Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyřazení a aktivace kódu imobilizéru
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 7:08 pm    Předmět: Vyřazení a aktivace kódu imobilizéru Citovat

Prosím o radu, jako čerstvý majitel Xantie jsem ji koupil s vyřazeným kódováním - imobilizérem. Jak je možné jej znovu aktivovat, když neznám předchozí kód? Nebo je třeba do servisu? Díky moc všem za rady a doufám, že se tu uvidíme častěji... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 8:49 am    Předmět: Re: Vyřazení a aktivace kódu imobilizéru Citovat

Ivon napsal:
Prosím o radu, jako čerstvý majitel Xantie jsem ji koupil s vyřazeným kódováním - imobilizérem. Jak je možné jej znovu aktivovat, když neznám předchozí kód? Nebo je třeba do servisu? Díky moc všem za rady a doufám, že se tu uvidíme častěji... Smile


http://www.elsam.net/index1_1.html , záložka svépomoc a podzáložka kódové startování , je tam návod na různé typy těchto jednotek. Jinak je to laborování, ale je třeba dát bacha, abys to nějak nezablokoval teda úplně. A pozor, někdy, nebo spíš ve většině případech, to vypnutí je z nějakého důvodu, než jen že by tam předchozí majitel nechtěl pořád dávat kód.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

Alien: díky moc za první rady. To víš, měl jsem za 8 let šest Renaultů, tak toto je pro mně zase něco nového Razz . Mám k ní i kompletní servisku z Němec, tak se mrknu, jestli to tam někde není poznamenáno. Na link se podívám, doufám, že z toho budu moudrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:25 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to teď dočetl, ale nejsem z toho moc moudrý. Návod je hlavně na změny osobních kódů a já žádný kód zatím nevím a rá bych jej uvedl do provozu, ale fakt se bojím, abych to nezablokoval. Asi s tím pojedu do Citroenu..., ale kdybyste to už někdo někdy zkoušel, dejte vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:27 am    Předmět: Citovat

Ivon napsal:
Tak jsem to teď dočetl, ale nejsem z toho moc moudrý. Návod je hlavně na změny osobních kódů a já žádný kód zatím nevím a rá bych jej uvedl do provozu, ale fakt se bojím, abych to nezablokoval. Asi s tím pojedu do Citroenu..., ale kdybyste to už někdo někdy zkoušel, dejte vědět.


No existuje nějaký neutrální kód, to tam píšou, a taky je tam co a jak máš mačkat, takže dóst důležité. Ten kód by měl být 0000 asi, ale fakt to nevím.
A je tam taky deaktivace a aktivace.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:34 am    Předmět: Citovat

No, zkusím i ty 0000, ale každý návod začíná "vložit uživatelský kód", který já nemám. Když otočím klíčkem, tak svítí pořád zelená. No uvidíme, třeba to vyjde. Nejblíž mám Peugeot servis, třeba by to zvládli i tam v případě nouze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 6:33 pm    Předmět: Citovat

Jestli neznas kod nebo si jim nejsi jist, dej od IMO ruce pryc. Ver tomu, ze vim o cem mluvim!!! Uz jsem si to absoloval...
V citroenu mam znamyho a ten mi na ferovku rek..."bud vymena ECU motoru nebo to privez a tady to bude nekdo za desitku zkouset tak dlouho, nez na ten kod prijdem..."
Je tam tusim ze necelych 10tis kombinaci! Nejhorsi, je ze po tretim spatnym zadani kodu se to na nejaky cas zablokuje...U citroenu udavaj hodinu, ale u me to bylo jen nekolik minut...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 7:30 pm    Předmět: Citovat

lewkins napsal:
Jestli neznas kod nebo si jim nejsi jist, dej od IMO ruce pryc. Ver tomu, ze vim o cem mluvim!!! Uz jsem si to absoloval...
V citroenu mam znamyho a ten mi na ferovku rek..."bud vymena ECU motoru nebo to privez a tady to bude nekdo za desitku zkouset tak dlouho, nez na ten kod prijdem..."
Je tam tusim ze necelych 10tis kombinaci! Nejhorsi, je ze po tretim spatnym zadani kodu se to na nejaky cas zablokuje...U citroenu udavaj hodinu, ale u me to bylo jen nekolik minut...


,,,...a sakra!! To bych si taky dlouho nemusel zajezdit a jen chodit do auta zkoušet kódy Crying or Very sad Já si to pamatuju z P 106, tam ta prodleva byla asi 20 min.... Jen mi vrtá hlavou, proč ten kód někdo nechal otevřený - tedy odstavil čísel. immobilizér... A jak to vůbec udělal? Musel udělat zásah do ECU, tedy...?? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:21 pm    Předmět: Citovat

Ivon napsal:
lewkins napsal:
Jestli neznas kod nebo si jim nejsi jist, dej od IMO ruce pryc. Ver tomu, ze vim o cem mluvim!!! Uz jsem si to absoloval...
V citroenu mam znamyho a ten mi na ferovku rek..."bud vymena ECU motoru nebo to privez a tady to bude nekdo za desitku zkouset tak dlouho, nez na ten kod prijdem..."
Je tam tusim ze necelych 10tis kombinaci! Nejhorsi, je ze po tretim spatnym zadani kodu se to na nejaky cas zablokuje...U citroenu udavaj hodinu, ale u me to bylo jen nekolik minut...


