný až do nebes) a ani tady v "mojí" motorizaci zrovna nic nebylo, .... Auto mě vyšlo celkem na asi 92 tKč včetně převozu a postavení na RZ od dovozce, 81 tkm se serviskou, fakturama. Dvě (pro mě) kosmetické vady a pouze jeden klíč (kartu mám) - to byly ty "drobnosti" a po roce provozu stále spokojenost (uk uk).... V Německu jsem viděl celkem 5 aut (nemám to daleko) a z toho byly 4 velice slušný až koupitelný, V ČR jsem viděl 4 a rovnou jsem zamítl všechny (a to jsem laik)... Tož tak...
Jirka
_________________
Xana 2 Break - 1.8i 16V, XII/99, světlemodrá krasavice a taky můj první Citroen Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 8:53 am    Předmět: Citovat

chonda napsal:
Na kolik tak asi vyjde dovezení auta z Německa? Samozřejmě bez ceny auta...


Já si auto vybral sám, takže dovoz (2x320km) a postavení na značky: cirka desítka....
_________________
Xana 2 Break - 1.8i 16V, XII/99, světlemodrá krasavice a taky můj první Citroen Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

chonda napsal:
Na kolik tak asi vyjde dovezení auta z Německa? Samozřejmě bez ceny auta...


Tu jsem popisoval svoji anabázi i včetně cen:

http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?p=3867#3867

Proces je to průchozí, myslím, že se není čeho až tak bát, mohu jen potvrdit, co tu píšou ostatní (stav aut, ceny, přístup obchodníků). Tož tak Wink

Pavel

P.S.
jirkafra napsal:
Jenže ona mě neomrzí

a jestli tě omrzí, budeš si chtít koupit jinou, hezčí, novější Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 12:59 pm    Předmět: doporučte motor Citovat

jen pro upřesnění, už nemusíte kupovat převozku s červeným pruhem, kdo chce ušetřit a plánuje rychlé postavení na ČR doklady postačí mu žlutý pruh -"kurzkennzeiche" platí ale jen 5 dnů cena o 50-60 euro nižší, holt Schengen je Schengen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 5:58 pm    Předmět: Citovat

Přečti si v klidu všechna CITROEN fóra a zjistíš, že nejlepší motor je V6. Pojištění platíš stejně jednou za rok, cca 2000 Kč rozdíl
spotřebu má o něco málo větší o cca 1Kč až 1,50 Kč na 1km jízdy,
nikdo ho ješte na fórech neopravoval,
ale 100% se svezeš,
ale 100% ho koupíš levněji než ostatní
a 100% bude v nejlepší výbavě.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)