Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koroze u Xantií
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honza1



Založen: 28.9.2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 10:19 pm    Předmět: Re: Lituju toho že jsem si ji koupil francouskej pekac Citovat

internetik napsal:
Evil or Very Mad tak tyhle sasraný xantie se dobře kupujou ale když to někdo chce prodat tak to nikdo nekoupi!!!!!!!!!! lituju toho že jsem si ji koupil

francouskej pekac

edit 22/3/2009 ok2ucx: naprosto nic neříkající název vlákna "-" jsem přejmenoval aspoò takto.


ale no tak - koupe zadnyho auta se prece nemuze vyplatit. ted myslim pro soukromy uzivani, ne jako prostredek obzivy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: pá březen 27, 2009 11:31 pm    Předmět: Citovat

No, co se týče toho kvetení.. Nechci posílat dál nějaké fámy, ale na levé straně vzadu v podběhu je záslepka, ze které se ráda odlupuje ta guma na dutiny a přes kterou se k prahům údajně dostává ta voda a proto reznou. Pokud to to není novější XA, která má právě na tomto místě, kde nám to kvete, origo průhlednou samolepku. Nevím, jestli je to pravda nebo ne, ale toto místo které jste tu poslali na fotkách mi také začíná kvést a na místě již zmíněné záslepky už žádnou "gumu" nemám a je vidět ona samotná záslepka. Tak že pokud na to někdo jdete "od podlahy" tak bych doporučoval opravit ten zrezlý práh, plus oloupat odlupující se gumu kolem záslepky a nastříkat to sprejem na dutiny. Tedy aspoò já mám tento zmíněný problém a chystám se to i vyřešit tímto způsobem Smile
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 6:58 pm    Předmět: Citovat

Já teda rozhodně nelituju, že mám Xantii. Teď jsem nechal opravit prahy, jak jsem psal dříve. Přikládám pár fotek stavu před, při a po. Celkem mě vyšly obě strany i s lakováním na 3500,- Kč, což je celkem v pohodě Wink Více fotek, kdo má zájem, je zde-> http://www.xantia.estranky.cz/fotoalbum/detaily/oprava-svaru-na-prahu-u-zadnich-dveri

_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 7:43 pm    Předmět: Citovat

Mišáku problém je ten, že tou gumovou záslepkou se nedostaneš na to místo kde to rezne. Tato záslepka jde do celého prahu, ale nejde do té komory, kde to začíná reznout. Já to vyřešil tak, že jsem vrtačkou navrtal v prahu díru, vystříkal jsem tu komoru a dal jsem tam malou gumovou záslepku. Na jaře jsem zjistil, že to je stejně k hovnu a rezne to dál.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 10:14 pm    Předmět: Lituju toho že jsem si ji koupil francouskej pekac-prodano Citovat

prodano
_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:17 am    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Mišáku problém je ten, že tou gumovou záslepkou se nedostaneš na to místo kde to rezne. Tato záslepka jde do celého prahu, ale nejde do té komory, kde to začíná reznout. Já to vyřešil tak, že jsem vrtačkou navrtal v prahu díru, vystříkal jsem tu komoru a dal jsem tam malou gumovou záslepku. Na jaře jsem zjistil, že to je stejně k hovnu a rezne to dál.


Tak to nemáš tak docela pravdu Kaspříku, v rohu toho prahu je dírka a dostaneš se i do horní komory, já tama prostrčil hadičku co je u čištění klimy a je zakončena mosazným rozprašovadlem. Øádně jsem to tam nastříkal a máš vidět kudma všade to vzlíná, jak dole pod autem jak je hrana na zvedák, tak po otevření dvěří ve spoji plechů kde to právě rezne. Teď to budu dělat znovu, tak Ti pak klidně nafotím kudma to vše leze ven. Ale i teď když dlouho nemeju auto (cca měsíc Laughing ) tak to furt z pod toho plechu po otevření dveří jde vidět že to leze ven (víc se tam lepí černá špína na ten vosk). Tady máš ještě fotku místa, kudy jde ta hadička z mosaznou špičkou prostrčit a krásně to tam tím vystříkat. Je to z pohledu od záslepky v blatníku vpravo nahoře.
Fotka od JK.



http://www.picoodle.com/view.php?srv=img40&img=/8/7/5/f_10018052m_9f28b51.jpg
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:50 am    Předmět: Citovat

Já jsem taky navrtal dírku a celou zimu to pěkně vzlínalo skrze "rezavý" spoj. Asi to zase prostříknu pro jistotu.
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mšvícko



