Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

1.8i 16V 81kw 97rv. problém s pístnicema

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bender



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 3:53 pm    Předmět: 1.8i 16V 81kw 97rv. problém s pístnicema Citovat

Zdárek,dnes jsem byl v autorizovaným servise v Jirkove na výměnu předních kulí,kde mi bylo po výměně řečeno,že mam vadné pístnice (tečou)a že se to snad už ani nedá sehnat a že cena se pohybovala kolem 12tis.Mam nove všechny 4 pérové a dofouklé ostatní ,přesto mi auto okamžitě po zastavení a vyp. motoru klesne.Při jízdě slyším jak dopouští čerpadlo a cvaknutí,to se opakuje celkem dost často.Fakt nevím zda mi v servisu říká pravdu a když ano,tak kde se dají ony pístnice sehnat? Předem dík za případné odezvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ales..158



Založen: 15.9.2009
Příspěvky: 20
Bydliště: Velká Losenice

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

já teda nevím ale mě auto taky klesne tak půl minuty po vypnutí motoru ale jen o kousek.spíš jestli ti tečou jak říká ten opravář tak by ti měli pod manžetama mokvat
_________________
At se to houpe
Xantia II 1,9TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 4:13 pm    Předmět: Re: 1.8i 16V 81kw 97rv. problém s pístnicema Citovat

bender napsal:
mi bylo po výměně řečeno,že mam vadné pístnice (tečou)


nech nastartované auto v normální poloze, vlez rukou za přední kolo, uvidíš tam napojení gumové hadičky přepadu pístnice na kovovou trubičku. Hadičku sundej a trubičku ocpi prstem. Jestli ti z gumové hadičky poteče stále proudem kapalina je pístnice KO Evil or Very Mad , jestli jen občas kapka, je to v normálu. Udělej to tak na obou stranách a víš na čem seš. Jiné pístnice seženeš na vrakáči ...

jestli "tečou" jen venkem - přes vrchní gufero pod manžetou, jsou prostě trochu mastné tak to neřeš.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bender



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 6:39 pm    Předmět: Citovat

a co na tech pístnicích jako odejde,nějaký těsnící kroužek,manžeta?Dělám ve firmě kde se dá z jakéhokoliv obrobitelného kovu udělat snad všechno,kdyby byla výkresová tech. dokumentace,možná by to šlo vyrobit...

předek auta mi padne po 5min na doraz a zadek padne jen o kousek,při jízdě po nerovnostech to porát dofukuje z toho usuzuji, že tam nějaká netěsnost být musí,každopádně zítra to ohmatám.... vám dík pánové
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 8:07 pm    Předmět: servis citroen Citovat

Pokud jsi z Jirkova u Chomutova tak si zajed do Vysoké Pece tam si ten servis všichni chválí pokud to neni ten kde jsi byl.Nebo si udělej výlet do Brna k PaMovi ten ti to projede komplet a odjedeš spokojenej.
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

To Bender-zkus poslechnout PaMa a dle toho se zařiď.Pístnice může být vyrezlá a proto potom teče.
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st září 30, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Tak pokud je z Jirkova, tak tam neni jinej autorizovanej servis než ve vysoký peci. A určitě bych nejezdil do Brna, ne že bych pochyboval o PaMovo kvalitách, ale táhnout se přes celou republiku...

Moje rada: Citroen Suk - Louny - na hydrauliku machr, zatim jsem neslyšel stížnost, osobně tam jezdim každoročně.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)