Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motor 1,8

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 1:45 pm    Předmět: Motor 1,8 Citovat

Zdarec chtěl bych znát váš názor na 1,8 73kW jak je na tom s poruchama, jaka je jeho spotřeba, atd. budu kupovat xantiu s 96 roku v breaku a v bazaru řikali že tam skoro furt sviti kontrolka ABS takže na kolik by pak přišla oprava ABS díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vena HB.



Založen: 25.12.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Horní Bříza

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 2:05 pm    Předmět: Citovat

mam také Xa 1.8 a na poruchovost si nemůžu stěžovat. Kontrolka ABS mě každou chvíli taky svítí, dělá to jen čidlo. Cenu za výměnu čidla sem ještě nezjištoval takže nevím. Jinak sem na výsost spokojen. Čau vena HB.
_________________
XA.1,8i 8v rv.95.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 2:11 pm    Předmět: Citovat

což o spolehlivost bych se nebál já bych ale do breaku (kombiku) bych asi volil silnější motorizaci a to 2.1TD (popř. 2.0HDI) nebo 2.0 16V popř 3.0V6 24V, né že by to s 1.8 byl nějaký lenochod rozhodně tě od toho nebudu odrazovat ale to záleží spíš na tom jestli jezdíš více času hodně zatížen nebo prázdnej (ber to jako uživatelskej názor člověka co jezdí 1.8 16V (81kw) berline) jinak s tim ABS to buď může bejt kravina typu přešmiknutý dráty od čidla a podobně což j oprava z pár kačak nebo je v háji některé čidlo ABS takže bejt tebou se v autě projedu jestli ti stačí těch 74kw a juknu pod auto jestli tam za A všechny čidla ABS jsou popřípadě jestli nejsou na 1. pohled zlámané dráty od nic a za B jeslti ti to bude umožněno tak je zkus proměřit (jak to najdeš buď někde tady v poradně nebo na http://www.xantiaclub.cz )
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michal



Založen: 9.5.2007
Příspěvky: 182
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

Jezdit s autem budu většinou sám nebo ve dvouch a někdy v plném obsazeni auta takže 5 lidi. A jak v xantií funguje vyhřivaní sedadel?a ten kodovaci imobilizer?Když to ABS svítí dá se stím normalně v pohodě jezdit?a jakou má ta 1,8 spotřebu? mám asi moc dotazů ale radši se ptám tak díky moc za odpovědi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 3:22 pm    Předmět: Citovat

michal napsal:
Jezdit s autem budu většinou sám nebo ve dvouch a někdy v plném obsazeni auta takže 5 lidi. A jak v xantií funguje vyhřivaní sedadel?a ten kodovaci imobilizer?Když to ABS svítí dá se stím normalně v pohodě jezdit?a jakou má ta 1,8 spotřebu? mám asi moc dotazů ale radši se ptám tak díky moc za odpovědi Smile


já osobně bych nejspíš volil 1.8 16V když už benzín do 1850ccm ... ale 1.8 8V rozhodně nebude špatná volba když svítí ABS tak se s autem normálně jezdit dá jen to brzí jako auto které ABS nemá vyhřejvání sedaček nemám ale myslim že funguje jen na přední sedadla a to na každé přední sedadlo zvl᚝ u klávesnice imobilizéru jsou prvky regulace toho vyhřejvání jinak klávesový imobilizér funguje tak že dáš klíč do zapalování otočíš aby se rozsvítili kontrolky namačkáš kód a startuješ...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 3:48 pm    Předmět: Citovat

jinak určitě pročti toto
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lightDJ



Založen: 14.1.2008
Příspěvky: 164
Bydliště: Plzeň (beer city)

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 6:00 pm    Předmět: Citovat

ja mam to samy,r.96,break,1.8i 8V,74kW a jsem spokojenej,spotrebu jsem jeste nemeril,pac mi nefunguje pocitadlo km,ale jinak je to uplne super.muzu odhadnout tak 8-9litru po meste...ale fakt nevim...ale jinak motor je dost silnej,at do kopce nebo pri predjizdeni... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 6:15 pm    Předmět: Citovat

