Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Setrvačník
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 8:13 pm    Předmět: Setrvačník Citovat

Zdravím, tak jsem dnes jel do Holetína, že si nechám vyměnit starter, celý nadčený že si ještě udělám výlet do přírody, když se nebudu muset bát, že zůstatnu vyset a když byl starter dole, nemilé překvapení.
Zuby na setrvačníku přes půl délky zbroušeny, takže se brzo jeden zlomí. Po konzultaci na místě a zjištěný, že bych se s opravou pohyboval někde kolem 30k, se mi zamotala pekně hlava a nechal sem tam dát teda zase zpátky starter starý a nacházím se v situaci, kdy by chtělo nakopnout správným směrem, jak dál.
Za rok touhle dobou mám nový auto, takže oprava pro mě nepřipadá moc v úvahu, jedině kdyby se našlo cenově přijatelný řešení (o kterém pochybuju). Varianta dva zní, jezdit a modlit se, že to ještě vydrží nějaký nastartování než mi vystřelí starter. Varianta tři, prodat ho (zájemce je a o vadě ví) a koupit něco co mě bude vozit na ten rok.
Tak snad mi trochu posvítíte do tmy...
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 9:23 pm    Předmět: Citovat

no pri tolkych KM a takomto stave zotrvacnika tak ja by som to predal hned ak mam kupca ktoreho tento stav neodradza...moj osobny nazor Smile
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

No jo, motor ven. Za 10L to koupím, Laughing už se rozžíná? Question
V tomto případě je těžké radit.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: po březen 30, 2009 11:22 pm    Předmět: Citovat

Díky za názory!
Je vtom hlavně vztah ktomu autu, táta ho měl šest let jako taxi ve švýcarsku, vždy jsem snim rád všude jezdil a tedkom já tři roky, jako svoje první auto k 18ti nám, neumím si už ani život bez něj představit Rolling Eyes
ale tak zpět k faktům: s opravou to teda vypadá černě i dle vás, takže prodej je tedy podle mě asi taky bohužel nejlepší řešení
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 4:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, teď sem koukal na citroen.com ... a na HDI je samostatně k dostání věnec zubů na setrvák pro startér a je to číslo:
53436 VÌNEC SPOUŠ 1 414,32 CZK s Dph
tož sundat převodovku to zas není problém, osadit věnec. ( nevím jak to je přidělaný, ale asi to pujde, když se to prodává samostatně ..) a cena celkem by mohla být někde jinde než těch 30 ...
Jo, a celej setrvák NOVEJ je za 10, tak 20 za práci ( sundat a nasadit převodovku) je teda asi dost ...
532H1 SETRV MOT 10 203,95 CZK nebo
532J8 SETRV MOT 8 577,52 CZK
nevím jakej máš motor ...
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 4:55 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle už zní o dost lépe Very Happy Moc děkuju za příjemnou zprávu!
Kde že se můžu podívat na nějaký ten katalog? Nějak to nemohu najít...
Myslim že šlo jen o věnec (a starter ještě), ale raději se ještě zeptám, jestly nebylo ještě něco za potřebí, ale kdyby to bylo v téhle cenové relaci, tak už to vypadá nadějně!
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 5:01 pm    Předmět: Citovat

věnec je k dostání v Citroenu , obj.č.
53436 VÌNEC SPOUŠ 1 414,32 CZK s Dph
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vlasta Širon



Založen: 29.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Øehořov u JIhlavy

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 7:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ,ten věnec je na setrváku nalisovanej. V servisu to věděj a myslím že do 5 tisíc by jsi se měl vyjít.No každopádně převodovku ven a sundat setrvák, nahřát věnec autogenem a pomoct mu dolů kladivem Twisted Evil .Novej opačmým způsobem ,ale opatrně Wink . No a když to bude dole tak výměna gufera motoru a takovejch těch věcí. Určo se to vyplatí dávat do kupy.Ahoj a nestrácej naději a nezoufej. Citroenům zdar.
_________________
X1 96 1,9turbo dehet ,masařica
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 8:54 pm    Předmět: Citovat

