Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na LPG / CNG
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 8:40 am    Předmět: Jak na LPG / CNG Citovat

Čau lidi.
Sice vlastním 1,9TD, ale při současném vývoji cen nafty (a zavedení GPS pro dopravce a stavební stroje Laughing -> pod rukou už skoro nejde sehnat) uvažuji o 1,8i 16V na plyn.
Moc se jich ovšem neprodává (rád bych Break s nádrží v rezervě). Takže bych koupil benzín a nechal přebudovat. Z informací na webu však nejsem moudrej. Ceny jsou různé - hlavně podle motoru ( jednobodé a vícebodé vstřikování, sekvenční apod.)
Absolutně tomu nerozumím, tak jestli mi poradíte stránky nebo osobní zkušenosti či info o použitelných typech zařízení, budu vám vděčný.

K tý době návratnosti - budu stavět, takže kratší pojížďky, do práce 25+25km denně, občas nějaký delší trasy, odhadem tak 18 - 20 tis ročně.

Tuším, že by to stálo za to. Po takové investici bych si tu Xantuš asi nechal na věky věkův Razz , amen.

Díki za reakce, Jóna, M. Boleslav
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Studna



Založen: 6.10.2007
Příspěvky: 207
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

No nevím,ale můj Break má rezervu zespodu,takže jestliže se to nedá nějak dát zvenčí ta nádrž,tak počítej,že si tím zmenšíš kufr.Jinak o plynu toho moc nevím,takže ti musí poradit povolanější.
_________________
Xantia X2 Millésime Break 2,0 HDi 80kW mit bufik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 11:59 am    Předmět: Citovat

já jsem měl lpg v autě a nádrž jsem měl místo rezervy.normálně se demontuje ten drátěnej koš a místo něj se připevní nádrž.
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 1:20 pm    Předmět: Citovat

RINGO napsal:
já jsem měl lpg v autě a nádrž jsem měl místo rezervy.normálně se demontuje ten drátěnej koš a místo něj se připevní nádrž.


A dělaj to firmy běžně nebo se na to musej specializovat? Asi to bude podobný jako u Pežoutů.
Kolik na tu jednu nádrž asi tak ujedeš?
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otakar Koucký



Založen: 28.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Babice u Rosic

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 3:16 pm    Předmět: Citovat

U Citroenů není s LPG žádný problém. Nádrže mám pod autem (místo rezervy). Spotřeba je různá dle jízdy. Udám tu mé parametry spotřeby u jednotlivých aut. XM 2,0i spotřeba 12 - 13,5l, Xantia 1,8i spotřeba 11 - 12,5l, Xantia 2,0i 16V spotřeba 12 - 13,5l, Xantia 2,0i 16V Break spotřeba 13 - 14l. Jsou to mé nezkreslené ani nevyumělkované spotřeby LPG. Podotýkám že mám těžkou nohu. A k návratnosti, stačí si vzít tužku , papír a kalkulačku. Ota
_________________
Xantia 2.0i 16V LPG, Xantia2,0i 16 LPG Break, předtím Xantia 1,8i LPG, XM 2,0i LPG, 2x BX, CX 25 TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 3:32 pm    Předmět: Citovat

Do nádrže místo rezervy se vleze dle velikosti rezervy,když je 15,tak asi těch 42 litrů-takže najedeš čistě na lpg cca 420 až 500 km.
Kdyby jsi byl odtud-poradím ti dvě dobré firmy-ale musíš se ptát po známých-čerpat z netu a ve finiši objet pár servisů a nechat si vyložit jejich nabídky,zkušenosti a co by tam dle nich mohlo být-ono bohužel ne úplně každý LPG servis to ještě zvládne jak by měl-nedávno známému zdá se zpackali co se dalo-a tu je taky jeden servis,kde ti neumí ani seřídit LPG při montáži-natož zvládnout to později-kdyby náhodou bylo třeba.Nicméně situace se lepší a lepší-servisáci-kor ti co to dělaj třá 10 let už vís své a umí no.Takže dej na reference a tradici montážní dílny-a se nespálíš-to by mohlo bolet.
Jinak hodně chvály slyším na systém Elpigaz-dravec v oboru docela a jeho systém prý pracuje naprosto v každém autě a bezchybně-ještě zda i v našich mírně starších xantiích-ale mělo by to být OK.Já sám mám měnit nádrž-a budu-li měnit dám rozhodně místo rezervy-a dojezdovku do kufru-je to bez problému s místem pak.Tady pár odkazů-tak se tím nějak prokousej:
http://www.tc101.cz/lpg/main/
http://www.lpg.cz/cerpaci_st/zahranici_prispevky.php
http://lpg.cernosice.cz/forum/
http://www.lpgauto.cz/lpg.php
http://lpghodslavice.cz/?str=kniha
Osobně bych doporučoval moderní sekvenční přímý vstřik v hodnotě-cca 30000 kč.Jinak u citroenů opravdu nebývají s LPG problémy-jde jen o to kdo ti to tam namontuje a jak-to je alfa a omega všeho.Co se týče spotřeby u mého digipřímého vstřiku-předchůdce sekvenčního tj v rozmezí od 8 na dálku po 10 v zimě a město.Spotřeba je hodně o typu systému-u toho za 30000 to žere SKORO jak na benál a hlavně jede jak na benál.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 6:34 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem se dočetl tohle:

