Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

elektrický střešní šíbr

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 7:12 pm    Předmět: elektrický střešní šíbr Citovat

Nazdar Xantiaci,

tak si ta moje mrška zase dneska něco vymyslela Surprised . Máte někdo zkušenost s origo el. střešním šíbrem Sad ? Dnes jsem se chtěl pokochat čerstvým vzdouškem, otvírám šíbr, otevřel se asi tak o 2 cm a umřel Embarassed . Zkontroloval jsem pojistky, všechny jsou O.K. a šíbr pořád mrtvej :. Mám pocit, že do něj přestala jít šáva a nevím co s tím a šíbr je pořád otevřenej. Může mi někdo poradit, než vrazím zase prachy nějakýmu elektrikáři? Wink Popř. jak ten šíbr zavřít?

Předem dík za rady a postřehy a houpání zdar Wink

Alda

XA I Break, r.v. 97, 8l/100km
černý ďábel na komfortech Twisted Evil
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
roman_moty



Založen: 23.1.2007
Příspěvky: 55
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 8:24 pm    Předmět: Citovat

Někde pod tím deklem by měla být pojistka a klička na nouzové manuální zavření. Alespoò tak jsem to měl na BX a tipuju, že tady to bude to samo.
_________________
X1, 1,8 break (no něco tam taky je)
SAXO 1,4VTL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

Pod deklem na stropě je klička, kterou jde šíbr zavřít.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

roman_moty napsal:
Někde pod tím deklem by měla být pojistka a klička na nouzové manuální zavření. Alespoò tak jsem to měl na BX a tipuju, že tady to bude to samo.


Nazdar Romane,

asi jsme se viděli na srázku v Apetitu. A kde by ta klika na to nouzový zavření měla bejt. Ja jsem rozdělal ten kryt mezi slunečníma clonama a dostal jsem se na motorek toho šíbru, ale žádnou kliku jsem tam neviděl, nebo jsem ji přehlíd. Můžeš mi to upřesnit.

Dík

Alda
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Pod deklem na stropě je klička, kterou jde šíbr zavřít.
MíraCB


Nazdar Míro,

pod kterým deklem. Mezi clonama? Embarassed Tam jsem se dostal jen k motorku šíbru Crying or Very sad . Dík za další rady. Nerad bych nechal auto pobertům.

Alda
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 8:49 pm    Předmět: Citovat

Ano, v tom víčku mezi clonama byla chycená klička, cca 10 cm dlouhá, zakončená čtyřhranem, který se strká do kola, které pohání převody šíbru. Mám ještě za to, že je tam pojistka (jak píše Roman), chtělo by to ale někoho, kdo má manuál na X I, aby se do něj kouknul, jak to přesně je.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 9:09 pm    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Ano, v tom víčku mezi clonama byla chycená klička, cca 10 cm dlouhá, zakončená čtyřhranem, který se strká do kola, které pohání převody šíbru. Mám ještě za to, že je tam pojistka (jak píše Roman), chtělo by to ale někoho, kdo má manuál na X I, aby se do něj kouknul, jak to přesně je.
MíraCB


No manuál nemám,ale můžu se ráno podívat pod dekl, ta klika tam je,pokud už ji někdo nestratil.
Asi ani foto mi nebude dělat problém.
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

Ty kličky jsou vesměs fuč, ale pasuje tam imbus, myslím že 5ka. Ono na to budeš muset použ. trochu síly, ale jak to pujde moc těžko tak opatrně sem tam, rádo se to kazí.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 05, 2007 10:28 pm    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Ano, v tom víčku mezi clonama byla chycená klička, cca 10 cm dlouhá, zakončená čtyřhranem, který se strká do kola, které pohání převody šíbru. Mám ještě za to, že je tam pojistka (jak píše Roman), chtělo by to ale někoho, kdo má manuál na X I, aby se do něj kouknul, jak to přesně je.
MíraCB


Nazdárek hoši,

ještě jsem se chtěl zeptat, co že jo tam za tu pojistku a jak ji odjistím? Crying or Very sad

Alda Wink
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 9:26 am    Předmět: Citovat

Myslím, že tam pojistka není? normálně jsem to zavřel tím imbusem, je tam šestihran.
A myslím, že to bude v mechanice a ne v elektrice. Často se to ku..í.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 11:00 am    Předmět: Citovat

jak už tu někdo píše je tam na nouzové zavření imbus já tam ještě našel origo kličku jinak ono to závírání toho šíbru je na jednu stranu jednoduchý a na jednu složitý já už jsem absolvoval výměnu celého šíbru vlastníma rukama nějaké díly mam ještě doma jinak k šíbru jestli přestala jít šáva zjistíš snadno do motorku a "elektroniky" šíbru teče šáva přes jeden velkej konektor kterej se dá odpojit a proměřit bez toho aby si musel sundavat tapecírunk střechy zvládneš to tím otvorem mezi clonama jinak kdybys potřeboval nějaké foto co se týká šíbru tak stačí říct
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 06, 2007 11:21 am    Předmět: Citovat

Máca napsal:
jak už tu někdo píše je tam na nouzové zavření imbus já tam ještě našel origo kličku jinak ono to závírání toho šíbru je na jednu stranu jednoduchý a na jednu složitý já už jsem absolvoval výměnu celého šíbru vlastníma rukama nějaké díly mam ještě doma jinak k šíbru jestli přestala jít šáva zjistíš snadno do motorku a "elektroniky" šíbru teče šáva přes jeden velkej konektor kterej se dá odpojit a proměřit bez toho aby si musel sundavat tapecírunk střechy zvládneš to tím otvorem mezi clonama jinak kdybys potřeboval nějaké foto co se týká šíbru tak stačí říct


