Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jaké přední kotouče a desky
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 1:02 pm    Předmět: Jaké přední kotouče a desky Citovat

Zdravím.

Při přezouvání na zimní kola jsem docela koukal na stav předních kotoučů a destiček. Je jasné, že mě v brzké době čeká výměna. Tak jestli byste mi doporučili nějakou značku v dobrém poměru cena/výkon.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

nevím co bych ti měl doporučovat já když jsem potřeboval vyměnit brzdy tak jsem cinknul Bobovi hodil s nim chvilku řeč a objednal na čem jsem se s ním domluvil a rozhodně toho nelituju xa brzdí jak divá a brzdy mi nepískají Laughing a co se týče životnosti tak na tom taky špatně nebudou a za tu cenu....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
internetik



Založen: 10.3.2007
Příspěvky: 78
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 7:10 pm    Předmět: Re: Jaké přední kotouče a desky Citovat

Agnes napsal:
Zdravím.

Při přezouvání na zimní kola jsem docela koukal na stav předních kotoučů a destiček. Je jasné, že mě v brzké době čeká výměna. Tak jestli byste mi doporučili nějakou značku v dobrém poměru cena/výkon.


Máš na výběr spoustu možností :
1-
Kotouče PowerDisc ATE cena okolo 1600,-

PILENGA - 1300,- normální ale jedny z lepších

FERODO - 900,- normální

BREMBO - 1500,- sportovní

BREMBO SPORT - 8000,- no comment

BOSCH ROBERT - 1100,- nemám zkuš.

pak jsou STARLINE ale to jsou šit

2-
Destičky: Ty by se měli vybírat podle kotoučů, každý výrobce kotoučů doporučuje nějaký. Ale člověk by si měl uvědomit, že např.:když má měkké kotouče a dá tam tvrdé desky...tak mu to sežere kotouč a desky budou dobré v uvozovkách. Když jsou obojí tvrdé tak (u lacinějších a někdy i u lepších) při brzdění pískají.

E - ICER - 1000,-

FEBI - 1100,-

ATE - 1500,-

STARLINE 800,-

BOSCH PREMIUM - 2200,-

ROADHOUSE - 1000,-

Ceny jsou jen tak orientační, mohou se lišit!!!!!
_________________
X1 2.0i Hydro je to mrtvice protože pořád leží Smile (Potkan)
Na Comfortech
X1 1,6i dívčí autíčko, pry její mazlík
Nissan Patrol GR 2.8TD, 6 hrnců,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2007 7:28 pm    Předmět: Citovat

jinak na to jsem zapoměl já tam mam BENDIX nebo FRITECH teď si nejsem jist bo jestli od jednoho kotouče a od druhého destičky Rolling Eyes už nevím je to třičtvrtě roku co jsem to měnil...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mirďa



Založen: 16.5.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 9:02 pm    Předmět: Citovat

Nazdárek, já sem měnil kotouče minulej rok Brembo sportovní + desky TRW a brzdí perfekt,nepískají a sjíždí se stejnoměrně bez rýh. Ty co sem tam měl když sem to koupil ,tak byly rýhatý jak bramborový pole a desky na prach. Wink Smile
_________________
Mirďa z Kuřima. X 1-1,8 8v BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem si je nechal obojí vyměnit... Prý jsou to BENDIX obojí, dost mi sere že jsem si to nechal delat v servisu na kotlářce - (viz špatné servisy) ale jsou to brzdy a na to jsem si netroufl. Během prvních 30 km to brzdí strašně ... jinak cena by měla bt komplet do 3.500kč i u boba včetně poštovného. Nevím jak moc je Bendix dobrá značka, odpovězte pls. Doufám že budou alespoò lepší než to co maj v Kelly aneb STARLINE, ty snad neudělaj nic dobrýho.
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so listopad 24, 2007 3:53 am    Předmět: Citovat

Lukas jak jsem psal mě to brzdí gut ale přesně nevím co tam mám jinak s novejma kotoučema hlavně nebrzdi "na krev" a je nezakalíš jinak počkej tak 1500km až si sednou...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
libor bx



Založen: 22.1.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 5:22 pm    Předmět: Re: máca Citovat

