Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ulozeni loziska

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
johan



Založen: 7.1.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 1:44 am    Předmět: Ulozeni loziska Citovat

Chtel bych se zeptat jak poznam ze je "vymlety" ulozeni loziska na zadni naprave... Je to pul ruku co sem koupil xantii 1.8i rv.95 mimochodem az na mensi kolizi kdy do me najel starej typek s felicii kombi ktera az se 50m pred mym autem zastavila tak ji vzplanul motor a me zustaly bohuzel znicene dvere (okynko PP ktere sem mel pri kolizi stahnute a i po te rane do dveri zustalo vcelku) a ke dverim se pridala poloosa a prasknuty cep od rizeni cos oproti felicii ktera byla pomerne hodne rozmackana myslim ze xantie obsatla na 100% a dokonce prekonala me predstavy proto jsem rad ze jsem jejim vlastnikem....no ale k tomu ulozeni loziska vsiml sem si ze mam PZ kolo do A a mam strach aby to nebylo ulozeni loziska, protoze majtel predemnou s tim musel take chvilku jezdit no proste zadam o radu jak poznat jestli je OK nebo KO....predem dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 8:41 am    Předmět: Citovat

Ahoj!
Mě odešly ložiska u kol-jednak to trochu hlučilo/ale jinak nežli poloosy/ a jednak mě drnčely jemně pedály a asi i trochu volant,už si to přesně nepamatuju.Musí se to zkontrolovat někde v servisu,a kolo vzadu má být svisle a ne do A,protože ti pak bude špadně fungovat hydraulika a něco tam můžeš i prodřit-prý u BX hadičky na hydraliku u Xa nevím,ale asi bych s tím někam zajel.Může to být třeba silenblok na rameni?Nevím.
Ale jsou tady fundovanější,tak uvidíš,kdo Ti co napíše.
pa bear

PS nevím jestli máš hydropneumat perovaní.
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
johan



Založen: 7.1.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

bear napsal:
Ahoj!
Mě odešly ložiska u kol-jednak to trochu hlučilo/ale jinak nežli poloosy/ a jednak mě drnčely jemně pedály a asi i trochu volant,už si to přesně nepamatuju.Musí se to zkontrolovat někde v servisu,a kolo vzadu má být svisle a ne do A,protože ti pak bude špadně fungovat hydraulika a něco tam můžeš i prodřit-prý u BX hadičky na hydraliku u Xa nevím,ale asi bych s tím někam zajel.Může to být třeba silenblok na rameni?Nevím.
Ale jsou tady fundovanější,tak uvidíš,kdo Ti co napíše.
pa bear

PS nevím jestli máš hydropneumat perovaní.

Jo jo je to hydropneumat no takovy problemy nebyly a ja vim ze ma byt kolo svisle a ne do A prave to chci v brzke dobe dat do kupy no kazdopadne trosku si me uklidnil protoze co sem s ni jezdil jela jak mela....az na to kolo do A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

Ahoj,máš štěstí,že jdu okolo Very Happy zvl᚝,když se jedná o kolo.

Poznáš to jednoduše.Zvedneš auto,podložíš vzadu špalkama,pustíš do spodní polohy, aby byly ramena volný a můžeš zkoušet vůli na ramenech.
"Vaklat" ramenem do bočního směru. Nesmí být žádná vůle. Samozřejmě nesmí váznout ani při naklápění ramene.
Jen ti doporučuji odšroubovat z ramene, u tebe asi na pravé straně, stabilizátor. Taky jsem to poznal až když jsem ho odšrouboval, protože pokud je jedno ložisko dobré,tak to stabilizáror nepustí.
Jsou to 2 šrouby s hlavou thorx ( hvězdička ) číslo bohužel nevím, nemám ho u sebe,ale myslím číslo 10, ale to je s Question
Šrouby jsou ze spodu ramene. Musíš rameno naklonit do určité polohy, aby ses na ně dostal.
Je to práce na hodinu i s cigárem.
Hodně zdaru.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johan



Založen: 7.1.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 12:17 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
Ahoj,máš štěstí,že jdu okolo Very Happy zvl᚝,když se jedná o kolo.

