Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Teréní poloha

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 9:07 pm    Předmět: Teréní poloha Citovat

Zdravím všechny

Stal jsem se majitelem Xantie 2.0 HDi.Všechno funguje,ale jedna věc mě určitě nepracuje jak má.Když zvyhnu auto do teréní polohy škrtá zadní kolo o naftovou hadici.Prostě mezi kolem a lemem blatníku je strašně malý prostor.Mám pocit,že se předek zvyhne míò než zadek a tím to všechno je.Když ji mám ve střední a dálniční poloze je vše OK.Na tu teréní polohu by nešlo vůbec jet protože bych tu přívodní hadici urval kolem.Toto auto sem nikdy nevlastnil,takže zkušenosti nulové.
Byl bych rád za každou radu.
Hezký Nový rok a a Xantie frčí
přeje endy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 10:42 pm    Předmět: Re: Teréní poloha Citovat

endy napsal:
Zdravím všechny

Stal jsem se majitelem Xantie 2.0 HDi.Všechno funguje,ale jedna věc mě určitě nepracuje jak má.Když zvyhnu auto do teréní polohy škrtá zadní kolo o naftovou hadici.Prostě mezi kolem a lemem blatníku je strašně malý prostor.Mám pocit,že se předek zvyhne míò než zadek a tím to všechno je.Když ji mám ve střední a dálniční poloze je vše OK.Na tu teréní polohu by nešlo vůbec jet protože bych tu přívodní hadici urval kolem.Toto auto sem nikdy nevlastnil,takže zkušenosti nulové.
Byl bych rád za každou radu.
Hezký Nový rok a a Xantie frčí
přeje endy

Máš tam ty správné pneu? 205/60R15? Ty u mé xantie neškrtají. Zimáky mám 195/65R15, a ze začátku lehce drhly. Bylo to ale tak nepatrné, že jsem to nepotřeboval řešit. Bývalo by mi tenkrát stačilo jen trochu stáhnout hadici páskou a bylo by to OK. Teď co se po 12000 km trochu sjeli nemám problém. Tat terénní poloha mi jde taky až na maximum.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 1:12 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu.Dnes jsem na ty gumy koukal a mám tam taky 195/65/15.
Výška tyto gumy by měla být 12,7cm.Výška pneu 205/60/15 je 12,3cm.Takže rozdíl je 4mm na poloměru.
Podle mě by bylo nejlepší tam strčit gumy z 2.0 benzínu,které mají rozměr 185/65/15.Tam vychází výška 12cm,což už je rozdíl 0,7mm.To by bylo už znát.
Trochu se divím,že to v Citroenu udělali tak knopově.Vůbec v zimě,když se zafláká blatník sněhem a pak to jenom dře.
Ještě jsem se chtěl zeptat ohledně spojky.Určitě bude samostavitelná.U mýho auta zabírá dost nahoře z čeho usuzuju,že bude sjetá.Podle servisky má nalítáno 146000km.U Ranaulta19,kterého vlastním od roku 1999 a má nalítáno 210000km je spojka původní a pořád má záběr trochu nad půlkou.Tak mě udivuje,že to u Xantie vypadá na výměnu.Je pravda,že to auto může mít nalítáno víc než je psáno.A ještě jedna otázka.Kolik tahle výměna bude stát.Spojka+práce.
Dík za odpovědi endy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 3:22 pm    Předmět: Citovat

Já až ty současné Dunlopy 195/65R15 sjedu, tak tam koupím už originální rozměr. Díval sem se, že se dnes už dají sehnat za přijatelné ceny i ty 205/60R15. http://www.pneu-servis.cz/?sect=1201&CsV=14 Se spojkou zatím nemám jinou zkušenost, než že mi funguje (111000km)
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šedivák



Založen: 29.11.2006
Příspěvky: 48
Bydliště: N. Borek

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 9:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj endy, spojka stojí 8000Kč + práce, ale možná na tu svou najedeš ještě 50000km (mám to taky tak:)
PS: co je dálniční poloha Question Exclamation Wink Míra
_________________
X1 2.1TD BREAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
thy



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 1:16 am    Předmět: Re: Teréní poloha Citovat

Paminme dalnicni polohu ;))

195/65 R15 ne zadnou Xantii originalne nepatri. Pri zvedani drou o hadice do nadrze.

Mam s tim stejnou zkusenost. Pot eco jsem si tady na forum precetl o gumach (ze mi 205 na muj model dovozce nepovoli), mam pocit ze tam na svem 1.816V bude muset provozovat letni 205 na kranych rafkach z activy nacerno ;(. thy

Spojka: pedal se da trocku poladit, zabira sice stejen, ale jde o ten pocit. mam 181t a spojka puvodni.

thy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 1:35 pm    Předmět: Dálniční poloha Citovat

