Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

malý tlak odstřikovačů
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 6:48 pm    Předmět: malý tlak odstřikovačů Citovat

Nemám odstřikovače ale jen kapáče. Nestříkáto, ale jen teče na spuštěné stěrače. Čím to je? Čerpadlem (motrokem)? Dík
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 7:01 pm    Předmět: Citovat

Když to aspoò trochu tlačí vodu, tak si myslím, že by to mohlo být jen přicpané a chce to jen pročistit. Nebo může být v některé hadičce dírka a stříká to pod auto. Koukni se, zda po ostříknutí skla nezůstane pod autem loužička Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 8:18 pm    Předmět: Citovat

Čau, asi to máš skříplé v pantu kapoty, zkus to z otevřenou kapotou a uvidíš.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so listopad 03, 2007 11:23 pm    Předmět: Citovat

Tak tak jak říká josef nejspíš-já to mírně zkrátil a omotal jsem to telefonním točeným káblem-časem to chytlo tvar a funguje to.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
davidpapu



Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Lesná 168

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 8:14 am    Předmět: tlak odstřikovačů Citovat

Čus, nevím jestli si to už opravil, ale já měl hned při koupi to samé a zjistil sem, že na přední stěrače (ale i na zadní) je pod pravým podběhem za plastovým deklem na tý přívodní hadičce zpětnej ventil aby furt voda držela v okruhu.(taková plastová bílá p횝alka). Zkoušel sem ji promazat ale nešlo to rozhejbat ani tlakem vzduchu, tak sem místo toho dal trubičku a teď ostřikuju kamionům plachtu zvrchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 9:27 am    Předmět: Citovat

No,tak tu "píštalku" tam dal nekdo proto,aby se mu nedrelo sklo nasucho,a on mohl rovnou ostrikovat a nemusel cekat na to,az se mu ta voda natlakuje.Pasuje tam ze skodovky favorit zpetnej ventilék,mam to na zadnim okne a je to super,stoji to asi 30kc,a je to ono.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
davidpapu



Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 16
Bydliště: Lesná 168

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 9:35 am    Předmět: tlak odstřikovačů Citovat

to je mi jasný,že tam ta p횝ala má svůj smysl, ale když jí nemáš možnost hned koupit (v neděli mi jí nikde neprodaj) a jedeš delší štreku, tak je lepší ji vyndat. samo že jí tam vrátim až jí seženu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinmartin



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 67
Bydliště: Štětí

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 10:38 pm    Předmět: Citovat

Dík moc lidi, teď jedna "veselá" historka: už jsem to vyřešil. Celej probám byl v tom, že mě nenapadlo tu přitlačenou páčku k sobe ještě mačkat!!! Já myslel, že při držení ty pákčky to má stříkat pořád v kuse, jak jsem zvyklej. Když jsem to náhodou zjistil, byl jsem na sebe fakt nasr...jakej sem vocas.
_________________
XA1 1.8 8v LPG -ex
XA2 2,1 TD 98 exclusive -zlobidlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 11:17 pm    Předmět: Citovat

nevím teda jak je to u X1 ( řek bych, že stejný jak u X2 ), lae u X2 "k volantu" prostě ostřikuju a ostřikuju tak dlouho, dokud páčku nepustím, pak to samo myslím 3x setře a je po akci.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Neuron



Založen: 14.8.2007
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 5:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

posledni tyden sleduju podobny jev, levy predni ostrikovac jen tak cinta na okno, pravy ma normalni tlak. Zkusil jsem promackat hadicku co vede v gume pod predni kapotou, ale to nepomohlo. Je to lepsi kdyz vyjedu z vyhrate garaze, nez kdyz stojim venku v zime. Voda nikde netece. Navic kdyz dolevam "vodu" tak to bubla jako by nemel kudy utikat vzduch. Takze predpokladam ze je to nekde ucpany.

Da se k nadrzce a hadickam dostat bez montazni plosiny, nebo heveru ? Kdyz se divam shora, vidim jenom usti hrdla k nadrzce a hadicku vedouci k ostrikovacum. Takovej trivialni dotaz, jsem cerstvym majitelem Smile Nasel jsem knizku "Xantia jak na to", ale tam jsou spis slozitejsi veci ....

Diky
_________________
X2 2.0 HDI 80kW '99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 7:36 am    Předmět: Citovat

a co třá přicpaná ostřikovací tryska Idea stojí to pár korun. To nalejvání je myslím v poho, někdo tu bych řek i psal, že leješ leješ, hladinu nevidno, lae už máš mokrý boty....že je tam snad někde přepad.... i dyš já to myslím naleju normál po hrdlo, tak nevím.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zeturek



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Břasy

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 8:10 am    Předmět: Citovat

Jako první bych zkusil vyčistit trysku, odpojit profouknout, propláchnout opačným směrem, stejně tak přívodní hadičku mezi pravým a levým ostřikovačem. Pokud pravý jde normálně, je to asi ucpaný Smile Nádržka je v pravém blatníku před kolem. Když dáš auto do max horní polohy (pokud pod to polezeš nezapomeò podložit!), tak zespodu před kolem je vidět motorek s dvěma hadičkami. Jedna jde do předního a druhá do zadního ostřikovače, kam to jde určuje směr otáčení motorku. Nahoře nádržky by měla být hadička pro odvzdušnění při dolívání, asi je přiucpaná.
Jirka
_________________
X2, 1.8 16V
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Měl jsem to samé. Levá tryska u řidiče plyvala a pravá ostřikovala. Problém jsem měl v tom, že trysky jsem měl vyhřívané a nejde se dostat přímo do trysek. Repliky nedělaj a origo. odstřikovače s kabely stojí 2.100,-Kč. Tak jsem koupil obyčejné za 80,-Kč. Vyhřívané jsem vyndal zaslepil kabely a bylo to. Teď to krásně odstřikuje a když mám nemrznoucí kapalinu tak to i nezamrzá a nemusím mít nějaké vyhřívané. Laughing
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 8:45 am    Předmět: Citovat

to je klasika, dycinky se to vysype u řidiče.... Rolling Eyes
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2008 9:02 am    Předmět: Citovat

U xa1 jsou trysky propojeny hadičkou, u xa2 tvoří hadičku těsnění víka (kapoty). Odvzdušòovací hadička je vesměs viditejná po sejmutí pravého blinkru, zkontrolovat jestli je volný konec zasunut do horního nosníku, aby se do ní nedostávala špína od kola.
Po nějaké době bývá v nádobě ostřikovače stvrdlá usazenina z kapaliny která se pomalu odloupává od nádobky a ucpává trysky. V tomto případě je nejlépe celý systém mechanicky vyčistit, než věčně čistit trysky.
Také jsem viděl napojený malý filtr paliva, (ten průhledný bakelitový) u pantu kapoty, nebyl to zas tak špatný nápad.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)