Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čalounění sedaček

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
piňa



Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Humpolec

PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 6:39 pm    Předmět: Čalounění sedaček Citovat

Zdravím všechny.
Chci se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s odčalouněnín předních sedaček. Chtěl bych si dát sedačku řidiče výškově stavitelnou, ale nedaří se mi sehnat sedačku se stejným potahem. Jediná možnost pro mě tedy je přehodit čalounění.
Díky za každou informaci.
_________________
Xantia 1,6i klima 96'
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Váňa



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 63
Bydliště: Luka nad Jihlavou

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 5:31 am    Předmět: Citovat

Těžko popsat nějaký postup. Už jsem to taky dělal. Musel bych to znova rozabrat a nafotit, ale jestli jsi trochu zručný, tak na tom nic není a lehce to zvládneš. Není potřeba žádné spec. nářadí a postupy. Jsou tam akorát spona a dráty, které to napínají. Mnoho štěstí.
_________________
X2 2,1 TD Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st říjen 01, 2008 8:05 am    Předmět: sedačka Citovat

Přesně jak píše Vána nic na tom není jen musíš být trochu šikovný.Já jsem rozdělával všechny sedačky pak jsem je dal do pračky a vypral vypadalo to potom jako nové potahy.Nejlepší postup asi je když vyndáš sedačku z auta položit si jí obráceou vzhůru nohama sedákem na stůl.Nejdřív sundat ty plastové kolečka a kryty na štelování opěradla ale musíš opatrně protože to rádo praská.Je dobré se na to podívat jak je to tam uchycený aby jsi to hned nerozlámal.Potom rozčalounit sedák jsou tam většinou takový drátky který musíš kleštěma rozevřít(pozor jsou špičaté a ostré) Potom jak budeš postupně čalounění odstrojovat tak je tam několik příchytek kterýmy je čalounění napnuto vše jde rozebrat bez použití násilí a jakéhokoli požkození.Až odstrojíš sedák tak se můžeš pustit do opěradla.Jediné co nejde rozdělat je opěrka hlavy tu by jsi asi musel rozpárat.Je dobré si vše detailně nafotit aby jsi to dal zprávně zpět.Pokud by jsi se toho stejně bál tak si najdi nějakého čalouníka a ten ti bud poradí nebo ti to udělá..Ale opravdu natom nic moc složitého není.Nemá cenu to dělat někde na ulici klidně si to vem domu a v klidu a teple nad tím špekuluj.Když jsem dělal první sedačku tak mi to trvalo asi 2hod rozebrat ty další už mnohem rychleji.Budeš potřebovat kombinačky nějaké špičaté pak obyčejný, štípačky,šroubováky spičaté placaté,pak jsou dobré takové ty stahovací plastové pásky co používaj elektrikáři na stažení kabelů nebo policajti místo pout,pevný nervy a šikovné ruce tak hodně štěstí
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt říjen 02, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

Že jsem tak zvědavý, kolik druhů čalounění měl Citroen v Xantii? Do Xantií jsem moc nekoukal, ale když jsem mrknul do XMka, tak skoro každé XM mělo jiné čalounění.

Přemýšlím, že taky do X koupím výškově stavitelnou sedačku, ale chtěl bych nějakou v lepším stavu. Ta moje už je dost vysezená a celkově taková ošustěná. Zas na druhou stranu, měnit čalounění v celém interiéru se mi nechce.
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 6:56 am    Předmět: Citovat

CO já si pamatuju,tak skoro v každé xa bylo jiné čalounění,jsem totiž vrakáčový matador,a proto mám skoro všechny typy xa nakoukané,a na X1 je minimálně 10 typů
Můj favorit je světlá kůže,a nebo světlé krémové sedačky,které maj v polovině opěradla decentní modrou linku,a nahoře vyšité logo citroen Shocked Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Majk.Z



Založen: 20.7.2008
Příspěvky: 366
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 7:54 am    Předmět: Citovat

JiRaY: Shocked Shocked A když se vezme v potaz jen textilní čalounění... Shocked Shocked
_________________


X1 1,6i r.v. 93 BLANC MEIJE

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 10:19 am    Předmět: Citovat

Jestli ti jde jen o předělání pevné sedačky na výškově stavitelnou, tak to není probém a ani nemusíš sedačku přečalouòovat. Stačí přešroubovat ten mechanismus co je pod sedákem. Na zdemontované sedačce se ke všemu dostaneš. Jediný zádrhel může nastat, pokud budeš chtít přehodit pyrotechnickou patronu na šasi sedadla kde předtím nebyla. Ale i to se dá vyřešit. Jestli máš auto bez airbagu řidiče, tak si s patronou hlavu lámat nemusíš.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: pá říjen 03, 2008 9:06 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
CO já si pamatuju,tak skoro v každé xa bylo jiné čalounění,jsem totiž vrakáčový matador,a proto mám skoro všechny typy xa nakoukané,a na X1 je minimálně 10 typů
Můj favorit je světlá kůže,a nebo světlé krémové sedačky,které maj v polovině opěradla decentní modrou linku,a nahoře vyšité logo citroen Shocked Wink


Můj favorit jsou sedačky co mam já - šedej semiš s horizontálním zeleným proužkem a vyšitým nápisem Xantia, k tomu koberečky ve stejný barvě, zeleně obšitý(:
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

aano,to jsem myslel,pěkný,viděl jsem ještě s modrým Wink

Ale jinak na černý Activácký anatomy,a na světlou kůži stejně nic nemá Twisted Evil
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne říjen 05, 2008 6:40 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:

Můj favorit jsou sedačky co mam já - šedej semiš s horizontálním zeleným proužkem a vyšitým nápisem Xantia, k tomu koberečky ve stejný barvě, zeleně obšitý(:

Souhlas, mam je, akorat mi chybi pr. koberecky, coz mne neboli, stejne mam na nich gumove koberce Xantia.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 3:20 pm    Předmět: Citovat

Asi naopak, než se to má, ale zeptám se, než bych někde něco ulomil: budu nechávat přečalouòovat kousek sedačky - asi se to lépe dělá doma v teple: jak správně a jednoduše vymontovat sedačku řidiče? Má elektrické ovládání a řidič má airbag (= pyropatrona někde?).

Na zadní sedák se raději neptám, tam to asi bude jednodušší...

Díky, Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

No hele,snadno,nejdřív posuneš sedačku dopředu,odšroubuješ 2 šrouby schované v kolejničce,potom sedadlo posuneš zase dozadu,a odšroubíš dva přední,a odpojíš elektriku,a vyndáš celé.

Je tam jen jeden háček,šrouby jsou pěkně dlouhé s jemným závitem,bez ráčny na golu to nezkoušej,ukroutil by sis pařáty Wink

Já se akorát navztekal,než jsem přišel na to,v jakém pořadí je povolit,když to uděláš blbě,tak už sedačku neposuněš,a musíš to zas zašroubovat,a odznova
Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 8:43 pm    Předmět: Citovat

Já jsem věděl, že se mám nejdřív zeptat Twisted Evil
Dík, za světla to zkusím...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 7:38 pm    Předmět: Citovat

Tak hotovo, kousek Alcantry u řidiče vyměněno. Šlo to snadno.

Jen bych chtěl doplnit, že ty kolejničky předního sedadla jsou přišroubeny šrouby Torx T40, celkem 5ks, vzadu 3, vpředu 2. Aspoò u mé X2/98.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)