Zdravím
Dík za odpovědi.Už začnu radši šetřit na novou spojku.Je to docela nezvyk,když čekám až se auto pohne a vono pořád nic.Až když je pedál skoro nahoře tak letim.Jinak svezení v tomto korábu k nezaplacení.Hydraulika dělá opravdu divy.Co se týče té dálniční polohy.Možná to je špatný termín,ale je to nejnižší poloha.Já bych to u svýho auta za jízdy snad ani nezkusil.Když vidím ty naše silnice je to tak vo urvání motoru.Mám ale zkušenost z jednoho autobazaru.Při zkušební jízdě na normální silnici to tam majitel bazaru šoup.Pocit dost divnej.Připadal jsem si,že zadkem sedím na silnici.Auto absolutně nepérovalo jen tak poskakovalo.No hrůza.Tenkrát jsme se řítily s takto položenou Xantií asi 110Km/h a stačilo mě to.Silnice klasicky projeté koleje atd.Ležet tam chcíplej zajíc tak nevim.Jinak na rovnejch neprojetejch dálnicích to nemusí být až tak nejhorší.U benzínů se určitě sníží spotřeba díky lepší aerodinamice.Ala rozhodně to zkoušet nebudu.
Autíčko mám týden a mám ho rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Žulda



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 4:39 pm    Předmět: Citovat

Ježíš, co to bylo za vola? To není žádná dálniční poloha, ale servisní....
_________________
Žulda
Honda Jazz 1.4 Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 5:08 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes No ty jo,buď,rád že to ten mantinel s tebou někde zapíchl...a máš pravdu,nikdy to nezkoušej,poloha dole fakt není na ježdění Laughing
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 8:23 pm    Předmět: Citovat

Mám takovej dojem, že v tomto okamžiku zafungoval bezpečnostní ventil, který oddělil přední brzdy od zbytku pérování. Kdyby nefungoval, tak už si byl možná mrtvej. Citroen není auto pro blbý, minimálně majitel by měl vědět, že v této poloze auto nesmí jezdit. Korektory v tomto stavu propuští lhm zpátky do nádržky.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
endy



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 29
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

PříspěvekZaslal: so prosinec 30, 2006 10:01 pm    Předmět: Citovat

Tak to sem rád,že tu ještě sem.Zrovna si prohlížím knížku k obsluze.Bohužel je to německy.Ale tohle sem si tak nějak přeložil.
Z těch obrázků usuzuju že hydraulika má čtyři polohy.Spodní a horní jsou servisní,střední poloha je klasický ježdění.Ta teréní vychází mezi normální a horní servisní.Tak se ptám.Při přejíždění teréních nerovností je možné využít s krajní opatrností tu horní servisní?
Je možné někde sehnat manuál na tento vůz v češtině?Koukal jsem jestli nevyšla publikace "Jak na to" k tomuto vozu.Bohužel na HDi asi zatím nic není.Všechno končí u TD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
villevalo



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Svitavy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31, 2006 1:08 pm    Předmět: Citovat

endy napsal:
Tak to sem rád,že tu ještě sem.Zrovna si prohlížím knížku k obsluze.Bohužel je to německy.Ale tohle sem si tak nějak přeložil.
Z těch obrázků usuzuju že hydraulika má čtyři polohy.Spodní a horní jsou servisní,střední poloha je klasický ježdění.Ta teréní vychází mezi normální a horní servisní.Tak se ptám.Při přejíždění teréních nerovností je možné využít s krajní opatrností tu horní servisní?
Je možné někde sehnat manuál na tento vůz v češtině?Koukal jsem jestli nevyšla publikace "Jak na to" k tomuto vozu.Bohužel na HDi asi zatím nic není.Všechno končí u TD.

Zkus http://www.citroen.cz/navody_161205.asp?id=16#16
tam je to česky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: po leden 01, 2007 3:19 pm    Předmět: Citovat

Pridam i svuj postreh. Na moje HDIcko sem na zimu take obul 195/65/15, ale zadni pneu se nalevaciho hrdla dotyka jen zlehka v servisni poloze, bohuzel tereni mi nefunguje, ale typuji ze by se kolo nedotykalo, protoze v normalni poloze je tem mista az dost. Otazkou je jestli mas spravnou vysku tereni polohy.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: po leden 01, 2007 3:23 pm    Předmět: Citovat

villevalo napsal:
endy napsal:
Tak to sem rád,že tu ještě sem.Zrovna si prohlížím knížku k obsluze.Bohužel je to německy.Ale tohle sem si tak nějak přeložil.
Z těch obrázků usuzuju že hydraulika má čtyři polohy.Spodní a horní jsou servisní,střední poloha je klasický ježdění.Ta teréní vychází mezi normální a horní servisní.Tak se ptám.Při přejíždění teréních nerovností je možné využít s krajní opatrností tu horní servisní?
Je možné někde sehnat manuál na tento vůz v češtině?Koukal jsem jestli nevyšla publikace "Jak na to" k tomuto vozu.Bohužel na HDi asi zatím nic není.Všechno končí u TD.

Zkus http://www.citroen.cz/navody_161205.asp?id=16#16
tam je to česky.


Ale tady v teto prirucce o HDI tak neni nic!
Ne ze by v te nemecke toho bylo hodne Smile pouze doplnene tabulky spotreby a nakreslene rozmisteni v motorovem prostoru.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)