Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zavrzání vepředu

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 10:37 am    Předmět: zavrzání vepředu Citovat

Zdravím,
auto jezdí dobře až na:

1) pár sekund po nastartování se občas a někdy i opakovaně ozve zepředu jemné zavrzání, jako by se rozdrnčel nějaký kovový plátek. Mám dojem, že zvuk má souvislost se zvedáním čumáku...

2) Při jízdě po větších nerovnostech (klasická okreska) od zadního pravého kola slyším žuchnutí, kloktnutí - těžko se ten zvuk popisuje. Rezervou to není, bordelem v kufru taky ne...

Dík za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 1:52 pm    Předmět: Citovat

tak s předkem nevím, zadek by moch bejt: načatý ložisko v rameni....dyš to pohoupeš rukou, dělá to taky, nemáš to kolo do A, dyš necháš XA v normální poloze a zvedneš jí tak, aby zadní kolo bylo ve vzduchu, nemá to jako v rameni vůli?
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
tak s předkem nevím, zadek by moch bejt: načatý ložisko v rameni....dyš to pohoupeš rukou, dělá to taky, nemáš to kolo do A, dyš necháš XA v normální poloze a zvedneš jí tak, aby zadní kolo bylo ve vzduchu, nemá to jako v rameni vůli?


Tak s Buchtou souhlasím a k tomu předku bych dodal. Nekvičí ti náhodou řemenice ? Se zvednutím ta řemenice souvislost samo. má, protože se přičte zatížení čerpadlem. Nedělá to víc, když je vlhko ? Taky by to mohl být jen řemen,ale jak zkušenosti i ostatních členů říkají - řemenice na klice.
Mě už to kviká 3 roky. Øemenice je drahá záležitost.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 2:34 pm    Předmět: Citovat

1) Øemenice na klice - jak to najdu?
Dělá to jen občas - a kupodivu mám dojem, že to začalo (možná náhodně), když mi vyměòovaly uhlíky ve startéru.
Fakt ale je, že párkrát to znatelně zavrzalo i poté, co jsem vypnul motor a čumák lehce poklesl - ozvalo se jakoby unavený zavrzání.

2) Při pohoupání jsem nic nezaregistroval, měl jsem spíš dojem, že "duchnutí" je to od zadního kola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin kučera



Založen: 15.10.2007
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 2:35 pm    Předmět: Citovat

1) Øemenice na klice - jak to najdu?
Dělá to jen občas - a kupodivu mám dojem, že to začalo (možná náhodně), když mi vyměòovaly uhlíky ve startéru.
Fakt ale je, že párkrát to znatelně zavrzalo i poté, co jsem vypnul motor a čumák lehce poklesl - ozvalo se jakoby unavený zavrzání.

2) Při pohoupání jsem nic nezaregistroval, měl jsem spíš dojem, že "duchnutí" je to od zadního kola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

tak ten zadek zkus zvednout a zakvedlat s tím kolem.... Ačko nevidíš?
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Vrbové pri Piešanoch

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

ten predok mi občas robí také vàzganie, si to niekedy všimnem, keď vystúpim z auta a ono trochu klesne, vo vnútri to poču nieje.
_________________
>> www.citroenklubpraha.eu <<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:34 am    Předmět: Citovat

tomi napsal:
ten predok mi občas robí také vàzganie, si to niekedy všimnem, keď vystúpim z auta a ono trochu klesne, vo vnútri to poču nieje.

To dělá suchá guma na pístu nápravnice. Stačí lehce máznout píst. Doporučil bych i zkontrolovat protipadací zámky, pokud je ten pokles větší. Auto by po vypnutí motoru klesat nemělo. Jestli ale jde jen o pohyb karoserie reagující na změnu zatížení, je to samozřejmě OK.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 7:27 pm    Předmět: Citovat

Mě něco cvaká asi v motoru. Při rozjezdu na 1 pak 2 je to občas slyšet. Je to jako by propouštěl nějaký ventil. Dělá to už 2 roky - asi 35 000km už to neřeším
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

to nevim,ale kdyz jsme kupovali nasi xa, tak jsme prisli na to,ze po kazde jizde stacilo zhasnout motor,a vystoupit,a ozvalo se áááéééchrrrrr-buch,a spadl předek-byl to hrozny narek,a nejlepsi bylo,kdyz jsme privezli auto na opravu cerpadla k jednomu necitroenari(ma passata),a ja to chcipl,on otevrel kapotu,a jak sahl do motoru,auto se s udesnym zvukem,a mohutnym vrzanim a kvilenim spadlo asi o 8cm,on se tak lek,ze se prastil hlavou o haubnu Laughing od te doby mi odmital auto opravovat-za dobu meho provozovani to uplne zmizelo-asi mesic to delalo,pak jsem zacal poustet auto kazdou noc dolu,a po tydnui to prestalo,a ted drzi vysku normalne a vicemene nepada-ale kdyz s ni tyden necvicm nahoru-dolu,tak se ji nechce,a vrze a skripe(korektory promazany),staci jednou-nahoru-dolu,a mam zas na tyden pokoj Laughing
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nezmar



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 42
Bydliště: Okříšky

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 6:32 am    Předmět: Citovat

Tak to mě dělalo taky. Po dofouknutí všech koulí to přestalo.
_________________
bývala Xantia II Turbo D 1,9 1998
Citroen C5 Break 2,2 16V HDI Exclusive

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:08 am    Předmět: Citovat

Jiray taky mám pocit,že mě to vrzání vyřešilo občasné procvičení,asi se mázla,nebo prostě jen projela a setřela něco z vnějšku v místech,kam se běžně při jízdě tolik nedostává.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Vrbové pri Piešanoch

PříspěvekZaslal: pá listopad 30, 2007 11:41 am    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
tomi napsal:
ten predok mi občas robí také vàzganie, si to niekedy všimnem, keď vystúpim z auta a ono trochu klesne, vo vnútri to poču nieje.

To dělá suchá guma na pístu nápravnice. Stačí lehce máznout píst. Doporučil bych i zkontrolovat protipadací zámky, pokud je ten pokles větší. Auto by po vypnutí motoru klesat nemělo. Jestli ale jde jen o pohyb karoserie reagující na změnu zatížení, je to samozřejmě OK.

je to minimálne, alebo je to reakcia na zaaženie, resp: odaženie, ale určite to máznem, thx za radu
_________________
>> www.citroenklubpraha.eu <<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)