Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zkusenosti s pneumatikami BF Goodrich
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 8:50 am    Předmět: Citovat

Jaký důvod?Ne nejde fakt o moje savy,jsem si vzpomněl,že jsou taky made in poland no,nic víc Wink
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 10:22 am    Předmět: Citovat

Luboš X napsal:
kupujete gumy na internetu?

Já už to víckrát neudělám!!!
Neměl jsem takové štěstí jako Josef 2. Taky vybírám z těch levnějších. Ze čtyř gum - dvě úplně křivé, nedalo se na nich vůbec jet. Reklamace - vcelku solidní jednání - další sada o něco lepší, ale taky jedna guma křivá.
Výsledek celou zimu jsem reklamoval zimní pneu a stejně nejsou dobré a úspora žádná. Neuvádím značku pneu ani e-shopu, protože je asi jedno kde nakoupíte mizerné zboží.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

tak já sem na tom jako Josef2, spokojenost i dyš šlo o galusky na BX....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 10:50 am    Předmět: Citovat

Já nevím jaký je důvod,na savy jsem taky slysel docela dost chvály,ale ty jsou polské už od výrobce,jinde se ani nedělají stejně jako třeba Kormoran.
Øíkám že mám špatné zkušenosti s pneu BF Goodrich a Kléber z polska,mám je já,a mí 2 známí,jeden sjel na Toledu za 20 000km polské Klébry,a druhému ten polská kleber vybouchl,já mám zas ty goodriche-říkám,s opatrností je sjedu,a už nikdy víc polské.

Ale naopak francouzské Klebry máme na transitu,a naprostá spokojenost,to samé na letních goodrichích u HDi a zimních z bazaru u mně,výborné gumy,ale záleží kde se dělají.Rozhodně u těcho 2 značek ano-za tím si stojím Exclamation Evil or Very Mad
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 10:53 am    Předmět: Citovat

hmmm zajímavé Jiray.jooo bubu myslel důvod toho mého spěchu,znáš ho humor sám to je Laughing
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 11:32 am    Předmět: Citovat

díky za názory, sám na savu nemůžu říct nic špatnýho, konkrétně letní intensa, měl jsem je na peugeotu 405, asi 5 let, takže mohly najezdit něco málo přes 30 tisíc a určitě ještě budou jezdit dál, zemi původu jsem na nich nezkoumal, přiznám se, že to mě napadlo, až po přečtení tady těch příspěvků, tenkrát jsem je kupoval v pneuservisu u nás a byly nejlacinější co mi moh dát ale i tak stály přes 2 tisíce jedna. momentálně se rozhoduju mezi bf goodrich profiler 2 nebo zase intensa, o těch vím, že dobře drží na suchý silnici a o loužích ani pořádně nevím
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 7:40 pm    Předmět: Citovat

Panove, nevim jak BF Goodrich, ale mel jsem Barum Bravuris vyrobene ve Francii a po 10k mely polovicni vzorek....
Netvrdim, ze Barum je znacka, ale driv jsem mel s Brilantkama na Facku jen ty nejlepsi zkusenosti...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 12:03 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Buchta napsal:
roliva napsal:
Buchta napsal:
Lajda napsal:
Tak jsem Vm to zjistil pánové. Pneu BFGOODRICH se vyrábí v koncernu Michelin a je hodnocena jako dobrá pneumatika.

A obouvaj je i Mercedesy.....


JA ja, není nad BF Goodrich Laughing Koukal jsem se, kde se vyrobily ty moje a je to made in united kingdom

Mám to rolivo jak ty.


A jsi spokojený? Já rozhodně ano Wink

___________________________________________
Tak se omlouvám pánové za mystifikaci,myslel jsem,že mám klebry letní made in poland,ale dnes při přezutí koukám a mám je made in united kingdom,takže nemůžu hodnotit zda pneu z polska pod nějakou jinou značkou dělané ano či ne.Rozhodně nějaké sjetí venkem či vnitřkem není gumou,ale autem.Horší je to prasknutí,ale bohužel nic není 100% ani bohužel tak důležitá věc jako pneu.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 12:57 pm    Předmět: Citovat

No vidis,ja ti to rikal,U.K.,france,germany,ty jsou v pohode,dobry gumy,ale polsky uz na auto nedam Rolling Eyes Jelikoz mam 3 sady gum,z polska,a vsecky spatny,neverim ze by to bylo tim,ze jsem natrefil na spatny kus-holt tyhle gumy z polska nee Wink