Poznáš to jednoduše.Zvedneš auto,podložíš vzadu špalkama,pustíš do spodní polohy, aby byly ramena volný a můžeš zkoušet vůli na ramenech.
"Vaklat" ramenem do bočního směru. Nesmí být žádná vůle. Samozřejmě nesmí váznout ani při naklápění ramene.
Jen ti doporučuji odšroubovat z ramene, u tebe asi na pravé straně, stabilizátor. Taky jsem to poznal až když jsem ho odšrouboval, protože pokud je jedno ložisko dobré,tak to stabilizáror nepustí.
Jsou to 2 šrouby s hlavou thorx ( hvězdička ) číslo bohužel nevím, nemám ho u sebe,ale myslím číslo 10, ale to je s Question
Šrouby jsou ze spodu ramene. Musíš rameno naklonit do určité polohy, aby ses na ně dostal.
Je to práce na hodinu i s cigárem.
Hodně zdaru.


Fakt dekuju za podrobny popis a hned vyzkousim a jak to zjistim dam vedet jak to dopadlo....Ale dekuju moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

bear napsal:
PS nevím jestli máš hydropneumat perovaní.

Jenom drobnost, hydropneumatické pérování ma každá Xantie Laughing
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malda



Založen: 26.8.2007
Příspěvky: 35
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 4:52 pm    Předmět: Uložení ložiska Citovat

Pokud máš kolo do A neotálej a navštiv servis než dokonale vydřeš pouzdra v zadní nápravě,mohlo by se ti to pěkně prodražit. Øešil jsem to u BX,u Xantie to bude obdobné.Nechod¡,ale k nikomu kdo tomu nerozumí,mohl by ti nadělat ještě větší paseku.
_________________
XII 99 HDI 80kw Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 6:22 pm    Předmět: Citovat

jira napsal:
Ahoj,máš štěstí,že jdu okolo Very Happy zvl᚝,když se jedná o kolo.

Poznáš to jednoduše.Zvedneš auto,podložíš vzadu špalkama,pustíš do spodní polohy, aby byly ramena volný a můžeš zkoušet vůli na ramenech.
"Vaklat" ramenem do bočního směru. Nesmí být žádná vůle. Samozřejmě nesmí váznout ani při naklápění ramene.
Jen ti doporučuji odšroubovat z ramene, u tebe asi na pravé straně, stabilizátor. Taky jsem to poznal až když jsem ho odšrouboval, protože pokud je jedno ložisko dobré,tak to stabilizáror nepustí.
Jsou to 2 šrouby s hlavou thorx ( hvězdička ) číslo bohužel nevím, nemám ho u sebe,ale myslím číslo 10, ale to je s Question
Šrouby jsou ze spodu ramene. Musíš rameno naklonit do určité polohy, aby ses na ně dostal.
Je to práce na hodinu i s cigárem.
Hodně zdaru.


Zdar,

asi pred tyzdnom som robil tento test (kolesa nad zemou, odsrobovany stabilizator na pravom ramene) a ani jedno rameno nemalo ziadnu volu do strany.
Pri zdvihani/spustani auta nepocut ziadne zvuky, auto peruje OK.
Mam zadne kolesa do "A", takze teraz babo rad Rolling Eyes
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renda28



Založen: 8.6.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Hodonín

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 7:17 pm    Předmět: Citovat

No já jsem vlétě vyměnil ložiska na oběch ramenách a pořád i po výměně jsou kola trošku do A. Evil or Very Mad Tak to neřeším. Mad Jinak sada na jedno rameno u Boba stojí cca 800,- a jsou tam podle mě kvalitní ložiska SKF. Rolling Eyes
_________________
X1 1.6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Mad



Založen: 7.6.2007
Příspěvky: 131
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 7:24 am    Předmět: Citovat

sgt napsal:
Zdar,

asi pred tyzdnom som robil tento test (kolesa nad zemou, odsrobovany stabilizator na pravom ramene) a ani jedno rameno nemalo ziadnu volu do strany.
Pri zdvihani/spustani auta nepocut ziadne zvuky, auto peruje OK.
Mam zadne kolesa do "A", takze teraz babo rad Rolling Eyes


Nemohlo by to bejt korodujícíma brzdičema? Zkus si přečíst tohle:
www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2007040002
nebo
www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=6677&highlight=%9Aikmo+sjet%E9
_________________
X2 1,8 16V Break 6/2000 metalíza Modrý Maurícius
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: po leden 21, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

brzdice som kontroloval v lete, ked som menil zadne brzdove platnicky.
Ale uz z principu to nemoze byt nimi, koleso je uchytene na ramene, nie na brzdicoch Wink
Jedine co ma napada (kedze obidva kolesa su rovnako do "A"), ze auto bolo asi niekedy pretazene a nieco sa ohlo...
Riesit to asi nema zmysel, auto jazdi v pohode a pneu nejavia znamky vacsieho opotrebovania pri krajoch... Cool
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)