Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Když 3 dny nejedu tak nenastartuju

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr_S



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha/Čelákovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 10:06 am    Předmět: Když 3 dny nejedu tak nenastartuju Citovat

Ahoj,
před dvěma měsíci jsem koupil Xantii II 1.8i 16V berline. Od té doby se mi 2x stalo, když jsem s ní 3 nebo 4 dny nejel tak se mi vybila baterka. V autě mi (pokud vím nic nesvítí). Mechanik (ne elektrikář) co opravuje Citroeny mi řekl, že by to mohlo dělat rádio. Změřil jsem odběr s rádiem i bez něj a byl téměř stenej (rozdíl asi 5 mA).

No prostě auto mi v klidu odebírá asi 240 mA. (To odpovídá cca 3W jako by tam svítila malá žárovka.)

Našela by se nějaká dobrá duše, která by mi poradila popř. přeměřila odběr svého auta, aby jsem to mohl porovnat.

Děkuju Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

Urcite je neco spatne - rychlym prepoctem by byla kazda baterie za cca 10 dnu nepouzitelna, pokud by kazda Xantie brala takovy proud... Asi budes mit spatnou i baterii - 54 aH by pri tomhle odberu mela vydrzet tak aspon 7 dnu a ne 3-4.

Bohuzel vic ti neporadim - jenom bych vyzkousel zmerit proud na jednotlivych pojistkach, abys mohl presneji lokalizovat, co ti to odebira... Muze to klidne delat i nejaky studenak, na kterem vznika prechodovy odpor - radeji bych to vyresil driv, nez ti zacne neco horet (nechci strasit, ale stat se to podle me muze).
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Petr_S



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 24
Bydliště: Praha/Čelákovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 12:18 pm    Předmět: Citovat

Dík za tip s měřením na pojistkách. Přeměřím to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

Ted me tak napadlo - mozna bude jednodussi, kdyz to budes merit na baterii a postupne budes vyndavat pojistky (vyndas / mrknes na merak / pokud zadna zmena, vratis zpatky / vyndas jinou atd.) - bude to jednodussi nez se strachat s merakem k pojistkam...
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Balůvka



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 11:29 am    Předmět: Citovat

Mně to dělalo taky a měl sem špaty spinač v odkladacím prostoru u spolujezdce.(stale svitila žárovka) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 7:02 pm    Předmět: Citovat

Balůvka napsal:
Mně to dělalo taky a měl sem špaty spinač v odkladacím prostoru u spolujezdce.(stale svitila žárovka) Smile

Je to zajímavé, protože kastlík svítí jen s klíčkem, ale co tak osvětlení kufru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ms



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 7:22 pm    Předmět: Citovat

Ja zas mel odborniky z citroen CB pripojene autoradio tak, ze podsviceni ovladacich tlacitek na volantu slo i pri vypnutem zapalovani... Pokud to neni nikde zjevne, jedine vytahnout merak do kabiny a vyndavat pojistku po pojistce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Balůvka



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 17
Bydliště: Hulín

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 7:46 pm    Předmět: Citovat

No ja myslím že to svítí i bez klíče.(Teda aspoò mně)
_________________
Xantia II 1,9 Td
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 8:17 pm    Předmět: Citovat

Balůvka napsal:
No ja myslím že to svítí i bez klíče.(Teda aspoò mně)

Byly některé modely bez osv. kastlíků a tam se domontovávalo, ale orig. jde v radiové poloze. Měl jsem tu i takovou, na níž šly varovky jen s klíčem a to v úplně zaplé poloze, to je blbost, co? Ale bylo to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ms



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

Balůvka: pokud ti to sviti i bez klice (jako drive me), tak bych si to pred zimou rozhodne prehodil. Je to klasika na ISO konektoru prohozene trvale x spinane napeti. Problem jsem s tim mel jen pri velkych mrazech a par dnech nejezdeni... Myslel jsem si, ze je to nejaka fosforeskujici barva Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)