Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Napnutie remena hydr. čerpadla

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 12:53 pm    Předmět: Napnutie remena hydr. čerpadla Citovat

Zdravím páni, neviete mi prosím poradi, či na klinovom remeni či vlastne remeni, ktorý naháòa alternátor a klímu a hydraulické čerpadlo je nejaká možnos ako nastavi jeho napnutie, alebo sa to deje automaticky? Lebo prešmykuje, a keď ho konečne rukou rozbehneme, tak aj tak ručí akoby tam niektoré ložisko na kladkách odpochodovalo. Nerobí to síce mne,tak neviem o tom viac, ale kamošovovi a ten má to čo ja X1 1.9 TD/97 Break. Díky za každú radu.
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 1:17 pm    Předmět: Citovat

Zdar podle toho co popisuješ tak to jsem měl taky a dělala to dynamická kladka ( je pod hydr. čerpadlem a za běhu motoru se pohybuje a zachytává vibrace )u které začlo odcházet ložisko které dělalo rámus a navíc se ta kladka vyosila a řemen sjel a špatně nabíhal na řemenici hydr.čerpadla . Když jsem sundal pr.př.kolo tak jsou tam vidět ty kladky a vjedné z nich je šroub ( imbus ),kterej když povolíš tak se ta kladka dá posunout a našponuje řemen . Nová kladka mě stála 3500kč + práce 500kč . A těch kladek je víc typu a ta moje byla ta nejdražší. Tak hodně zdaru .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 1:48 pm    Předmět: Citovat

díky moc, skúsime to popozera, ale asi by to mohlo by to čo vravíš.
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 8:26 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem když byl motor studenej tak to dělalo rámus jako kráva a po zahřátí se to trochu sklidnilo ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brďa



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 9:21 pm    Předmět: napínák Citovat

Zdravím,
nechal jsem měnit řemen na 2,1 TD, třeba je to podobné. Napínák - tlumič je jedním koncem uchycený na hydraulickém čerpadle, odklání jej na ose a napíná tak řemen. Kladka chtěla taky, byla vyosená a řemen si sklouzl o jeden zub doboku. Slyšet to bylo jen někdy. Zastudena je všechno ztuhlé a alternátor musí dodávat větší výkon, řemen se bude víc ozývat.

Brďa
_________________
X2 Break 2,1 TD ON/OFF Chip


Naposledy upravil Brďa dne so prosinec 30, 2006 12:53 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yoshimato



Založen: 27.12.2006
Příspěvky: 27
Bydliště: Piestany

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29, 2006 1:46 pm    Předmět: Citovat

LHM napsal:
Mimochodem když byl motor studenej tak to dělalo rámus jako kráva a po zahřátí se to trochu sklidnilo ??


Áno, najskôr ho treba vždy rukou roztoči, potom to robí rámus, a potom sa to trochu zlepší. To je presne ono.
_________________
Xantia Break X1 1.9 Td/97
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)