Založen: 26.8.2008
Příspěvky: 177
Bydliště: Na Sibiři

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:04 am    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Mišáku problém je ten, že tou gumovou záslepkou se nedostaneš na to místo kde to rezne. Tato záslepka jde do celého prahu, ale nejde do té komory, kde to začíná reznout. Já to vyřešil tak, že jsem vrtačkou navrtal v prahu díru, vystříkal jsem tu komoru a dal jsem tam malou gumovou záslepku. Na jaře jsem zjistil, že to je stejně k hovnu a rezne to dál.

přesně tak jsem to udělal, když jsem Xantii koupil loni
_________________
Xantia Break 2,0 16V
Prodej autopotahů, výroba autoklíčů, šití pytlů na řadící páky
www.opravaobuvi.unas.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 9:18 am    Předmět: Citovat

Xantiaku zkoušel jsem samozřejmě i tvůj postup, který jsem se dočetl dávno ve fóru, ale asi jsem lempl a hadičku se mi nepodařilo prostrčit tak jsem to řešil jak jsem psal. Též mi ten sajrajt lezl ven všude i přes ty plechy, ale teď jsem zjistil že mi to rezne dál a uvažuju o radikálním konečném řešení a to flexa, novej plech a svářečka. Zajímavý je to že to dělá jen levá strana, prává je naprosto v pohodě.Crying or Very sad
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 10:37 am    Předmět: Citovat

To je víc než jasné, proč to dělá právě levá strana a pravá ne. Celej problém vzniká rozpraskání krycí hmoty (gumoasfaltu) podběhu a pak se přes záslepku dostává voda dovnitř. Na pravé straně tuto záslepku kryjou palivové přívodní hadice čili tolik netrpí jak levá.

Já to zatím nemám tak kritické, takže to letos vystřkám řádně voskem, dám nové záslepky (Bobo mi je zítra doveze na srazík), pořádně to zastříkám gumoasfaltem a doufám, že zas bdue na dva roky klid, paks e uvidí jestli něco bude pokračovat nebo to bude v pořádku.
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:43 pm    Předmět: Citovat

tak já mám naopak levou stranu ok zato pravá už dozrává na opravu Sad
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 6:32 pm    Předmět: Citovat

A co teprve celý zadní blatník? Na Citroëny.cz byla někde fotka, jak hezky vyreznuly nosníky pod zadním levým blatníkem u X2...

A po Táboře jezdí tmavě modrá Xa s vyrezlou dírou do levého zadního blatníku (až skoro u hrany kufru).

Ne, že by moji Xa taky ta hnědá svině netrápila (hnije mi pravý přední blatník, zadní blatníky (pravý až u podběhu a levý nad nárazníkem - obojí jen lehce - nejhorší je ten pravý přední blatník), ale jen tak to nenechám. Doma si to vybrousím, kytnu, nechám si namíchat barvu a štěteček a šmirgl s vodou si s tím poradí. Stříknout nechám jen ten přední blatník, protože to je zkorodovaný trochu víc. Nejsem tak bohatý, abych dal vydělat lakýrníkovi. Crying or Very sad

Už je to ale přece jen babička. Pořád ale vypadá o hodně (to je slabý slovo Smile ) líp, než mámina Felicie z 98 roku, do který se lidi pomalu bojí sednout, aby náhodou za jízdy nevypadli, jelikož na tom snad pomalu ani není místo, kde by rez alespoò nezačínala.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Krt€K



Založen: 28.3.2008
Příspěvky: 76
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

No jak tak na to koukám, chystal jsem se sem napsat a předběhli jste mě.. na LZ podběhu mi v záslepce přes zimu vznikla díra a pochopitelně jsem si toho všiml pozdě.. tak se obávám nejhoršího...když pominu fakt, že práh mi kvete i vepředu, tak ND je pekelně drahej... Sad
_________________
"Nemusíte to pochopit. Stačí to přijmout."
"Lepší bejt druhej, než mrtvej."
"Cover the face,fuck the base."
"Když to krvácí,můžem to zabít."
"Když tančíš s ďáblem,ďábel se nikdy nezmění.Ïábel změní tebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepí



Založen: 18.6.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: vysočina

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Já mám levou stranu v pohodě a rezne pravá. Auto je dotažený z Dánska a zjistil sem že je na hodně místech navrtaný pro nástřik dutin. Na levý i pravý straně mám dvě dirky a už sem tam stříkal vosk.
_________________
Mám Xa II 1.9 td combi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2009 8:40 pm    Předmět: Re: Lituju toho že jsem si ji koupil francouskej pekac-proda Citovat

internetik napsal:
prodano


Prodáno? Tak to upřímně gratuluju, ta moje z 95-týho už je opravdu neprodejná. Leda počkat na šrotovný.
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)