Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

novy majitel xa
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
happy



Založen: 18.7.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 3:22 pm    Předmět: novy majitel xa Citovat

Ahoj, jsem stastny a nestastny novy majitel XA.
Mam 96 rok,1,9 TD,v kombi....vuz je dovezeny z rakouska a ma naledujici zavady.
Nejde ABS- v tp je psane a nesviti kontrolka a na ceste se to chova jako vy nebylo.
Nejde klima- nevim jestli je napustena nebo v cem to je....
Dale se mi nezveda zadek.Predek normalne jede a zadek se ani nehne je porad v jedne poloze-v te na normalni jezdeni.
Celkem bych ocenil nejake rady zkusenych nebo doporuceni na dobry sevis nekde v Ostrave nebo okoli?
Jsem z toho zoufaly vsichni radi kolik co nestoji a ja mam z toho vseho smisene pocity....
Asi to by na zacatek stacilo.
_________________
jsem jaky jsem ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Adam 76



Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

Ahoj...
Ten kdo ti tohle dovezl tě o těchto závadách i informoval?

Každopádně pokud si tohle auto, který je bezpochyby velice pohodlný a spolehlivý chceš nechat tak určitě musíš závady odstranit.Určitě si za auto moc nedal a tak se ti ještě drobný opravy vyplatí.

K ABS:Určitě koukni třeba u předních kol, jestli tam vůbec jsou věnečky a čidla ABS. Pak koukni jestli není v přístrojovce vyndaná žárovka a jestli máš v kupě všechny pojistky.Pak zjišuj stav a funkčnost čidel u kol a jejich elektrické vlastnosti.Většinou to nic víc nebývá.Kabely k čidlům se většinou uklepávají.

Klima je horši.Budeš muset na servis k někomu kdo má mašinu na plnění a aby ti i zdiagnostikoval únik.Třeba to nebude nic velkýho.Možná jí bude stačit naplnit chladivem a PAG olejem a když ti vydrží rok naplněná tak to neřeš.

Zadní regulátor výšky.Je tu plno fajn článků a tak si je pročti.Možná by nebylo od věci si je naštudovat a kouknout na táhlo nastavení co vede od páky vedle ruční brzdy k regulátorům a vče to vyčistit a promazat.Obvykle teda i bývá takovej plastovej hajzlík vzadu u regulátoru ulomenej.Najdeš tu i popis jeho výměny a určitě si s tím nějak poradíš.

Snad ti tohle zlepšilo náladu.

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejpi



Založen: 13.3.2007
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 6:33 pm    Předmět: Citovat

Jak psal Adam, investice do ojetýho auta se nikdy nevyhneš. Někdo počítá až s 30 % nákupní ceny, obecně se doporučuje min 10% mít na údržbu. Jinak řečeno - pokud máš na opici musíš mít i na banány.

Ale nevěš hlavu - včera jsem mluvil s klukem, který dělá klimy a (ani tomu nechci věřit) na klimu má cenu 800,- KČ. Vypuštění, vyvákuování, natlakování a kontrola těsnosti, naplnění i s novým olejem a desinfekce. To není tak hrozný.

Ten zadek bych šacoval na vypadlý táhlo zadního vejškovýho korektoru. Je to kousek plastu, cena nevelká.

S ABS je to horší. Jedno čidlo stojí někdo okolo 2000,-. Dají se naštěstí proměřit, většinou je v některým z nich přerušený vinutí. Ale to je na delší pátrání, počti si tady návody, několikrát to bylo zmíněno.

