Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

sedadla nehreju

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
laco



Založen: 1.6.2007
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 6:19 pm    Předmět: sedadla nehreju Citovat

Citroen xantia 1,9TD
ako skontrolujem ci ide vyhrievanie sedaciek
zda sa mi ze nehreju a to ich mam na 3
ako sa to da odstranit su tam neake rele alebo nieco ine
vdaka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 7:04 pm    Předmět: Citovat

Vyhřívání sedaček
Přes pojistku F5 je po zapnutí zapalování (po nastartování?) sepne relé 8308. Relé spíná silový obvod z pojistky F13. Toto napětí jde do ovladačů (8303, 8302) vyhřívání sedaček na pozice v konektorech 4A a zároveò do jednotek, které jsou pod sedačkama (8332, 8331). Obě sedačky jsou zapojené stejně.Na pin č. 2 v jednotce je +12V od relé, pin č. 5 je kostra. Piny 6 a 9 jdou do topných spirál, piny 7 a 8 jsou pro termostat. Piny 1, 3 a 4 jsou ovládací. Toto je vše na str. 523.
Budu popisovat u pravé sedačky, druhá je zapojená stejně.
Začal bych kontrolou pojistek a relé. Po zapnutí zapalování (po nastartování - tohle nevím přesně, je možné, že stačí jenom to zapalování) musí být na ovladači (na pin 4A, růžový drát označený 836 - označení je natištěné na izolaci drátu) + 12 V. Zároveò i v jednotce, která je pod sedačkou - před ní je černý 9 pinový konektor ICA0. V něm na pozici 2A je přivedené napětí + 12 V ( oranžový drát 8360 - 0 v označení je tam proto, že se drát cestou dělí - spojka označená E834, ale to není důležité). Na pozici 3B (žlutý drát M8315) je kostra. Pokud na těchto drátech 936 a 9360 není +12V, hledal bych někde v kabeláži, popřípadě špatné pojistky nebo relé 8308.
Dále za jednotkou pod sedačkou je 4 pinový černý konektor ICR1. Zde bych na pozicích 1 (černý drát) a 4 (žlutý drát) (nezaměnit strany konektoru - toto jsou dráty, které vedou do topení) změřil odpor. Odhadoval bych, že zde žádný odpor nebude - přerušené topení v sedačce. Na stejných drátech, ale na druhé straně konektoru - dráty šedý a černý - bude napětí podle polohy ovladače. Na polohu č. 3 by zde mělo být + 12 V.
Pokud bude topení dobré, zkusil bych ještě proměřit na pinech 2 a 3 - modré dráty změřil termostat. Zde by měl být odpor 0 - sepnutý termostat. Pokud i v tomto (ICR1) konektoru bude vše v pořádku, tak snad už jen ovladač a nebo přerušené dráty.

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 9:58 am    Předmět: Citovat

Jen doplním, že ty konektory za ØJ, na kterých se dá změřit, zda jsou přerušené dečky jsou schované v sedadle zezadu na levé straně tam, kde je kloub, co drží opěradlo.

Jinak díky MírovyCB za schémata, která mi poslal. Měřením jsem bohužel dospěl k závěru, že dečky jsou KO, takže nehřeju Sad
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
laco



Založen: 1.6.2007
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 8:30 am    Předmět: Citovat

DPD napsal:
Jen doplním, že ty konektory za ØJ, na kterých se dá změřit, zda jsou přerušené dečky jsou schované v sedadle zezadu na levé straně tam, kde je kloub, co drží opěradlo.

Jinak díky MírovyCB za schémata, která mi poslal. Měřením jsem bohužel dospěl k závěru, že dečky jsou KO, takže nehřeju Sad




mohol by si mi poslat tu schemu zapojenia lebo ja mam na soferovej strane jeden konektor odpojeny a nikam nepasuje idu odtial 2 droty
dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 2:24 pm    Předmět: Citovat

kdyz ty 2 draty spojis, rozsviti se ti kontrolka nezapnutych pasu na palubce. Vymyslim jak to zprovoznit, kdyby na to někdo přišel dejte vědět... lbecka@seznam.cz
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 6:22 pm    Předmět: Citovat

Ja chci taky kaminka pod zadnici... Crying or Very sad
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
laco



Založen: 1.6.2007
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 8:46 am    Předmět: Citovat

DPD napsal:
Jen doplním, že ty konektory za ØJ, na kterých se dá změřit, zda jsou přerušené dečky jsou schované v sedadle zezadu na levé straně tam, kde je kloub, co drží opěradlo.

