Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

životnost agregátů Xantie 1,9TD

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mlynar



Založen: 19.3.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Kolín

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 5:05 pm    Předmět: životnost agregátů Xantie 1,9TD Citovat

Zdravím všechny Xantiáky a mám na vás dotaz, na který mi asi nikdo nebude chtít odpovědět, ale přesto to zkusím.
Mám Xtantii Break, 1,9 TD, 66KW, rv 1998, najeto 206 000km, asi jsem druhý majitel. Autíčko, je perfektní a jezdí jako hodinky. Drobné závady co jsem na něm měl byly vyvolány spíše autorizovaným servisem „citroenu“, kam jsem dříve auto dával na různé preventivní prohlídky. Teď to již nedělám. Letos jsem s ním byl ve Španělsku a najel jsem cca 5000km, se spotřebou cca 6,01 L/100km, a obstojně jsem se porovnával s ostatníma autama jak na dálnici tak v Pyrenejích. Protože předpokládám, že podobné cesty budu vykonávat v příštích letech často, rád bych znal váš názor na to kolik km může takový turbodiesel najet, jaké mohou být příznaky závažné poruchy (motoru nebo hydrauliky) a co před takovou cestou kontrolovat, jestli lze ověřit životnost motoru a jiných životně důležitých agregátů. Je vůbec taková možnost, nebo je to jen Lotynka „dojedu nebo nedojedu?“. V servisu mi řekli, že mi to nikdo neřekne.
Díky všem za názor Mlynar
_________________
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 7:04 pm    Předmět: Citovat

Zdar,nikdo ti to neřekne,a to nikdy,ani u nového auta.
Zkrátka do ženských,aut,a melounů nevidíš Very Happy
Ale pokud mu budeš dopřávat pravidelnou a pečlivou údržbu,tak vydrží ještě dloouho klepat Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 8:00 pm    Předmět: Citovat

Podobný dotaz tu nedávno byl na HDi, ale na to ti těžko někdo odpoví. Při slušném zacházení a kvalitní a pravidelné údržbě by měl motor bez problémů překonat 500tis km i mnohem více.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2009 8:30 pm    Předmět: Citovat

Všeobecně se o motorech 1,9d a td od PSA tvrdí,že při pořádné péči se odvěčí dlooouuuhým provozem.
Včasná výměna oleje,rozvody a co k tomu patří,hlídat teplotu ,nehonit studený hned naplno,zahřátý hned nechcípat atd....to by měl ale vědět každý kdo si ho pořídí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomik.cz



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 10:46 pm    Předmět: Citovat

jednoznačný souhlas s kapitánem
loni v létě jsem jel oklikou do Bulharska - dohromady 6000 km / 16 dní a bez sebemenšího problému, se spotřebou +/- 5,5 litrů. Před jízdou preventivně vyměněn olej a filtry a pár týdnů po návratu už jen ten olej
jinak aktuálně mám na tachometru 286 tis. a za poslední šíleně dlouhou dobu jediná závada - prasklá hadička s chlad. kapalinou. Tak jsem ji zkrátil a doma jsem pak pro jistotu přidal do kufru několik upínacích pásek
_________________
X1 1,9 TD r.96
300 tis. km Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)