Spotrebu pocitej tak mezi 8-8,5 pri smisenem provozu.
Samozrejme to zalezi na stylu jizdy, stavu motoru a jeho komponentu....... Muzes jezdit za 7 nebo taky za 10...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 8:51 pm    Předmět: Citovat

Nazdar,

já koupil cca před 3/4 rokem Xantii Break r.v. 97, 1.8i 8V. Autí lítá jak s větrem o závod, otázka je, zda těch 7 koní, co má 16 ventil navíc poznáš a nemůžu si stěžovat. Co se týče údržby a spotřeby, údržba minimální jen základní věci jako je výměna oleje a filtru, pal.filtru a vzduch.filtru, já raději vyměnil i svíčky. Olej vůbec nežere, pravidelně kontroluji a od výměny někdy v červnu jsem nedolil ani decku a to jsem už nalítal asi 8 tkm. Co se týče spotřeby, posledně jsem jezdil jen čistě po městě a dostal jsem se na 10,5l, ale to jsi na tom skoro stejně jako s 2.1TD. Při smíšeném provozu není problém jezdit za 8 - 8,5, ale dá se jezdit i za 7, záleží jak to honíš a jak máš těžkou nohu. Já osobně bych neměnil a jsem spokojen, zejména s tou minimální údržbou. Možná od někoho uslyšíš, že tyto motory jsou nejhorší, ale dej na někoho, kdo s ním jezdí a nenech se rozhodit.

Uff

Houpání zdar
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirďa



Založen: 16.5.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Kuřim

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Nazdárek Michale. Já mám 1,8 8v je to podle mýho názoru docela spolehlivej motor. mám X1 rv.96 1,8 8v break -3 roky a jsem spokojenej. Je pravda že dneska bych asi šáhl po dvoulitru v benzínu. Spotřeba je tak na stejno,páč 1,8čka musí tahat stejnou zátěž při menším výkonu,ale nestěžuju si. Motor je docela pružnej,olej nechlastá a poruchu jsem zatím neměl žánou a mám nalítanejch 200 000. Pokud je to Xana za dobrou cenu ,tak bych se toho nebál. Ale pokud budeš jezdit delší trasy a plně naloženej,běž radši do většího obsahu a jestli seš příznivec ,,deháků" tak běž do TD nebo HDI mladšího ražení. Je těžké radit,já jezdím za průměr 8,6 , jezdím převážně 30 km deně a o víkendu víc. Mám Xanu hlavně kvůli pohodlí,prostoru a kvůli srdci. Jak řekl klasik ,, XANTIA JE SRDCOVÁ ZÁLEŽITOST A KDYŽ JI MILUJEŠ NENÍ CO ØEŠIT " Hlavní je nekoupit šmejd( což je unás težký) a pak ti bude sloužit věrně,ale Xantia je jak ženská,vyžaduje pozornost a hýčkání a oplácí to pohodlím a spolehlivostí. Tak hlavní rozhodnutí je na tobě,vždycky měj na paměti , co do toho vrazíš,musín se ti vrátit. Šastnou ruku přeje Mirďa. Wink
_________________
Mirďa z Kuřima. X 1-1,8 8v BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 9:14 pm    Předmět: Citovat

