Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zapach z ventilace a vlhke koberce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2007 3:07 pm    Předmět: Citovat

Ten smrad a zapocený okna jednoznačně signalizují tekoucí radiátor. Nedávno jsem také řešil tento problém a zdá se že úspěšně. Jezdím prostě s víčkem vyrovnávací nádržky chladící kapaliny zavřeným jenom na první polohu a zdá se že je po problému. Určitý tlak v chladícím systému je normální, ale tímto lze snížit. Pokud je v radiátoru jen malá netěsnost, která nevydrží tlak při běžícím motoru a v klidu to neteče, tímto opatřením se vyřeší (samozřejmě ne na 10 let). Někdo tu také zmiòoval přípravky na utěsnění chlad. systému. U předchozího auta mi začal téct chladič. Chtěl jsem ho vyměnit, ale kamarád mi poradil onen přípravek. Nalil jsem ho tedy do chladiče a byl POKOJ. Auto jsem měl ještě čtyři roky a chladič ani nekápnul. Tyto přípravky navíc mažou vodní pumpu. Já na něj prostě nedám dopustit a pokud mi radiátor začne opět téct i při pootevřené vyrovnávací nádržce, jednoduše tam těsnící přípravek naleju. Toto je má zkušenost, doufám že někomu pomnůže a nikomu neuškodí. Zdraví Laky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2007 10:38 am    Předmět: Citovat

Jaký přípravek jsi použil?
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laky



Založen: 29.8.2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 1:06 pm    Předmět: Citovat

Tak to si opravdu nepamatuju, jak jsem psal, je to už několik let. Vím jen, že to bylo půllitrové balení, byla to červená kapalina hustší konzistence. Auto bylo potřeba nejdříve pořádně zahřát, potom nalít do chladiče, resp. vyrovnávací nádobky protřepaný přípravek a potom auto pořádně projet. Přípravek se krásně naváže na stěny chladící soustavy, protože ikdyž je červený, kapalina mi zůstala normálně modrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 5:47 pm    Předmět: Citovat

Jo, můj mechanik používá nějaký gel, čili to by mohlo být ono. Asi to zkusím, jestli mi to zas bude v zimě mlžit.
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)