Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Radio DAEWOO a CD changer

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 6:15 pm    Předmět: Radio DAEWOO a CD changer Citovat

Ahoj. Chtěl jsem vás o něco poprosit.. Mám rádio Daewoo (typ ještě dodám) a chtěl bych si k tomu připojovat externí zařízení (MP3, telefon, book...) a poslouchat to z toho, jenže nevim jaký má zapojení 8-DIN kolík... Pokoušel sem se to už několikrát vygooglovat, ale pokaždý tam psali něco jinýho... Nemáte někdo náhodou taky rádio Daewoo s 8-kolíkem pro připojení changeru, nebo schéma co je jakej kolík?
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

A umožòuje to rádio takto provozovat? Nebude chtít s changerem komunikovat? Pokud to funguje jako externí vstup, tak bys to teoreticky mohl najít tak, že se přepne na ten vstup a postupně sáhneš drátem do jednotlivejch pinů a až buděš v tom správným, tak se ozve rušení v reprákách. Dalo by se to vyzkoušet i přímo signálem z výstupu přehrávače připojeným přes dostatečně velký odpor (desítky kOhmů) třeba ještě v sérii s kondenzátorem a projít tak jedniotlivé piny. Ale důležité je, aby byl vstup rádia přeplej na ten konektor a nebyl utlumenej.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:33 pm    Předmět: Citovat

No tak jako komunikovat to s tim changerem taky umí, sou na to tlačítka na tom radiu, ale těžko říct jestli to tu komunikaci opravdu "vyžaduje" nebo ne.. Třeba co mám ještě jednos tarší radio, tak tam se akorát přizemní jeden drát a můžu do toho pouštět co chci a je mu to šumák jestli to je changer nebo ne.

Ale to s tou komunikací, to mě nenapadlo, protože pokud je ten cdch připojenej a hraje, tak to na displeji ukazuje čas atd. Otázkou je, jestli by to šlo obejít.. Já bych to klidně vyzkoušel, ale nemám ten 8DIN, mám jen 5-kolík ze starý klávesnice. A kdybych to zkoušel drátama, tak to moc nepude, protože mi k tomu vedou krátký kabely a přístup zezadu je taky mizernej... Crying or Very sad
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:37 pm    Předmět: Citovat

Jestli to má kazeák, tak by se dal možná líp vevnitř najt nf vstup toho kazeáku a prvovozovat to na něj.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat

To mě právě taky napadlo, ale nevim právě co by to dělalo, kdybych tam fakt pustil nějakou kazetu, jestli by to nebylo nějak ovlivněný ten zvuk.
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 8:16 pm    Předmět: Citovat

Osobně by mě zrušená kazeta vůbec netrápila, nechal bych to natrvalo na ext. vstup. Dají se taky koupit 3,5mm zásuvky s vypínacími kontakty na odpojení repro při zapnutí sluchátek. To by asi šlo taky využít. Nebo stíněnou 2linkou vytáhnout signáll kazeáku ven a udělat připojovací panel pro ext. přehrávač, nakterém by byl i dvojitý přepínač signálu. A další dvojlinka by to vracela zpět do rádia. Bylo by ale potřeba vyřešit i zbytečné přetáčení mechaniky v době poslouchání ext. vstupu. A nebo třeba zkusit zrušit rádio na AM.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

Ty jo, ty se v tom vyznáš Very Happy Mohl bys mi prosim trošku podrobněji vysvětlit jak si to myslel s tim kazeákem? K čemu dvě dvojlinky. Jo a jak si psal s tim přetáčenim kazeáku, tak to bude možná malinko problém, ono to má už tu elektronickou mechaniku, jako že tam ta kazeta sama zajíždí a vyjíždí.

Já se v tom radiu zkusim podívat po tom AM radiu, jestli by to šlo nějak zrušit. Ale na to určitě nepřijdu Very Happy tak že stejně asi předělám ten kazeák. To jen kdyby nááááhodou. Ale bylo by to fajn, jenom bych zmačknul gombík BAND a mohl bych poslouchat jakýkoliv externí zařízení..
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 8:39 pm    Předmět: Citovat