INDIVIDUÁLNÍ PØESTAVBA - držitel vozidla žádá předem na DI. U vozidel bez katalyzátorů a s neřízenými katalyzátory postačí kontrola provedené zástavby, včetně měření emisí u vybraných STK a následně na DI (cena cca 1.650,- Kč). U vozidel s řízeným katalyzátorem je nutná kontrola v uznané státní zkušebně - VÚMV Praha, nebo ÚSMD Praha, České Budějovice, Pardubice a následně na příslušném DI. Cena za tuto službu je 7.500,- až 10.000,- Kč
zdroj: http://www.autogas-lbc.cz/

- to mi příjde jako zlodějina. Nejni to náhodou už neaktuální informace Question
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Otakar Koucký



Založen: 28.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Babice u Rosic

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2007 7:59 pm    Předmět: Citovat

To je již dávno přežité. Po montáži se nejde ani na STK ale rovnou na magistrát. Stojí to 50,- Kč
_________________
Xantia 2.0i 16V LPG, Xantia2,0i 16 LPG Break, předtím Xantia 1,8i LPG, XM 2,0i LPG, 2x BX, CX 25 TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jóna



Založen: 13.12.2006
Příspěvky: 34
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 10:55 am    Předmět: Citovat

Hm, taky se mi to nezdálo. Díky za info.

koukám Oto, že máš pěknou garáž a plnou vzducholodí Very Happy . I to lze brát jako ukázku spolehlivosti plynovek, doufám Laughing [/i]
_________________
Michal Jonáš
X1 1.9TD hatchback, rv.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Frenk



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 122
Bydliště: Kněževes u Rakovníka

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 10:47 am    Předmět: Citovat

Zdravim. Mam otazku ohledne typu LPG se zplynovanim (ne vstrik). Saci parohy jsou plastove nebo kovove? A existuji vubec kovove? Frenk
_________________
Xantia Break 1.8/8/LFZ/Ecu MM/AirBag/ABS/PP/LPG/ET15/15"/zelena/26.7.1995
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jirik



Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 8:17 pm    Předmět: Citovat

No já mám tenhle typ z Holandska a je tam normální sání plastový.Není to nejlepší kvůli zpětnému šlehnutí může se roztrhnout.Už mi to taky párkrát udělalo díky čidlu tlaku vzduchu které nemá rádo náhodné startování přímo na LPG.Ale sání vydrželo jenom ta gumová hadice od filtru ne.Jinak co se týká Fy.Autogas Liberec není to zrovna dobrej podnik.Moc se s lidma nebaví a dělají z nich b...čky.No každej je nějakej.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 6:23 pm    Předmět: Re: Jak na LPG / CNG Citovat

Jóna napsal:
Čau lidi.
Sice vlastním 1,9TD, ale při současném vývoji cen nafty (a zavedení GPS pro dopravce a stavební stroje Laughing -> pod rukou už skoro nejde sehnat) uvažuji o 1,8i 16V na plyn.
Moc se jich ovšem neprodává (rád bych Break s nádrží v rezervě). Takže bych koupil benzín a nechal přebudovat. Z informací na webu však nejsem moudrej. Ceny jsou různé - hlavně podle motoru ( jednobodé a vícebodé vstřikování, sekvenční apod.)
Absolutně tomu nerozumím, tak jestli mi poradíte stránky nebo osobní zkušenosti či info o použitelných typech zařízení, budu vám vděčný.

K tý době návratnosti - budu stavět, takže kratší pojížďky, do práce 25+25km denně, občas nějaký delší trasy, odhadem tak 18 - 20 tis ročně.

Tuším, že by to stálo za to. Po takové investici bych si tu Xantuš asi nechal na věky věkův Razz , amen.