Tak asi tak, hodně štěstí.
_________________
Citroen Xantia 2, 1.8 16V, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 8:02 pm    Předmět: Citovat

No a pokud pak budeš chtít servis v Ostravě, tak se podívej na dobré servisy a ještě jeden, kde i plní klimu a majitel dělal přímo v Citrënu. Auto Kadlec. Najdeš ho i na netu www.autokadlec.cz
Jinak hodně zdaru a dobrou trpělivost při práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 8:27 pm    Předmět: Citovat

No a co sem ti Happy řikal já? Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
happy



Založen: 18.7.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:40 pm    Předmět: Citovat

NO kluci diky za povzbuzeni....
Zitra jdu menit oleje,filtr olejovy, vzduchovy a naftovy, vymenim i olej v prevodovce...
Jinak taky budu volat jednomu specialostovi z Ostravy Pisovych dolu.Pry se mi o meho milacka dobre postara....
Tak uvidime.
_________________
jsem jaky jsem ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
happy



Založen: 18.7.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:43 pm    Předmět: Citovat

Jen jeste pro poradek auto stalo 57 tis. a prodejce byl pekny hajzl protoze jen tu klimu priznal.Ja byl celkem unaveny po silene ceste vlakem a nejak k tomu bylo silene horko.Vunec jsem si nevsimnul ,ze treba nesviti ABS a taky me neprislo divne ,ze ten zadek stoji.Nikdy jsem to auto nemel tak jsem byl zelenac.
No proste prodejce si mne ruce a ja jsem vlastne ramcove spokojeny, protoze zase to auto jinak neni hrozne a jak vychytam ty musky zpusobene spatnym servisem bude mi slouzit dobre....nebo v to doufam.
_________________
jsem jaky jsem ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gunter



Založen: 15.1.2007
Příspěvky: 115

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 5:59 am    Předmět: nový Citovat

Směrem na N.Jičín od Dubiny vyzkoušený a solidní Ricar, ale jak kokám bude to drahé já bych ho vrátil nebo chtěl slevu a hodně tvrdě dvě gorily s sebou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 7:28 am    Předmět: Citovat

Nevím, jestli to tak mají všechny Xantie, ale já mám v převodovce stálou náplò a ta se nemění Very Happy
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 7:44 am    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Nevím, jestli to tak mají všechny Xantie, ale já mám v převodovce stálou náplò a ta se nemění Very Happy


Ale výměnou za správný nový si můžeš připsat kladný bod a XA to udělá určitě dobře Wink
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 8:17 am    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Nevím, jestli to tak mají všechny Xantie, ale já mám v převodovce stálou náplò a ta se nemění Very Happy

To je celkem dobrej mýtus, skoro jako že se nesmí do motoru, kterej jezdil na minerál dát syntetika ale budíž, každý svého štěstí strůjcem... Very Happy
_________________
Break V6 3,0 750 Virago


Naposledy upravil Mamut dne čt červenec 19, 2007 5:07 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 9:18 am    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Nevím, jestli to tak mají všechny Xantie, ale já mám v převodovce stálou náplò a ta se nemění Very Happy

Jak řikaj klucí, samo je tam doživotní náplò, to je jistý, jen je blbý, že nevíš, kdy to doživotí příde, mě takhle odešla převodovka pár km po koupi XA. Tak si tak řikám, že jednou za čas mi 300 Kč stojí za to ten oil vyměnit.....
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 10:03 am    Předmět: Citovat

A víte někdo, jaká je životnost Xantie? Nejsou už náhodou všechny po a nebo těsně před koncem života?
Omlouvám se za toto rýpnutí, ale nedalo mi to Very Happy
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 1:02 pm    Předmět: Citovat

Oil v převodovce určitě vyměnit,no zrovna předevčírem jsme s bobem tipovali,že běžná životnost auta je tak pět let,trochu přeháním,ale myslím že nejsem dalece od pravdy...pak se musí člověk začít sem tam starat.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 4:30 pm    Předmět: Citovat

Já oil měnil v převodovce. Myslím, že to není na škodu. Co se však týká životnosti vozidel, tak u všech bych tak viděl okolo pěti let. To je najeto okolo 100.000 km někdo více a někdo méně, ale pak se do vozidla většinou investuje. Teď záleží jen na tom jestli má člověk na nový vůz nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)