Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční klíč na otevření dveří

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 6:40 pm    Předmět: Nefunkční klíč na otevření dveří Citovat

Zdravím.
Koupil jsem v nedávné době Xantuši a dostal jsem k tomu dva klíče, jeden s dálkáčem a druhý obyč. S oběma auto nastartuji, ale s tím obyč mám problém otevřít auto, respektivě ho neotevřu. Dokonce jednou mi to nešlo ani s tím klíčem co má dálku (tedy klasickým způsobem). Dá se někde levně nechat vybrousit náhradní klíč, který by stopro fungoval? Nebo jak tuto situaci řešit. Díky za rady.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 8:36 pm    Předmět: Citovat

U citroena jsou zámky sichrované proti tzv. planžetě (používají zloději).
Musíš klíček do zámku zasunout nadoraz co nejvíce, jinak trpí i zámek.
Je fakt, že klíče se opotřebovávají a je potřeba je vyměnit. Ptal jsem se v OBI v Malenovicích, tak bez imobiliséru chce do 300 Kč, ale starý klíč prý musí být rovný.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 12:14 am    Předmět: Citovat

já mam podobný problém mam i vyrobené náhrady ale v mém případě není vůbec problém v klíčích ale v zámcích jelikož jak je dálkový centrál tak většinou se otevírá dálkou tak zámky zatuhnou (informace od mého mechanika, který se mi stará o auto velmi dobře) neni až zas takový problém je "rozhýbat" jsou zaoxidované a ten mechanismus co hlídá jesltli je vložen správný klíč tak prostě zatuh a neodemiká to zkus jestli otevřeš těmi klíči aspoò jeden zámek v autě v mém případě jdou jednim klíčem odemknout dveře spolujezdce a kufru a druhým jen kufr s dalšíma dvěma jde jen nastartovat ale dveře řidiče klíčkem prostě neodemknu jen dálkovim ovladačem....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Agnes



Založen: 24.9.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:58 am    Předmět: Citovat

No dnes jsem to opět zkoušel a prostě tím klíčem bez dálkáče auto neotevřu. A to jsem se ho snažil zatlačit co nejvíce. Ani jednu stranu auta. Ten druhý je v poho. Tak to chce si nechat vybrousit nový klíč, ale nejsem si jist, jestli mi to udělají podle toho s tím dálkáčem.
_________________
Xantia Break 1.9TD, r.v. 96,
- to je síla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel M.



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 26
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 12:00 pm    Předmět: Citovat

Taky mi nešly odemknout zámky klíčem, a to mám oba originální. Prostě, jak se to otevírá jen dálkou, tak zatuhnou zámky. Chce to promazat a rozchodit.
_________________
X2 1.8i/16V, 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bear



Založen: 18.10.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

Ahojte!
Měl jsem taky problémy se zámky,to chce vzít WD a opakovaně je trubičkou prostříknout,a zkoušet a zkoušet se prokousat dovnitř zámku.Jde to ale chce to trochu trpělivosti.Pak je na klíčích dost rzi a bláta.
pa bear
_________________
X1TD 1.9 97 bear
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi,je to presne jak rika bear,obcas se to stava....jinak,s temi zamky se uz nekdo patlal na citroeny.cz ve foru,tusim nejakej dedek,a taky torek,prej je tam takovy vecko,ktery se casem obeha a rozevre,a pak se klic v zamku jenom protaci...da se to opravit nekdy i doma.

Janak,nevim jestli vam to pomuze,ale muzu dat tip na dobrou vyrobnu autoklicu na citroeny bez cipu-v OC EDEN,jak je tesco,tak je tam vyrobna klicu,delaj perfektne a se 100procentni uspesnosti,delaj tam naky ukrajinci,ale jak se do toho pustej,tak je klic lepsi nez original-odemyka lepe,a dokonce ma i stejnou hlavicku jak citroenackej,jenom bez loga Laughing -doporucuju,cena kolem 240kc
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Tady jde oto, že jeden klíč funguje a druhý ne, tak ten druhý je o milimetr kratší a už nefunguje. Když budou špatné zámky, tak nepůjde asi oběma nic odemknout.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2007 12:36 pm    Předmět: Nefunkční klíč na otevření dveří Citovat

Pánové,na toto téma toho tady bylo dosti popsáno,tato závada se projevuje i u nových aut,Není to klíčem ale zámkem ,je v něm takovej plastovej čudl ktrej se vymele a má za následek protáčení klíče a tudíž to nejde odmknout,pokud klíč zatlačíte až na doraz ,tak se jeho špička dotkne plastíku a jde odemknout,pokud je počkozen odemknout už nejde.Skus pohledat zde:
http://www.citroeny.cz/forum/index.php
tam najdeš odpověď.A na těchto stránkách by měl být i návod jak se dveře ,respektive zámky demontují.Torek.A co se týče klíče ,nechal jsem si udělat 3nové a vyýsledek byl stejný,otvírat to šlo stejně mizerně jako s tím starým ,a cena 75KČ,Myslím klíče obyč bez imobilizéru.
Houpačkám zdar,houpy, houpy
A skus ještě tady
http://www.xantiaclub.cz/view.php?nazevclanku=&cisloclanku=2006020201
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)