Vezl jsem Xantii break motor 2.0 16v majitel do ní nechal dát lpg-systém-mezisekvenční vstřik, aby měl větší akční rádius použila se nádrž-bomba do kufru cena 36.000kč. Po roce zkušeností spotřeba na férovku 12-15 l lpg podle poměru namíchané směsi (propan-butan). Tedy náklady cca 2,10kč/km.
Já osobně jezdím s hdi za 5,8l nafty tedy na současné ceny přepočítáno 1,80kč/km. Je tedy otázka zda skutečně ten plyn umrtvíš dříve než Ti "odejde auto" a taky zda-li je rozumné do vozidla s cenou okolo 100.000 dávat zařízení za 35.000.
Diskuse na toto tema budou živé vždy když stoupne cena kapalných paliv jedno je ale fakt. Účinnost dieslu je cca o 6-7% větší než u benzínu a s tím nic nenaděláme. A jinak ceny plynu taky rostou ale zatím ne tak citelně. Co když až začne růst poptávka bude růst i cena? Krom toho plynařská lobby neuspěla s nižší sazbou DPH

Díki za reakce, Jóna, M. Boleslav
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 8:58 pm    Předmět: Citovat

Jestli měl spotřebu 12-15 litrů-tak na "férovku" jak říká autor- to měl špatně seřízené anebo jezdil jak hovado-pro objektivnost by určitě měl dodat kolik mu to žralo tedy benzinu.U lpg je zaručena na ix let dopředu-myslím unijně zaručena stejná daò státu z každého litru LPG-tedy zvyšovat by se fakt nemělo.Tato daò je oproti benzínu nějakou korunu či dvě!
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 6:19 am    Předmět: Citovat

sima napsal:
Jestli měl spotřebu 12-15 litrů-tak na "férovku" jak říká autor- to měl špatně seřízené anebo jezdil jak hovado-pro objektivnost by určitě měl dodat kolik mu to žralo tedy benzinu.U lpg je zaručena na ix let dopředu-myslím unijně zaručena stejná daò státu z každého litru LPG-tedy zvyšovat by se fakt nemělo.Tato daò je oproti benzínu nějakou korunu či dvě!

U Citroenů není s LPG žádný problém. Nádrže mám pod autem (místo rezervy). Spotřeba je různá dle jízdy. Udám tu mé parametry spotřeby u jednotlivých aut. XM 2,0i spotřeba 12 - 13,5l, Xantia 1,8i spotřeba 11 - 12,5l, Xantia 2,0i 16V spotřeba 12 - 13,5l, Xantia 2,0i 16V Break spotřeba 13 - 14l. Jsou to mé nezkreslené ani nevyumělkované spotřeby LPG. Podotýkám že mám těžkou nohu. A k návratnosti, stačí si vzít tužku , papír a kalkulačku. Ota
Tak nevím jak je to se seřízením ale řekl bych že ta spotřeba u 2.0 16v je přibližně stejná viz nahoře a jinak nejde o daò státu z litru PHM ale o DPH to u plynu chtěli srazit na 9% ale neuspěli (návrh zelených -ekopalivo). Jinak uvidíme na vývoj cen po novém roce ale zatím je ten plyn pouze nahrážka benzinu kdy za cenu levnější suroviny má vůz větší spotřebu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otakar Koucký



Založen: 28.10.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Babice u Rosic

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 10:17 am    Předmět: Citovat

Ještě jednou k návratnosti LPG. Sice momentálně jezdím na LPG. Vždy tomu ale tak nebylo. Dříve jsem měl naftu(5.5 - 7l/km). Vlastním ještě firmu v které mám několik vozidel (jak naftu tak LPG). Každý měsíc si dělám takzvanou tabulku VIP (provozní náklady na 1 km). Tvrdě vyhrává LPG (roční průměr). Je prostě v celkových nákladech podstatně levnější. Do nákladů nelze počítat jem pohonné hmoty, ale celkové náklady na opravy a údržbu. LPG je prostě levnější. Pokud někdo ujede málo km, tak je jasné že do údržby a oprav nic nedává. I nafák potřebuje údržbu (a daleko vyšší než benzín/LPG) jinak majitel časem zaplače. Montáž taky nemusí být tak drahá. Znám servis, kde do Xantie to dělají do 20000,- Kč. Oprati sekvenčnímu vstřikování úspora 0.5l na 100km.
_________________
Xantia 2.0i 16V LPG, Xantia2,0i 16 LPG Break, předtím Xantia 1,8i LPG, XM 2,0i LPG, 2x BX, CX 25 TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)