Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výměna chladící kapaliny

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bidlo



Založen: 23.6.2007
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 11:01 am    Předmět: Výměna chladící kapaliny Citovat

FAJNY ROK PANOVE A DAMY !
Potřebuji vyměnit termostat a tím pádem i kapalinu, ale nevím kde jsou odvzdušòováky na motoro u mé Xantušky, mám ji krátce, je to XANTIA II, rv.98, 1.8i 8v 66kw. Teplota v zimě na 70 stupních a spotřeba k nebesům vzlétla.....Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Opatrně s tím hodnocením teploty vody,aby sis vůbec pomohl výměnou,mám 1,816V a tyto benziny se fakt moc nehřejou,v létě tam mám stabilních 75C,takže v zimě těch 70 mívám taky,jen když už je fakt auto hodně prohřáté ustálí se na 75C,pak to drží těch 75 to jo.Měl jsem špatný termostat,ale to se stěží vyšplhalo na 60C,tam to bylo jasné.A spotřeba jde v zimě opravdu na vrch-dva litry normálně.Jinak hledej o teplotě vody tu je hodně debat...
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenik777



Založen: 22.10.2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

No ja myslim, to je kolikrat čidlem. Motor bude mít kolem 85 stupòů jen na přístrojovce to ukazuje méně. Taky mi to ukazuje do 75 stupòů. Termostat jsem už 3x měnil, tím to není. Čidlo pro palubovku neřeším, volnoběžné otáčky jsou tam kde mají být, spotřeba taky a podle spínání ventilátorů, kdy budík ještě neukazuje ani 90 stupòů si myslím, že to prostě jen ukazuje méně. Mám tam teď termostat na 83 stupòů a ukazuje mi to necelých 75. Když jsem tam měl termostat 89 tak palubovka ukazovala přesně 75. Takže asi tak. Je fakt že jeden z těch 3 termostatů co jsem v autě zkoušel byl vadný, ale s ním to ukazovalo 60 stupòů a motor nespadl s otáčkama pod 1000ot.

Jo, mám 2.0 16V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 8:29 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s Jenikem
Udelej si malej test... Nech bezet motor na miste az sepne ventilator(y). Pri teto teplote by ti mel ukazovat budik neco kolem 95°C.
Samozrejme cidlo teploty pro ECU motoru muze byt taky mimo...coz by nasvedcovalo te vetsi spotrebe...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt leden 03, 2008 11:29 pm    Předmět: Citovat

Jo pravda,na to jsem už nějak zapomněl,toho jsem si všiml na xantii snad jako první věci,že to ukazuje méně,na palubce je těsně před 90 a ventilátory se sepnou,dle toho jsem po výměně termostatu taky usoudil,že je vše v pořádku,že jen čidlo pro palubák mírně podměřuje.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka 32



Založen: 20.11.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Makovského 1147/6

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 4:35 pm    Předmět: Citovat

Může mi někdo říci kolik má být provozní teplota na benzínové xantii 1.8 8v děkuji předem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 7:24 am    Předmět: Citovat

No prevádzková teplota by mala by zhruba rovnaká aj pri ben.motoroch tak ako aj pri nafte t.j. cca do 90°C. Aj v tomto vlákne je to tu rozoberané,že ukazuje na palubovke menej a pritom motor má už prevádzkovú teplotu,neviem či je to aj tvoj prípad. Menil som termostat práve kvôli tejto nezrovnalosti ,ale v podstate sa nič nezmenilo. Ale ako vravím nemusí to by aj tvoj prípad, nezmienil si sa... Wink Idea
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka 32



Založen: 20.11.2009
Příspěvky: 2
Bydliště: Makovského 1147/6

PříspěvekZaslal: ne listopad 22, 2009 10:58 am    Předmět: Citovat

ahoj termostatem jsem také začal pak jsem vyměnil vodní pumpu ,čidlo na teplotu ,pročistil chladič a celý motor dal novou chladící kapalinu voda má 90-100 C ale nikdy jsem nevařil .Automechanik mi naznačil že by to mohlo být těsnění pod hlavou .Měl jsem 1.6i a ta byla ůžasná zato tahle 1.8i je príšerná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tommek



Založen: 8.3.2009
Příspěvky: 21
Bydliště: Praha 2 Vinohrady

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 6:24 pm    Předmět: Citovat

Mám teplotu vody mezi 70-80C,hadice k chladiči teplou chladič teplý,ale když otevřu expanzku tak si ani nefoukne a voda je studená a necirguluje.Může to být vodní pumpa? Voda se nestrácí auto topí a z výfuku se kouří jak s komínu
_________________
Citroen Xantia 2.0i 16V Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 9:04 pm    Předmět: Citovat

Ak by ti voda necirkulovala tak by ti ani auto nekúrilo a voda by vyvrela za pár minút. Wink
Aj ja keď otvorím expanzku bárs aj za chodu motoru nič sa nedeje a to ,že ti dymí nemá s tým dokopi nič spoločné. Skorej ti môže dymi keď motor žere olej. Idea
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)