já jsem nikdy netvrdil že 1.8 8V je nejhorší motor... já jen říkám že bych šel do 16V kvůli modernější konstrukci atd. a že 1.8 8V je taky dobrá volba... každej motor má své jinak 74kw bo 81kw na xantii určitě stačí ale kdybych kupoval teď asi zvolím ještě silnější variantu... co se týče dieselu tak tam je u xantie max výkon 81kw (2.1TD a 2.0HDi) ale zas to kompenzujou kroutícím momentem když jezdím sám tak výkon stačí ale jakmile jedu naloženej (5osob + něco v kufru) tak i když mam 1.8 16V 81kw tak tam nějaká ta kobylka a nějakej ten newtonmetr kroutícího momentu chybí ale jen na předjíždění a občas do kopečka takže až já budu příště kupovat xantii tak to bude 3.0 V6 to můj názor...
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
já jsem nikdy netvrdil že 1.8 8V je nejhorší motor... já jen říkám že bych šel do 16V kvůli modernější konstrukci atd. a že 1.8 8V je taky dobrá volba... každej motor má své jinak 74kw bo 81kw na xantii určitě stačí ale kdybych kupoval teď asi zvolím ještě silnější variantu... co se týče dieselu tak tam je u xantie max výkon 81kw (2.1TD a 2.0HDi) ale zas to kompenzujou kroutícím momentem když jezdím sám tak výkon stačí ale jakmile jedu naloženej (5osob + něco v kufru) tak i když mam 1.8 16V 81kw tak tam nějaká ta kobylka a nějakej ten newtonmetr kroutícího momentu chybí ale jen na předjíždění a občas do kopečka takže až já budu příště kupovat xantii tak to bude 3.0 V6 to můj názor...


Nazdar Máco,

ta poznámka o nejhorším motoru nebyla míněna na tebe, já to totiž tady čet někde na fóru Twisted Evil a autorem byl nějakej ´´dehák´´ Crying or Very sad , aje fakt, že co se týče výběru motoru, tak asi hodně záleží na tom, kolik nalítáš tkm za rok Wink a jak řákáš těch 74 kw na Xanu stačí, tedy pokud z toho nechceš mít raketu a od tý doby, co ji dopřávám a leju do ní Shell v power, tak bych řek, že se motor o něco zklidnil a má od spodu lepší tah. Very Happy
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 12:43 pm    Předmět: Citovat

mám co mám a sem spokojenej, předtím bylo BX 1,6 karbec a XA je i přes cca 400 kg navíc živější, navíc do kopce i naložená si těch 150-160 udrží. Na XV5 se nás v poho držel Jackal s 1,8i 8V Berline, i dyš sám a my 2 + 2 buchata. na běžnou jízdu myslím že 8V je v poho a s XA si poradí. Jinak C5 bude asi 2,0i 16V..... Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Alda napsal:
Máca napsal:
já jsem nikdy netvrdil že 1.8 8V je nejhorší motor... já jen říkám že bych šel do 16V kvůli modernější konstrukci atd. a že 1.8 8V je taky dobrá volba... každej motor má své jinak 74kw bo 81kw na xantii určitě stačí ale kdybych kupoval teď asi zvolím ještě silnější variantu... co se týče dieselu tak tam je u xantie max výkon 81kw (2.1TD a 2.0HDi) ale zas to kompenzujou kroutícím momentem když jezdím sám tak výkon stačí ale jakmile jedu naloženej (5osob + něco v kufru) tak i když mam 1.8 16V 81kw tak tam nějaká ta kobylka a nějakej ten newtonmetr kroutícího momentu chybí ale jen na předjíždění a občas do kopečka takže až já budu příště kupovat xantii tak to bude 3.0 V6 to můj názor...


Nazdar Máco,

ta poznámka o nejhorším motoru nebyla míněna na tebe, já to totiž tady čet někde na fóru Twisted Evil a autorem byl nějakej ´´dehák´´ Crying or Very sad , aje fakt, že co se týče výběru motoru, tak asi hodně záleží na tom, kolik nalítáš tkm za rok Wink a jak řákáš těch 74 kw na Xanu stačí, tedy pokud z toho nechceš mít raketu a od tý doby, co ji dopřávám a leju do ní Shell v power, tak bych řek, že se motor o něco zklidnil a má od spodu lepší tah. Very Happy


Aldo já vím nebral jsem to osobně ale radši jsem to upřesnil... Cool
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)