Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Návod jak odblokovat rádia Clarion se sériovým číslem C700..
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
j.cizek



Založen: 16.2.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 7:02 am    Předmět: Citovat

zminka o renaultu byla na strance... a trojaka tam naslo AVAST VAG na to neni moc vyspele
_________________
1.8i 16V Xantia X2 rok 98 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: po leden 26, 2009 9:00 am    Předmět: Citovat

j.cizek napsal:
zminka o renaultu byla na strance... a trojaka tam naslo AVAST VAG na to neni moc vyspele


Fakt! Nechal jsem to znovu proběhnout úplně nějnovějším Symantecem, ten to tam našel: BPcalc v1[1].0 .exe - Trojan.

No tak jo. Teď jak to vyléčit na computeru, kde AVG zarytě mlčí...

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 10:19 am    Předmět: Re: Návod jak odblokovat rádia Clarion 1561A (3035RDS) Citovat

ok2ucx napsal:
Návod jak odblokovat rádia Clarion 1561A (3035RDS)
(pro PU1562A (4035RDS), typ s CD by to mohlo být stejné)

ok2ucx napsal:
... takže zatím mi zbývá pouze vyčíst EEPROM, co je uvnitř. To sice umím, ale nechce se mi Confused


Podle informací od známého je to snad prý jediný funkční postup. Tak jsem EEPROM vypájel, přečetl a kód už mám. Žádnou jednoduchou aritmetikou jsem se k tomu číslu přes výrobní číslo zatím nedostal.


Pro ty, které by to zajímalo, tak tady zopakuji postup, který se někde na internetu objevil:

1. pod spodním krytem rádia, poblíž panelu je 8-pinová pamě 93C46
2. vypájet a vrazit do programátoru EEPROM (má "rotované" rozložení pinů, takže buď to programátor umí, nebo je třeba EEPROM připájet tenkými drátky do patice a udělat z ní "normální" rozložení pinů). Zapojení pinů najdete např. zde.
3. po vyčtení obsahu EEPROM (opravdu tam toho moc není):

kód:
:10000000AAAA625600005555FFFFFFFFFFFFFFFF7E
:10001000FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF0
:10002000FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFE0


Důležitá je trojice hexa čísel hned za AAAA: 62 56 přeskládáte na 56 62 a to je kód.

4. Ta 00 za tím snad (údajně) může být i 01, příp. i něco jiného, pak to prý může znamenat, že rádio je už bloknuté, buď dočasně nebo snad úplně. Tak to přepiště na 00 a naprogramujte zpět do EEPROM. Tento bod bez záruky.

Tož tak.


ok2ucx napsal:
Během hledání jsem ale objevil jednoduchý postup pro ta rádia, která mají na štítku dva čárkové kódy a pod nimi čísla. To spodní číslo bývá ve tvaru C70000001245, kdy jsou důležité poslední 4 cifry.

K nim připočtěte postupně cifry 1,2,3,4 a výsledek je požadovaný kód. Příklad:
1+1=2
2+2=4
4+3=7
5+4=9

Pokud na některé pozici vyjde cifra větší než 6, odečtěte 6.

1+1=2
2+2=4
4+3=7 -6 =1
5+4=9 -6 =3

2413 by měl být výsledný kód. Snad to někomu pomůže. Zadá se běžně pomocí tlačítek předvoleb 1-6. Když to nejde, pomožte si tlačítkem BND.


Ohledně tohoto postupu, je tu snad někdo, kdo by byl schopen tento postup potvrdit či vyvrátit? Někdo, kdo má platný kód a i čárkový kód s číslem začínající na C7?


Pavel


Potvrzuji bod 4, co psal Pavel:
4. Ta 00 za tím snad (údajně) může být i 01, příp. i něco jiného, pak to prý může znamenat, že rádio je už bloknuté, buď dočasně nebo snad úplně. Tak to přepiště na 00 a naprogramujte zpět do EEPROM. Tento bod bez záruky.

Takže tento bod je se zarukou. Zapsanim 00 jsem odblokoval neodkodovatelne radio, do ktereho nesel zapsat kod ani po 1hodine.

Viktor
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)