Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Silentbloky ramena přední nápravy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 9:35 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:

Další ojedinělý kousek s deklem pod motorem Wink napiš mi .


Sorry za OT, ale taky mam pod motorem delk (aspon pod predni casti, kluci v servisu ho vzdycky sundavaj, kdyz menej olej, projde jim to mensi srani, nez vypoustet ten olej skrz to maly okynko, co tam na to je.)

V cem to je tak zvlastni?

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne duben 05, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

Tak tak,na mým TurboD ho mám od výroby,a na HDi jsem si ho sehnal,aby mi nehnil spodek,a hlavně hadice od bufíka.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 6:43 am    Předmět: Citovat

sgt napsal:
ok2ucx napsal:
Jen něco odšroubit, v mém případě znamená způsobit škodu 100x větší než cena šroubu. Auto týden nepojízdné.

Nemám ani lis.
Pavel

S tými šrobami nebudeš ma žiadny problém lebo sú dos ve¾ké a tuším sú z nehrdzavejúceho materiálu. Stačí len očisti závit oce¾ovým kartáčom, strieknu na závity WDčko a pôjdu dole skoro samé Laughing

Keď nemáš lis tak nevadí, dá sa to zvládnu aj vo zveráku. Ale by tebou tak sa na ne vykašlem - tie predné silentbloky bývajú v drvivej väčšine v poriadku. A na zadné ti stačí zverák, flexa a 10min času Cool


Přesně jak píše SGT, já to dělal normálně na dvorku v listopadu před STK, kamoš mi sehnal MOOGy za přijatelných 500,-Kč kus ( jinak cena jak píše Josef2 kolem 800,-Kč, ty slevy v autokelly dělaj strašně moc ), vytáhl jsem úplně rameno ven, dal do svěráku, urvané silentbloky normálně vytáhl. Trubičku co zůstala na ramení rozřízl flexou a sklepl majzlem a kladivem. Pořádně jsem to namazal at to klouže a pár uderama jsem nalisoval nové. Laughing Jo před tím jsem si ještě označil jak byl původně umístěné, ten jeden jsem neměl úplně urvanej tak podle něj.

Mě to nepopojíždělo ani nijak nemlátilo, ale pocitoval jsem při průjezdu esíčka takové divné zavlnění auta jakoby, prostě se to víc zhouplo do stran než je zdrávo. Smile
_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 7:33 am    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
...Může být tato vůle primární příčinou takového klepání? Rachtá v tom jak je starých pendlovkách...Pavel


Může NÌCO uložené v gumě klepat, když nejbližší kovová "věc" je 1cm daleko?? Taková otázka mě taky nedá spát.
Volný kulový kloub je jasná věc - klepe kov o kov, ale guma??
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 7:53 am    Předmět: Citovat

Nj, je to jiný klepání, lae klepání to je. Není to zas taková jako gumička co myslíš, tadle je o dost tvrdší Twisted Evil
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 7:24 pm    Předmět: Citovat

No, zrovna klepání kov o kov to není. Sem zapomněl napsat. Spíše takové gumové poklepávání. Stopro to bude minimálně silentblok, kosti vyměním taky a možná i čepy?

Tož kupuju flexu a velké kladivo.

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 8:10 pm    Předmět: Citovat

Tak to je ten divný "hluk" od přední nápravy co mě taky štve.
Klepání to není, ale ticho taky ne. Crying or Very sad
Mám dvě auta, takže se nevyhnu srovnávání.
Až bude čas tak to taky omrknu. Wink
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: po duben 06, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
kosti vyměním taky a možná i čepy?
Pavel


Nemeò zbytočne veci čo nemusíš. Kosti odskúšaš tak, že chytíš kåb do ruky a niekto ti poriadne rozkýva auto do strán. Odskúšaj všetky 4...

Pri kontrole spodného gu¾ového čapu je najlepšie dvihnú koleso do vzduchu, jednou rukou chyti hore, druhou dole a snaži sa ho akoby kývaním vypáči. Treba počúva či neklepe.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi



Založen: 24.8.2007
Příspěvky: 73
Bydliště: Vrbové pri Piešanoch

PříspěvekZaslal: út duben 07, 2009 1:19 pm    Předmět: Citovat

sgt napsal:
ok2ucx napsal:
kosti vyměním taky a možná i čepy?
Pavel


Nemeò zbytočne veci čo nemusíš. Kosti odskúšaš tak, že chytíš kåb do ruky a niekto ti poriadne rozkýva auto do strán. Odskúšaj všetky 4...

Pri kontrole spodného gu¾ového čapu je najlepšie dvihnú koleso do vzduchu, jednou rukou chyti hore, druhou dole a snaži sa ho akoby kývaním vypáči. Treba počúva či neklepe.

presne tak, ja osm behol na zdvihák a paisrom zapáčil a zistil, čo všetko je zlé, u mòa boli zadné OK, ale predné zlé, tak sú vymenené. čo sa týka zadných, tak ve¾mi podobne to má riešené ZX a tam som to teraz robil a fakt stačí flexa a kladivo, ani zverák som nemal :/
_________________
>> www.citroenklubpraha.eu <<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 5:37 pm    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
... ani patřičný fortel na tyhle zarezlé potvory Confused


Silentbloky už mám, flexu a kladivo taky, ale je mi to prd platné. Ani jeden ze tří šroubů se ani nehne, leda že bych je tou flexou řízl taky, ale přístup je tam mizerný stejně jako ke všemu, co tam umí rezavět.

