Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zvedání vozu a jeho následné udržení v provozní poloze

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bubísek



Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 8:56 pm    Předmět: Zvedání vozu a jeho následné udržení v provozní poloze Citovat

Zdravím všechny členy a členky klubu. Mám dotaz ohledně hydrauliky. Vlastním xantii 1,9td a zlobí mě zvedání a udržení vozu při jízdě v provozní poloze. Auto dělá následující. Při nastartování se samo nezvedne. Zvedne se pouze když vytočím kola do plného rejdu. V běžné poloze a když jsou kola v rovně samo spadne. Občas reaguje zvedání či spíše jeho udržení v provozním poloze na ruční brzdu ale poslední dobou ani to ne. Takže musím zastavit vytočit kola do plna a auto se opět na chvilku zvedne. Dala jsem na radu"odborníků" a vyhledala značkový servis. Mechanik mi zdělil že je to buď nějaké čidlo, servo kostka,hydraulické čerpadlo či hlavní brzdový válec. Vše až na hlavní brzdový válec jsem nechala vyměnit a nic. Auto si zkrátka jede dál své. Poté jsem zavolala do pár servisů kde mi každý řekl totéž s tím rozdílem že k výjmenovaným věcem přidal ještě servo řízení. Nemáte někdo s tímto problémem zkušenosti? S vozem jsem jinak nad míru spokojená ale už mě nebaví si dělat zásobu funkčních náhradních dílů a víc než jízdou se kofat městskou hromadnou dopravou apod. Předem moc děkuji za vaše odpovědi a přeji hezký zbytek víkendu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 55
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 9:07 pm    Předmět: Citovat

Můžu Ti jen poradit Pat a Mat Brno. Milan je super a nikdo tomu asi nrozumí, tak jako on. Ani origo servisy. Tak zkus jeho a myslím, že budeeš spokojená.
_________________
Xantia II Activa 3,0 24 V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bubísek



Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 9:46 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji. A jaký je na ně prosím kontakt? Jo o značkovém servise už ani neuvažuji. Když mi pan"mechanik"řekl cenu nebylo mi dvakrát dobře. Jen pro zajímavost 30tis. hydraulické čerpadlo, 30tisíc hlavní brzdový válec a 15tisíc to nějaké čidlo. A plus prý práce mechnika, že to prý bude v pořádku mi nezaručí. Když prý ne vymění další dvě či tři věci a to už raději cenu nepíšu aby se ten daný autorizovaný servis citroen necítil poškozený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

No, chtělo by to napsat o jaké auto se jedná.
Z popisu to bude asi první Xa r.výroby 93-94 se starým jenoduchým čerpadlem a kostkou na servo.
Podle toho co je popsáno bych to tipoval na totálně propouštějící přední pístnice. Když se natočí kola do plného rejdu, zavře se řízení a do systému pružení jde více kapaliny a auto se zvedne. Ale protíkající pístnice spotřebují mnoho kapaliny a tak při kolech rovno to de zase dolu ...
Zkus na nastartovaném a "zvedlém" autě do provozní polohy odpojit hadičku přepadu předních pístnic ( zevnitř blatníku za kolem na karoserii ) na každém kole. Nemělo by tam nic protíkat, nanejvejš jen malinko po kapkách.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá listopad 07, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

Napřed je potřeba zjistit kde to protíká, kde je jaký tlak , kde se ztrácí, a pak teprve měnit díly , nebo opravovat ...

Napiš taky odkud seš Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bubísek



Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 8:20 am    Předmět: Citovat

Ano je to xantia r.v. 94. Moc děkuji za radu i za kontakt. Jen se přiznám že nevím o jaké pístnice jde či jak to opravit. Jsem z Chomutova. Pěkný víkend. Každý chválí plnění koulí v Brně takže až bude třeba moc přemyšlet nebudem a zajedem raději k odborníkovi do Brna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 6:44 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,zkus napsat uživateli jira-měl stejný problém u své xantie,a u něho stačilo nastavit jakýmsi šroubem na kotce poměr tlaku hydrauliky do serva,a na zvedání,jemu to pomohlo,taky se mu to zvedalo až po dání do plného rejdu,a tímto to opravil
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 8:20 pm    Předmět: hydraulika Citovat

Pro vás asi bude nejlepší řešení zkusit zavolat panu Sukovi ten je z Loun.
Zavolejte mu on se specializuje na citroeny.Akorát nevim jak hodně má práce takže se budete muset asi objednat.Je to člověk který se citroeny zabývá celý život a asi bych ho vědomostma přirovnal k PaM.Kdyby to bylo do Brna blíž tak bych tam taky jezdil.Ale se Sukem taky chybu neuděláte.Také plní koule a pokud nevíte kdy byly naposledy doplněny tak mu to rovnou řekněte aby se na ně podíval.
Až to vyřešíte tak nám napište co to bylo.
Tel.603801560
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 4:23 pm    Předmět: Citovat

jojo, zajeďte si do Loun k Sukovi. Pověřit kde to protíká jestli pístnicí, servem nebo brzd válcem. Začal bych těma pístnicema to je nejjednodušší , pak postupovat dále ...
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 6:56 pm    Předmět: Citovat

Bubísek napsal:
Ano je to xantia r.v. 94. Moc děkuji za radu i za kontakt. Jen se přiznám že nevím o jaké pístnice jde či jak to opravit. Jsem z Chomutova. Pěkný víkend. Každý chválí plnění koulí v Brně takže až bude třeba moc přemyšlet nebudem a zajedem raději k odborníkovi do Brna.


na Suka zapomeò, nedočkal by ses, přímo v Chomutově je šikovný a slušný kluk, kontakt máš v PM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 9:13 am    Předmět: Suk Citovat

To už šel do důchodu a nebo má tolik práce?Když jsem u něj byl v lednu tak řikal že už to asi zabalí
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: po listopad 10, 2008 12:10 pm    Předmět: Citovat

Jestli šel do penze nevím, ale brácha je ze Žatce a potřeboval vyměnit nebo/přetěsnit kostku nevzpomínám si přesně. Po čtvrtém marném zavolejte zítra nebo za 2dny to vzdal. Lepší je na rovinu říct mám toho moc a neberu nejbližší měsíc než dávat lidem planý naděje. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karlíček



Založen: 29.7.2007
Příspěvky: 99

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 6:43 pm    Předmět: Citovat

Máš PM, číslo jsem popletl a teď je už správně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st listopad 12, 2008 11:56 pm    Předmět: Citovat

Kdyby to nebylo z Chomutova tak daleko, doporučil bych servis v Holetíně u Hlinska. Rosa i Robert se v hydraulice vyznají a určitě opraví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 13, 2008 4:58 pm    Předmět: Citovat

Tak po dalším dlouhém telefonátu s " Bubísek " sem se ještě dověděl že se jedná o Hydractiv .... tak že tam může ještě protíkat H-ventil ... Rolling Eyes

jinak sem mu samozřejmě doporučoval kontaktovat i "Holetín"
Víc hlav víc ví Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)