K těm stíněnejm dvojlinkám: Kazetová mechanika musí předávat do předzesilovače nf signál. Toto spojení přerušíš a jedna stíněná dvojlinka vytáhne mimo rádio na přepínač signál z kazeáku a druhá stíněná dvojlinka přitáhne zase zpátky do předzesilovače signál, kterej si zvolíš tím přepínačem. Pokud to ale uděláš jen takto, tak přitom pořád poběží kazeta v mechanice. Jak vypnout mechaniku ti neporadím, neznám tvé rádio. Jen poznamenám, že rádia s MP3 jsou již od zhruba 2000Kč a možná mají i ext. vstup. Sám jsem ale ext. vstup od doby co mám MP3 v rádiu nepoužil.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:28 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, nevím,jestli je to přesně ono,zatím jsi typ neuvedl,ale tady je nějaké rádio Daewoo s konektorem o který ti asi jde.
Měl by to být pin 6 a 7 . Vyzkoušej to,jestli jsou živé po přepnutí na changer, např. tak, jak uvádí jk, nebo tam rovnou pošli nějaký signál, raději přes elyt ( 2 až 5 uF) , polarita dle potenciálu ( změřit ) na pinu 6 a 7 proti kostře rádia., ale + elytu nejspíš směrem k signálu.

Viz. strana 2 souboru 0275.pdf, vlevo dole.

http://www.satelit.cz/setkani/Programy/Autoradio/new/technet.nethouse.cz/schemata//autoradia/0275.pdf

Navazující IC BA3121 je běžný oddělovací předzesilovač viz. datasheet na

http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/B/A/3/1/BA3121.shtml
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT


Naposledy upravil jira dne ne září 30, 2007 9:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:47 pm    Předmět: Citovat

bo jestli je to rádio na kazety tak se dá koupit kazetovej adaptér do kterýho vedou dráty jako od sluchátek s 3.5mm jack řešení je takové že 3.5m jack připojíš do ext. zařízení (mp3 přehrávač,notebook.......) normál vložíš kazetu na přehrávání která je na druhém konci kabelu akorát ti z dvířek na kazetu jdou dráty nemusíš nic šroubovat či jinak montovat hledat rozebírat atd.....
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: ne září 30, 2007 9:52 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
bo jestli je to rádio na kazety tak se dá koupit kazetovej adaptér do kterýho vedou dráty jako od sluchátek s 3.5mm jack řešení je takové že 3.5m jack připojíš do ext. zařízení (mp3 přehrávač,notebook.......) normál vložíš kazetu na přehrávání která je na druhém konci kabelu akorát ti z dvířek na kazetu jdou dráty nemusíš nic šroubovat či jinak montovat hledat rozebírat atd.....


Je fakt, že jsem ho před časem používal a docela to funguje, ale nedá se hovořit o HIFI Wink Záleží na tom, jak ti zrovna hlavičky proti sobě sednou Question
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 8:40 am    Předmět: Citovat

jk:
Jo takhle jsi to myslel. No já vim že rádia s MP3 jsou levný, ale já si docela potrpim na kvalitu zvuku a levný MP3 rádia nejsou moc kvalitní Very Happy Tohle právě hraje dost dobře, tak proto se tim zabejvám. Wink

jira:
Díky za to schéma,to je dost dobrý. Trochu si to projdu a najdu co je jakej pin. Schémata nejsou mojí silnou stránkou Very Happy ale jako projdu to. Pokud to teda bude tak nějak sedět. A pak to změřim..

Máca:
Kazetový adaptéry znám, ale to je takový nic moc.. Často sem musel strkat ruku do tý mechaniky a hejbat s tim adaptérem, aby to hrálo tak jak má...

Díky moc za všechny rady. Teď už se tim prokoušu v poho. Nejdřív zkusim ten 8DIN a pak případně odpojim čtecí hlavičku, no.. Very Happy
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
misak-plysak



Založen: 15.4.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 6:55 am    Předmět: Citovat

Tak jsem přišel ještě na něco new. Zkoušení toho 8DIN konektoru se zatim nějak nepovedlo (ale budu bádat dál!), ale koukal jsem na tu hlavu a ta má 5 vývodů. GND FR FL RR RL. Co myslíte že to je? To bude asi tim, že ta kazeta se umí točit i obráceně (nemusim přehazovat stranu A a stranu B), tak že ta hlava je jako dvojitá, ne? A dyby jo, tak by teoreticky stačilo použít GND FR FL a je to jasný..
_________________
XANTIA HDi Break Hydractive Exclusive - Xantie roku 2010
XANTIA 2.1TD Break Hydractive 136PS - mrtvá... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia audio Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)