Jinak,to sjetí je gumou,jelikož ty polský mají hrozně měkkou směs,při zuté gumě zmáčkneš dvěma prsty bočnici pneu jako hadr,kdežto u francouzských je o poznání tvrdší a pevnější.
Myslím si že při váze auta jako á xantie a zmiòovaná P 406 ta měkkost směsi způsobí to,že se v zatáčkách pneu uhne na stranu,a jede po hraně vzorku,a tím pádem se pneu "hobluje po krajích",s těmi francouzskými zimními(zimní mají vždy měkčí směs než letní)žádné problémy s náklonem v zatáčkách nemám,a ani se mi po stranách nesjíždějí Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 1:15 pm    Předmět: Citovat

Hmmm tak mě se Savy polské zimní sjíždějí krásně rovnoměrně,tak nevím a původem jsou někde z jugošky bývalé,snad slovinsko nebo co.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AJM



Založen: 8.1.2007
Příspěvky: 194
Bydliště: Třeboň

PříspěvekZaslal: po březen 10, 2008 5:41 pm    Předmět: Citovat

Tak já mám s Klébery výbornou zkušenost,ani neřeším,odkud jsou...Je mi to v podstatě jedno...Na jednom autě jezdily dvě sezony,teď pojedou třetí,což je v autoškole super!Na svém autě je mám od loòska na předku a zatím žádný viditelný úbytek vzorku po ujetí cca 15.000km není. Jen na zadku mám nějakej šit Debica Passio a nejsem schopnej auto udržet při vyšší rychlosti v zatáčce na svojí straně.Směs je tvrdá jak podešev a klouže to jak na ledě. Ale zase neubejvá! Very Happy
_________________
Xantia I 18i 8V SX Break Athena 97´pack elecricité, pack froid, pack cuir, pack bois
Xantia I 18i 16V VSX pack electricité, pack froid 97´
Xantia I 18i 8V SX 94´
Xantia II 18i 16V SX pack visibilité, pack look, pack electricité, pack bois 99´
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: pá duben 11, 2008 8:44 pm    Předmět: Citovat

tak dneska jsem po přibližně roce dostal ke svýmu minulýmu autu a nedalo mi to, trošku ho okouknout, hlavně jsem chtěl zjistit, co vlastně jsem to tam měl za zimáky, protože auto na nich sedělo jak přibitý, na suchu, mokru, sněhu... prostě furt (což se o značce okon říct nedá) a ani se nijak moc nesjížděly a jsou to naše známý BF Goodrich (winter 2)! jen se mi už nepodařilo zjistit zemi původu, ale majitel mě ujistil, že s nima počítá i na další sezonu, takže mám jasno - zůstanu u týhle značky, na zimu i na léto
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so duben 12, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

JJ,mám taky francouzský,za bazoše,a naprosto v pohodě,doporučuju...ale běda polským Evil or Very Mad
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 9:15 pm    Předmět: Citovat

JiRaY napsal:
JJ,mám taky francouzský,za bazoše,a naprosto v pohodě,doporučuju...ale běda polským Evil or Very Mad


Tak chlapi, abych přidal něco do mlýna tak s gumama je to jako s kafem, jeden typ a značka má rozsah kvality řekněme od stupně I do III a jde o to co člověk koupí. Vím o čem mluvím, jelikož kamarádův otec býval kvalitář v Rudém říjnu Otrokovice-dnes Barum (zase zpátky) jeden druh a rozměr byl v rozmezí podle jakosti odstupòovaný cca po 200-250 kčs.
Dále bych chtěl říct, že na Kormoranech jsem najel v BX-ku v letech 96-99 cca 70tkm a sjel je asi na 30%-ní vzorek, tenkrát tam totiž postavil velkou filiálku Semperit, dnešní kvalitu neznám, ale obecně platí, že dnes fabrika vyrobí vše co si přeje odběratel a v různých stupních kvality.
Houpání zdar a omlouvám se za trochu polemiky Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wraith4



Založen: 27.7.2008
Příspěvky: 15
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po září 22, 2008 9:48 am    Předmět: BFGoodrich - Made In Spain Citovat

Zdravím,

čeká mě nákup zimních penu na moji Xantii. Do oka mi padly zde diskutované BFGoodrich Winter G, našel jsem je v jednom obchodě, ty konkrétní, co by mi tam šly jsou vyrobené ve Špaòelsku... To tady nikdo nezmiòoval, máte někdo zkušenosti se Špaòelskem?
_________________
X1 1.6 - 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Kola a rozměry Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)