Jinak díky MírovyCB za schémata, která mi poslal. Měřením jsem bohužel dospěl k závěru, že dečky jsou KO, takže nehřeju Sad



posli mi tu schemu este raz mal som tam zlu adresu
vdaka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 11:28 am    Předmět: Citovat

lukas napsal:
kdyz ty 2 draty spojis, rozsviti se ti kontrolka nezapnutych pasu na palubce. Vymyslim jak to zprovoznit, kdyby na to někdo přišel dejte vědět... lbecka@seznam.cz


Celkem by mě zajímalo, jak jsi na to přišel, že je to kontrolka pásů. Zatím jsem tohle na žádné xantii nenašel.

Jinak nápad by byl, stačí přidat mikrospínač na cívku pásu tak, aby při nezapnutém pásu (na cívce je celý pás) byl tento mikrospínač seplý. Odvinutím (zapnutím) pásu se zmenší průměr cívky a mikrospínač rozepne.

MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

miro zkusim, puvodne jsem premyslel nad necim, co bych zabudoval do zámku pásu.... jak jse na to přišel?? doplnil kontrolky do palubky a pak konektor vodivě spojil a bylo to... myslím že origo to řešili právě zámkem, který měl vývod na ten konektor, kterej máme pod sedačkou.
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 12, 2007 3:31 pm    Předmět: Citovat

lukas napsal:
miro zkusim, puvodne jsem premyslel nad necim, co bych zabudoval do zámku pásu.... jak jse na to přišel?? doplnil kontrolky do palubky a pak konektor vodivě spojil a bylo to... myslím že origo to řešili právě zámkem, který měl vývod na ten konektor, kterej máme pod sedačkou.


Určitě původně je kontakt v zámku, ale zatím jsem neviděl Xantii, která by tuhle kontrolku měla. Proto jsem přemýšlel (v dobách, kdy jsem měl víc chutí do auta něco dodělávat), jak tento zámek kontaktem doplnit. Možnost rozebrání bez destrukce krytu se mi nějak nezdála, tak jsem kouknul na druhou stranu a tohle řešení se mi zdá jako daleko schůdnější a to i proto, že je kolem pásu celkem dost místa cokoli doplnit. Původní zapojení zůstává, akorát dráty vedou na druhou stranu, ne k tunelu, ale ke sloupku.
Jinak, u mé Xantie (1999) bohužel toto nejde, nemám totiž osazený konektor, který je zapojený do přístrojové desky a nějak nevím, kde bych kontakty (vlastní železo strčené do konektoru) hledal.
MíraCB

koukni sem, je tady úplně to samý řešení, takže jsem nepřišel na nic novýho. http://skoda.xf.cz/4.htm
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 11:47 pm    Předmět: Citovat

Pokud jsem to správně pochopil ten článek o tom favoritu tak když někdo vystoupí tak za sebou musí zapnout bez.pás jinak bude kontrolka pořád svítit a nebo se musí udělat jestě jeden koncovej spínač asi někam pod zadek aby kontrolka věděla že nemá svítit když tam někdo nesedí.
\ No to je ale složitost \
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 12:02 am    Předmět: Citovat

Ne, stačí vypnout zapalování a zhasne.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr h



Založen: 25.1.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: teplice

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 9:01 am    Předmět: Citovat

No ale když vypneš zapalování tak sice kontrolka zhasne ale asi moc daleko nedojedeš.Já počítal že to bude na všech sedadlech protože jako dlouholetý řidič už sám sebe nepotřebuju upozornovat na pásy ale spíš vzadu cestující na které nevidim.
To by bylo jednoduší mít tam 5 kontrolek každou na jeden pás a pokud se někdo připoutá tak koncovej spínač sepne nebo rozepne a příslušná kontrolka třeba zhasne
_________________
xantia rv.93 1.8i \babička\
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)