Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pripravky na plneni koulí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

Teda Milane, mě jsi to ukázat nechtěl a teď to tady klidně zveřejníš Rolling Eyes Laughing
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 7:24 pm    Předmět: Citovat

Milane, tys proflákl svoje know-how. Teď si to každé fókne doma, ale já zůstanu věrný tvým zkušenostem Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

no, ještě by byla možnost zajít do nějakého Citroenservisu a požádat je a ti to ukážou jak to plní.
Zařízení pro plnění koulí pro Autorizované CitroenServisy vypadá takto:




KDYBY NÁHODOU NA TEBE HLEDÌLI JAK NA MARANA TAK SI TOTO VYTISKNI A UKAŽ JIM TO Very Happy
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

To Misak,nerek jsem ze npotrebuji vedet nic ale ze nemusim znat vse.Ale jelikoz vsechno souvisi se vsim, je lepsi vedet hodne,to uznavam.A nemluvim o kompletni kontrole systemu ale pouze o plneni.Taky by bylo dobre mit vysokotlaky kompresor ,aby slo vyuzit cely obsah lahve z dusikem.Slo by plnit koule CO2 nebo argonem?To jsou take inertni plyny ale nevim jak je to s hustotou.
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 8:25 pm    Předmět: Citovat

Argon by moh mít podobné vlastnosti, CO2 ne. Ale myslím že ten výzkum už proběhl u Citroenu dávno, bylo by zbytečné to zkoušet znovu.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá prosinec 19, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

Pedro: No, tak vysokotlaký kompresor... Pokud koupíš nějaký starý od vojáků (typicky STAR 2B), co si s tím plnili flašky pro potápěče, počítej s počáteční investicí tak okolo 20 000 korun a to ho ještě budeš muset nechat opravit. Tzn. dalších 10 - 20 tisíc korun. Záleží na tom, jak dlouho to stálo a jak moc je poškozený. A to ti neudělá jen tak někdo. Dělá to pár lidí pohybujících se okolo potápění. Jestli i jiné obory, to ti nepovím...
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE



Naposledy upravil Majk.Z dne ne prosinec 28, 2008 9:49 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomc



Založen: 8.2.2008
Příspěvky: 253
Bydliště: Rožnov p.R

PříspěvekZaslal: so prosinec 20, 2008 12:04 pm    Předmět: Citovat

pat a mat Very Happy ja to asi dělám špatně moje pumpička je modrá a madein china Embarassed a šlaušek zahradní hadice Idea konečně někdo s foukáču dostal odvahu a prozradil naše tajemství Exclamation
_________________
BX19D Xa 2,0HDI a C5 2,0HDI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 11:25 pm    Předmět: Citovat

Když jsem byl naposled u PaMa (mimochodem, mám to k němu asi 120 km po naší krásný D1), tak mi ukazoval "samo-domo" náhradu plastovýho táhla korektoru. Byla to taková divná kovová tyčka s dvěma důlkama na koncích a k zajištění kuliček v důlcích sloužily dva plíšky obtočený okolo. Tahle vychytávka prej ve finále natolik ohlodala kuličky, že bylo nemožný seřídit vejšku auta.
Musel to vytvořit nějakej nadšenec, kterýmu nebylo líto času a prostředků na vymyšlení a realizaci součástky, kterou lze v originálu a se zárukou sehnat za cenu jednoho oběda. Já osobně bych se radši v situaci tohodle šikuly vo polední pauze vybodl na oběd a zajel do nejbližšího citroenu pro to táhlo.
Nezlob se na mě Pedro, ale u nás se tomu říká : proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě . . .!
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 11:44 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing teda nádherný obrázek,konečně jsi se nafotil u činnosti,já tehdy zůstal v garáži a tak nějak jsem si to foukání vzádu představoval Laughing
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
siska



Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 39
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2008 7:21 pm    Předmět: Citovat

Koule jedině PaM. Ten ví, jak s nimi zacházet. A i když to k němu mám necelích 400km tak toho nelituju. Dělá za hubičku
_________________
XII - 99 Break 1.8 16V - Magic II HL propan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

No jistě, PaM je třída Exclamation S koulema jedině k němu Idea Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pedro



Založen: 13.3.2008
Příspěvky: 85
Bydliště: Trinec

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

No Pame,jak se zda slava Tva se hvezd dotyka.Kdo umi ten umi! Zatim jsem neco nasel u nasich bratru polaku.Ale zatim jen ve fazi teorie.Kdo vi,snad nakonec taky pojedu do Brna.
_________________
X2 HDI 80kW r.99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 28, 2008 10:43 pm    Předmět: Citovat

Pánové, úplně sem dojat Vaší chválou. To víte , starat se o Vaše koule to je moje největší radost Embarassed

Pedro:
Nejjednodušší je pořídit nějaké ventilky místo origo šroubů a foukat prostě přes ventilky, to dělá kdejakej jouda Rolling Eyes ... Ventilek cca 100,- kus , plus nějaké hadice , koncovky, šroubení, manometry ...
Akorát, ventilek nemusí být vždy 100% těsný a na koulích na podvozku za pár let je většinou nepoužitelný a zrezne a netěsní .. tak že zase nový

Já osobně při plnění většinou ventilky co se mi nelíbí oddělám a dám z5 origo šrouby Wink ale jinak umím plnit přes cokoli co na kouli najdu Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 12:18 am    Předmět: Citovat

Přesně tak Martine, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě Very Happy

Je to tak Pedro, dej na rady zkušenějších (tim rozhodně nemyslim sebe!) a věř tomu že pokud jde o kvalitu provedený práce, tak se ti ta cesta někam daleko do pryč rozhodně vrátí. Čepama na kolech počínaje, silentblokama na motoru konče. Pokud nejsou v pohodě koule, tudíž pérování, odejde cokoliv, jak jsem se sám přesvědčil. Ostatně stačí juknout tady na foru do kategorie dobré servisy a případně si najít dobrej servis/člověka co to umí v tvý blízkosti. Cool
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po prosinec 29, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tak už ho nechvalte(Pata Mata),nebo s ním už nevydržíme na srazu,nebo dokonce přestane rovnou jezdit...kdo by pak ověšoval náčelníka-Josefa-amulety??? Question Mimochodem,taky jsem byl samo u Pata Mata plnit koule a dělat drobnou údržbu na podvozku a musím jen zopakovat-bezkonkurenční je to tak!!!
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)