Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ventilátor topení -nová závada

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jirik



Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 12:32 pm    Předmět: Ventilátor topení -nová závada Citovat

Ahoj mám docela zajímavej problém.Ventilátor topení mi jde pouze na první stupen a pokud ho dám na max.tak po nastartování i funguje na max. ale ne vždy.Vypnout nejde vůbec.jakmile s ním drobet pohnu tak opět fouká na první stupen.Mám změřenej ventilátor ,tranzistory i odporovou matici na ovládání.VCše funguje jak má ale problém je asi jinde.Nemá někdo s tím nějakou zkušenost???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 9:12 pm    Předmět: Citovat

Zkus se podívat na uhlíky. A taky koukni na plošky proti nim. Pokud jsou černé, tak je musíš vyčistit jemným smirkem a obnovit mezi nimi drážky. Taky může být špatný regulátor, ale ve až vytáhneš ventilátor. pak můžemme o problému diskutovat. Já měl podobný prblém a díky ploškám, jelikož uhlíky byly hyn a vše už jen jiskřilo, tak plošky odešly. Musel jsem koupit na vrakovišti jiný ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirik



Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2007 9:18 pm    Předmět: Citovat

Ventilátor i ovládání mám venku a vše je jak má být.Alespon podle měření.Jen nevím ty uhlíky mrknu na ně a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 7:00 am    Předmět: Citovat

Taky pročistit,prostříkat konektor k ventilátoru by nebylo od věci.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 4:51 pm    Předmět: Ventilátor topení Citovat

Ahoj chlapi ,potřeboval bych poradit zničeho nic přestal točit ventilátor topení po zapnutí šel ,vypnul jsem ho a když jsem ho chtěl opět zapnout už nejde ,jen pro informaci pojistka je dobrá.Jak se na něj dostat a kde je uložený.
S tím jezdcem můžu šoupat sem tam a nic,poraďte co stím.Díky za rady.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jirik



Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2007 6:39 pm    Předmět: Citovat

Ventilátor je nad nohama spolujezdce.Je překrytý tapecírunkem a přišroubovaný třemi vruty.Pak stačí pouze odpojit konektor a je venku.Je docela velkej tak bacha at nespadne je to přece jen plastovej cajtlík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:23 am    Předmět: Citovat

Nazdárek chlapi když se tady bavíme o těch ventilátorech měl bych takovej dotaz.Potřeboval bych uhlíky a nevím jestli mám jít přímo do citroena a nebo jestli se dají koupit normálně v nějaký mototechně a nebo kde jinde.Dík za odpověd.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 11:52 am    Předmět: Citovat

Prý tam pasujou uhlíky Bosch HX 341 a měly by stát tak asi 300,--je to z úhlové brusky-další tipy na uhlíky i levněji najdeš níže na odkazu-ale ty z brusky říkal Mira že sedí.Myslím,že origo samostatné uhlíky snad ani neprodávaj-ale to už si nepamatuju jak to je.
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=7644&postdays=0&postorder=asc&start=0 dej vědět cos tam dal nakonec
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:18 pm    Předmět: Citovat

Na uhlících vůbec nezáleží. Vyrábím motory spoustu let a jediné, co musí sedět je jejich rozměr a rádius komutátoru. Když koupíš jakýkoliv větší uhlík, tak to z něj v pohodě vybrousíš, páč to není problém.
Přesně tento problém jsem řešil na BX. Vyndal jsem motorek z něj uhlíky, dal jsem nové vybrošené do toho tvaru a frčel jak novej. Musel jsem i stáčet komutátor, páč v něm byla úplně vydřená rýha Laughing Idea
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 3:39 pm    Předmět: Citovat

No jistě dá se to obrousit,ostatně v tom článku je toho o uhlících více.Jen proč se s tím mazat,když tam krásně pasujou jiné..Nejsem odborník,ale dal bych raděj na osvědčené,už kvůli zmiòované tvrdosti uhlíků-liší li se,jako že myslím že jo-aby to neudělalo další rychlejší škody.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Torek



Založen: 6.12.2006
Příspěvky: 241
Bydliště: Semily

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 5:56 pm    Předmět: Ventilátor topení Citovat

Ahoj všici ,je to opravenéa bylo to tím ,že byl pozadřený motor ventilátoru a spálené ty tranzistory nebo odpory .Nyní maká dobře,doufám že to vydrží.Torek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2007 7:29 pm    Předmět: Re: Ventilátor topení -nová závada Citovat

jirik napsal:
Ahoj mám docela zajímavej problém.Ventilátor topení mi jde pouze na první stupen a pokud ho dám na max.tak po nastartování i funguje na max. ale ne vždy.Vypnout nejde vůbec.jakmile s ním drobet pohnu tak opět fouká na první stupen.Mám změřenej ventilátor ,tranzistory i odporovou matici na ovládání.VCše funguje jak má ale problém je asi jinde.Nemá někdo s tím nějakou zkušenost???

Špatný tranďáky uplně stejně jak torek. Hledej to v nich.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)