Ted jsem je v sobotu taky měnil a máš pravdu ze začátku to moc nebrzdí dokonce v krabičce od desek ( TRW Lucas ) byl listeček že prvních dvestě km se má brzdit opatrně. Kotouče jsem dával skoro nové tak že nevím coto bylo za značku ale pasujou z Peugeot 405. Co byl ale průser, dole na třmenu je takový zobáček a v něm má být takový zahnutý plíšek který zapadá do takové tyčinky (čepu) který tam dole je a ten mi chyběl. Nikdo z druho výrobců ho do opravné sady která stoji okolo 500Kč nedává. V citroenu tato opravná sada stojí 1300Kč a jsou v ní navíc akorát ty dva plíšky. Takže nezbylo nic jiného než ji koupit, samostatně se bohužel neprodávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkafra



Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 52
Bydliště: Česká Kamenice

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

K tomu plíšku mezi třmenem a čepem: když jsem Xanu začal provozovat na našich silnicích, ozývalo se mi klepání od LP kola (v Německu při probefártu se nic neobjevilo). Hledal jsem příčinu, vyměnily se silentbloky (při pátrání jsem přišel na to, že jsou dosti načaté), kosti byly OK... furt nic. Pak jsem zjistil (po porovnání s druhou stranou), že mi tam chybí právě tento plíšek. Vyřešil jsem to tak, že jsem na ten čepík natahnul silikonovou hadičku přiměřeného průměru a bylo po klepání.. Zatím (cca 5 měsíců) se jeví vše OK.... Do výměny destiček to řešit dál nebudu...
Jirka
_________________
Xana 2 Break - 1.8i 16V, XII/99, světlemodrá krasavice a taky můj první Citroen Surprised)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lukas



Založen: 1.2.2007
Příspěvky: 101
Bydliště: Doksy u Kladna

PříspěvekZaslal: pá prosinec 07, 2007 5:35 pm    Předmět: Citovat

no tak info o zajíždění kotouču jsem neslyšel a mám najeto cca 500km a pořád to myslímnení ono.. a navíc se mi zdá, že mi to pořád přibržduje a při dobrždění se ozývají pazvuky jakoby sjetých destiček... chjo!!!
_________________

´97, Break 1.8i
dokonalej kombík v max. výbavě
jen s tou spotřebou bych radši jezdil s V6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Já jsem po výměně destiček v servise a musím říct, že po pár zabržděních brzdí naprosto perfektně a trvalo to maximálně 100 km, ale po městě a častém brždění na semaforech a přechodech Mr. Green
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

ja mam ted za sebou vymenu kotoucu i desek na predku a na brzdach se mi setrit nechtelo.
takze mam kotouce od pana Zimermanna a desticky od ATE, musim rict ze brzdi znatelne lepe nez puvodni kotouce dodavane citroenem desticky byly stejne i predtim.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 12:38 am    Předmět: Citovat

Ate jsem měl na peugeotu 405, kotouče i desky a maximální spokojenost, na xantii je dám taky, až budu měnit, i když kotouče asi ještě nechám, jestli teda budou mít víc než těch minimálních 20mm
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 3:06 pm    Předmět: Citovat

čaute všeci jak změřím tloušku kotouče? dík moc za rady
_________________
Citroen Xantia break 1,8 16V 99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alex



Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 4:05 pm    Předmět: Citovat

michal napsal:
čaute všeci jak změřím tloušku kotouče? dík moc za rady

Vezmu dvě podložky, dám je na každou stranu kotouče a změřím přes ně tloušku. Z té pak odečtu změřenou tloušku obou podložek.
Jináč jsem dával loni přední brzdy TRW (na mjauto jedny z nejlevnějších) a celkem spokojenost. Brzdí dobře a ojíždějí se rovnoměrně.
Pouze mi začínají po zahřátí mírně vibrovat. Kde je chyba nevím - možná jsem něco udělal špatně nebo je to kotoučema. Asi je nechám srovnat. Sice je to tak trochu "prasárna" stáčet nové kotouče, ale pamatuji se na kámoše co měli stejné potíže s novými kotouči FERODO na dvou různých vozech. První Feroda reklamovali, po zajetí dalších nových znovu vibrace a až po srovnání na soustruhu definitivní klid.
_________________
2,0HDi 66 kW, 2001. Žádná raketa, ale to pohodlíčko!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)