Nazdar Máco,

origo kličku jsem nenašel, mám totiž pod tím deklem snímač dálkáče, takže klička zmizela, ale pasuje tam 4-ka imbus. Zkoušel jsem tím otočit, pohnul jsem s tím cca o 5 mm a cítil, jak tam něco jakoby zapadlo, tak jsem cvičně zkusil ovladač u ručky a šíbr se rozjel. Sice trochu trhaně, ale jede. Z čehož usuzuji, že bude někde v těch převodech u motorku asi òáká vůle, ale kdybych ho měl zavřít tím imbusem, tak bych s tím asi nehnul. Šlo to dost ztuha. Teď to řešit nebudu, jelikož už je zima, šíbr jsem zavřel a pořeším to asi až na jaře, kdy ho nechám pořádně seštělovat a seřídit, popř. něco vyměnit. Jinak ty fota bych uvítal i ty òáký nahrádní díly, záleží co máš. Každopádně všem, co se tu do této diskuze zapojili dík, zase jsem o něco chytřejší.

S pozdravem houpání zdar

Alda

XA I Break, r.v. 97, 1.8i, 8l/100km
černý ďábel na komfortech

aldanemseznam.cz
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 1:26 am    Předmět: Citovat

no jde o to čeho ty fota chceš jinak co se týče dílů tam toho moc neni je to v podstatě nerozebiratelnej rám s táhly respektive s trubičkama ve kterejch vedou jaké si pružiny bo jak to popsat které posouvá motorek a které ještě hýbou oknem v kolejničkch tady toho moc neopravíš tak hlavně ty táhla moc nerozštípej jinak je průšivh a musíš sehnat celej rám jako já jinak co se týče motůrku tam se dá špekulovat víc jsou na něm mikrospínače polohy šíbru (to co zajišuje aby se zastavil tam kde má když ho zavíráš respektive aby se srovnal se střechou) pak je tam ještě relátko přes které se zapíná a vypíná motorek a vypínaj ho ty mikrospínače a pak je tam samozřemě převod motorku a motorek jinak mě šíbr když jsem ho nasadil na auto tak skřípal a drhnul tak jsem ho (táhla) prolil WD40 aby se vyplách bordel a pak máznul vazelínkou ve spreji jde o poznání tišeji a lehčeji jinak co se týče výměny kus za kus tak rozborka zborka spasování doladění 5hodin ani ne nutné nářadí plochej šroubovák, torx 10, 20, 30 gola na pásy tušim 17ka a tušim 10ka na rám okna nutná potřeba 4 rukou aby ti nespad na hlavu když ho budeš sundavat a nandavat ale jestliže doteď šel a nezničili se táhla tak tam takovej problém nebude neni to nic složitého jen to možná bude chtí zkušeného kamaráda elektrikáře aby proměřil popřípadě opravil elektroinstalaci okna jinak co se týče mechaniky se toho moc opravit nedá
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alda



Založen: 14.6.2007
Příspěvky: 70
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2007 11:24 am    Předmět: Citovat

Máca napsal:
no jde o to čeho ty fota chceš jinak co se týče dílů tam toho moc neni je to v podstatě nerozebiratelnej rám s táhly respektive s trubičkama ve kterejch vedou jaké si pružiny bo jak to popsat které posouvá motorek a které ještě hýbou oknem v kolejničkch tady toho moc neopravíš tak hlavně ty táhla moc nerozštípej jinak je průšivh a musíš sehnat celej rám jako já jinak co se týče motůrku tam se dá špekulovat víc jsou na něm mikrospínače polohy šíbru (to co zajišuje aby se zastavil tam kde má když ho zavíráš respektive aby se srovnal se střechou) pak je tam ještě relátko přes které se zapíná a vypíná motorek a vypínaj ho ty mikrospínače a pak je tam samozřemě převod motorku a motorek jinak mě šíbr když jsem ho nasadil na auto tak skřípal a drhnul tak jsem ho (táhla) prolil WD40 aby se vyplách bordel a pak máznul vazelínkou ve spreji jde o poznání tišeji a lehčeji jinak co se týče výměny kus za kus tak rozborka zborka spasování doladění 5hodin ani ne nutné nářadí plochej šroubovák, torx 10, 20, 30 gola na pásy tušim 17ka a tušim 10ka na rám okna nutná potřeba 4 rukou aby ti nespad na hlavu když ho budeš sundavat a nandavat ale jestliže doteď šel a nezničili se táhla tak tam takovej problém nebude neni to nic složitého jen to možná bude chtí zkušeného kamaráda elektrikáře aby proměřil popřípadě opravil elektroinstalaci okna jinak co se týče mechaniky se toho moc opravit nedá


Nazdar Máco,

já bych uvítal òáký fota tý rozborky a zborky toho šíbru, kdyby mne to náhodou čekalo, tak a vím, na co se mám připravit. Jinak to promáznutí mne už taky napadlo, ale ještě jsem se k tomu nedopracoval a jinak si myslím, že to nebude, jak říkáš, nic vážnýho, protože šíbr do teďka běhal naprosto v pohodě bez nejmenších problémů. Laughing A ještě zkusím přemáznout ty převody v motorku a uvidím. Jinak ta fota můžeš zaslat na výše uvedený meil. Surprised

Alda Wink
_________________
Alda

XA I Break, r.v.97, 1.8i 8V, 8l/100km
černý ďábel na komfortech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)