Zavezu to tedy těm, kteří to umí (lépe). Na tento oxid železa prostě nemám. Nevím, jestli a proč Xa takto koroduje, jestli je to jen konkrétním kusem nebo je to vlastnost všech Xa? Když u Xa vidím v návodu "povolte šroub", začínám vždycky ču nějaké problémy.

Ráno jsem na Volvu měnil zadní parkovací pakny, psali povolte dva šrouby a sundejte brzdiče, tak jsem to prostě udělal. U Xa se mi před rokem lámalo všechno, co šlo. Shocked

P.
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66


Naposledy upravil ok2ucx dne so duben 11, 2009 7:50 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2009 6:02 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, i takové kousky se najdou, je to snad celý život Xantie parkovaná někde na trávě, tam opravdu nejde pro samou rez povolit nic.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 7:56 am    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
... snad celý život Xantie parkovaná někde na trávě, tam opravdu nejde pro samou rez povolit nic.

No, kdyby tohle byla pravda, tak beru. Leč tato X2 si odjezdila svoji největší porci km na kvalitně vysolených bavorských dálnicích a zbytek času postávala na zpevněné ploše u domku dobře situovaného majitele.

Celá ta oblast v podběhu asi musela dostat solí dost zabrat, nedávno jsem řešil v těchto místech prorezlé trubičky hydrauliky. U zadní nápravy mě čeká podobná repase brzy.

Jak jste na tom ostatní? To jste fakt vzali klíč č. 19 a u ~10 let starého auta jste fakt něco na podvozku povolili jen tak, bez plamene?

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2009 10:27 am    Předmět: Citovat

no moja XA jazdila prv v Belgicku (našiel som pri upratovaní vo vodičovom sedáku pár bločkov s adresou nejakých obchodov aj adresu majite¾a auta Laughing), potom jazdila v Komárne (úplne na juhu SK kde so¾ v živote nevideli). Pri kúpe bol podvozok bez akejko¾vek hrdze Shocked
Teraz jazdí na úplnom severe SK kde solia 5 mesiacov v roku a po troch zimách je tam tej hrdze už slušne Evil or Very Mad
Keby bolo na mne, zakázal by som soli, po ujazdenom snehu sa jazdí skvele a nikdo by nepoznal čo je to hrdza !!! Pripomineky typu "na tom sa nedá jazdi" neberiem. Viem čo je to zasnežená cesta a keď má človek slušné gumy (ja mám Debica Frigo), ís po dobre ujazdenom snehu po rovine sa dá bezpečne 80km/h. Bol som párkrát na severe vo SWE, tam so¾ nepoznajú, len pravidelne odhàòajú prebytočný sneh a nemajú s jazdením žiadny problém Wink

Môj postup pri povo¾ovaní šróbov je nasledovný:
1. poriadne očisti závit oce¾ovým kartáčom
2. nastrieka WD40
3. odšrobova a ak je nutné sem-tam zase okartáčova a strieknu WD40

Menšie šroby niekedy utrhneš to sa asi fakt nedá, ale väčšie idú vždy bez problémov dole (aj tie čo držia rameno).
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš.H



Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 220
Bydliště: okr.Třebíč

PříspěvekZaslal: po duben 13, 2009 4:32 pm    Předmět: Citovat

sgt, souhlasím s tebou. U nás se vůbec nesolí, sice jen krátký úsek, a je to pohoda.Vždycky nadávám až najedu na tu posolenou břečku. Jinak na XA(3/2000) co jsem potřeboval povolit tak vždy bez problémů, spodek vypadá velmi dobře. Zrovna tak na BX (1994), na tom už jsem toho dělal víc a vždycky pohoda.Ale BX je od Frankfurtu a Xa bydlela ještě dál, takže obě auta sůl pořádně viděly asi až se mnou.
Na tyhle problematické demontáže existuje spray, myslím že Wurth, který maže a zároveò podchladí šroub který pak bez problému povolíš. Když to montuju zpátky tak dám vždy loctite na šrouby, ten je zajistí jak proti povolení, tak proti korozi.
_________________
BX 19TZD
X2 2,0HDi break Millésime
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sgt



Založen: 12.3.2007
Příspěvky: 270
Bydliště: Skalité, SK

PříspěvekZaslal: út duben 14, 2009 8:41 am    Předmět: Citovat

Luboš.H: tak tie nesolené cesty ti fakt závidím Sad
Ja zase keď už nejaký šrob na podvozku povolím, tak pri spätnej montáži závit zakonzervujem hrubšou vrstvou A00 a mám istotu, že pri budúcej demontáži to mám v suchu Laughing
Tak isto mám "zakonzervované" koncové šroby na LHM trubkách aby v prípade demontáže to mal odborník na hydru ¾ahšie.
_________________
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
Xantia Break 2.0 HDi 66kW Plaisir
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)