Jo kdyby šla ta skříò ven, to by byla paráda ....
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: út březen 31, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

takže jak to ? Confused
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že ten mechanik počítal cenu startéru + setrvačníku + práci. Ono na některé vozy stojí startéry i kolem 20-ti tisíc Kč (např. na Fiata Regatu 90 S-i.e. stál před asi sedmi lety startér od Bosche v Bosch servisu 19 a půl tisíce Kč - ceníková cena). A co jsem se díval, tak na Xantii HDi existují minimálně 3. druhy startérů. Ale myslím, že by se měl dát sehnat na tvůj startér samotný pastorek.
Jinak si myslím, že za ty kilometry už tvá Xantia bude mít dost prohlý setrvačník (projevuje se to tak, že při rozjezdu, při pomalém pouštění spojky auto škube). Takže zda měnit pouze věnec je otázka. Pokud by sis auto chtěl nechat ještě pár let, tak bych ti každopádně doporučoval ho vyměnit celý! Ale pokud je ti jedno, že Xantii za rok prodáš s křivým setrvačníkem, tak to neřeš. Akorát trochu hrozí nebezpečí prasknutí lamely(prohýbá se).
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st duben 01, 2009 8:45 pm    Předmět: Citovat

Já bych to neřešil,a pokud je ten věnec lisovaný,tak bych sehnal celý jiný setrvák z nějakého kleklého motoru,a hodil bych ho tam tak jak je,výměna kus za kus,a finito Wink

Prodej v této době je velmi nejistý,jisté je jen to,že proděláš kalhoty Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
swissmade



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 32
Bydliště: Vrbičany

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 9:16 am    Předmět: Citovat

Tak starter tam měl zrovna jeden po repasu co tam pasuje, myslím že za 2900 či tak, u mě by se musel měnit pastorek, asi uhlíky a možná ještě něco, takže vyměnit za repas a nechat zas pak repasovat můj by bylo ok.
On není problém jízda (auto neškube při rozjezdech vůbec, anoi když pomalu pouštím spojku), ale start, kde mi hrozí utržení zubu, jak už sem říkal, ze šířky toho zubu tam je tak 1/4, i když ten materiál vypadá dost pevně, takže něco vydrží, ale risk je to stejnak (už ten zvuk při startu mě znervoznuje).
Kdyby se moje xantiuška ještě za rok dala prodat za rozumnou cenu, tak bych ty peníze do toho s radostí dal, jenže na dnešním trhu, s mojí kilometráží atd. je to auto pro majitele, který je occoten investovat nebo má díly.
Jinak na autě je vše děláno, v létě nový kotouče, tedkom těsnění čerpadla atd. Jen to chci opravit, aby to jezdilo bez problému ještě rok a nemusel do toho strčit až tak velkou sumu (a že už za ty roky tam něco peněž nateklo) a pak za diskontni cenu půjde z mých rukou. Prodat to takhle se závadou a udělat z někoho černé ovce, to ne.
_________________
X2 Break r.v. 2000 2.0HDi, dovoz ze Švýcarska
aktuálně najeto 420 000 km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
judomiro



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:08 pm    Předmět: Citovat

Tak vymen ten ozubeny veniec a starter a mas to..... ak ju chces este neaky ten cas jazdit.....ale ak mas teraz moznost to predat za dobru cenu tak ja by som nevahal ak mam mat za rok nove auto....moj nazor..tot vse..
_________________
X1 1,8 8V r.v. 93
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 8:09 pm    Předmět: Citovat

Myslel jsem že zareaguje někdo jiný, ale musím já.
Totiž to není jak někteří tady uvádí - vyhodit a nahodit převodovku, je to o něčem uplně jiném. U motoru HDi 81KW a 2.1TD nejde samotná převodovka vyndat, musí jít ven celý agregát, bohužel, ale je to tak. A čím lepší výbava-tím víc práce, např. klima, .... Samozřejmě že se tímto cena opravy pořádně zvedne, když navíc připočteme cenu dílců které se při takové opravě automaticky mění. Pokud to někdo zvládne někde ve stodole (což v žádném případě nedoporučuji) tak to může být levnější, nebo se to taky může pořádně prodražit. V žádném případě to není oprava na jeden den, Kluky v Holetíně vůbec neznám je čtu samou chválu, asi upřímně zaslouženou, a myslím si že cena je docela úměrná.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)