,,,...a sakra!! To bych si taky dlouho nemusel zajezdit a jen chodit do auta zkoušet kódy Crying or Very sad Já si to pamatuju z P 106, tam ta prodleva byla asi 20 min.... Jen mi vrtá hlavou, proč ten kód někdo nechal otevřený - tedy odstavil čísel. immobilizér... A jak to vůbec udělal? Musel udělat zásah do ECU, tedy...?? Question


ne, žádný zásah neudělal. Jestli jsi si to dobře přečetl, tak ta jednotka jde trvale vypnout, to znamená, že po zapnutí klíčku ti automaticky svítí zelená.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivon



Založen: 17.7.2007
Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 2:55 am    Předmět: Citovat

No a to je prosímtě která z těch variant? "automatický režim"? Snažil jsem se to z toho jasně vyčíst, ale v těch popisech se nevyznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mr.norman



Založen: 21.4.2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:12 am    Předmět: Citovat

zdravim lidicky, nedavno se me stala takova vec ze jsem prisel k autu zadavam kod do imob ( XA I) a ono to zapipa jako kdyz ho tam uz mate nacvakanej, predtim to fakcilo uplne bez problemu, takze ted mam permanentne odkodovanej imob, nevite zda li jsem to mohl nejakym prehmatem natrvalo ulozit, bo je to spis nejaka zavada ?
_________________
Xantia - Activa 2.0i 16.v (1996)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike



Založen: 31.1.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:45 am    Předmět: Citovat

Ahoj chlapi. Jestli mě pamě neklame,tak v návodu k autu je psáno,že pokud zapomeneš kód,tak musíš vyměnit ř.j. motoru,protože údajně nejde odkódovat. Jinak varianta vyřazení imobilizéru existuje třeba pro případy, jako když dáváš auto do servisu, tak abys nemusel zaměstnancům dávat kód a pak swe třást,že se ti auto ztratí a nebo ho pořád měnit. Takhle prostě deaktivuješ a pak zase aktivuješ. Ivone budeš muset zkusit najít jakýkoli číslo kdekoli napsaný a to vyzkoušet a nebo prostě po pořadě zkoušet možný varianty. Jinak něco podobnýho je i u origo rádia. Když zapneš klíček,tak to napíše code a začne hrát. Pokud ale rádio odpojíš od baterky a neznáš kód,tak už jej potom nerozběhneš.
_________________
Xantia ACTIVA 2,0 TCT 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Máca



Založen: 4.3.2007
Příspěvky: 323
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

mr.norman napsal:
zdravim lidicky, nedavno se me stala takova vec ze jsem prisel k autu zadavam kod do imob ( XA I) a ono to zapipa jako kdyz ho tam uz mate nacvakanej, predtim to fakcilo uplne bez problemu, takze ted mam permanentne odkodovanej imob, nevite zda li jsem to mohl nejakym prehmatem natrvalo ulozit, bo je to spis nejaka zavada ?
mám stejný problém úplně stejná situace ještě musim dodat že na klávesnici imobilizéru jsem nekoukal když jsem kód zadával jen sem juknul jestli jsem správně položil prst na 1. číslo kódu a pak mačkal automaticky a pak nastala ta samá situace jako u mr.normana takže po otočení klíčkem svítí zelená diodka jak mam tedy postupovat když si předchozí kód na které jsem auto odblokovával pamatuji?
_________________
Máca and my white lady X1 1.8 16V r.v. 95
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 7:51 pm    Předmět: Citovat

Mám osobní zkušenost, na počítač z 2,1TD mi zjistil č. kódu pán v Holešově ale nevzpomenu si, jestli za 1500 Kč , ale tak nějak to bylo. Jinak 0000 je servisní kód, který drží dlouhou dobu odkod. aby se nemuselo pořád nastavovat. U vypojeného tlačítkového módu hrozí po zapojení a neznání kódu, zakódování a tím se staneme nepojízdní. NIKDY NEZAPOJOVAT!!! Stává se i ta situace, že při plně funkčím stavu, se z neznámích důvodů nezakóduje, v tomto případě je postup takový: uzamčení řídící jednotky ovládá relé (malá černá nebo hnědá krabička v kastlíku společně s pčítačem ř.j.) V klidu garáže nebo... po vypnutí motoru nejlépe při otevř,kapotě vyslechneme, jestli se toto relé sepne. Takový dvoucvak, ono sepne a hned vypne. Tím dává impuls k blokaci. Jestli ano, je to ve spojení mezi tímto relátkem a ř.j.
Jestli relé necvakne, tak ho "drží" kódovací kláveska. V tomto případě odpojit ř.j. na krátkou dobu a odpojit i toto relé. Někdy to dělá i napadaný Prach v klávesnici. Profoukat! Hodně trpělivosti ale nic nepřehánět, někdy to naskočí úplně samo. POZOR při několika špatných kódech se rožne červená se zelenou a neodblokuje to ani správný kód. Musí se zadat víckrát za sebou!!! Někdy to jde nastartovat i když svítí obě. Doufám, že jsem Vám teď pěkně zaplantal hlavy, tak aby se Vám nezadřeli ventily. A neexistuje žádný univerzální kód, ale jsou klávesnice, které se tak hned nebloknou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

Máca napsal:
mr.norman napsal:
zdravim lidicky, nedavno se me stala takova vec ze jsem prisel k autu zadavam kod do imob ( XA I) a ono to zapipa jako kdyz ho tam uz mate nacvakanej, predtim to fakcilo uplne bez problemu, takze ted mam permanentne odkodovanej imob, nevite zda li jsem to mohl nejakym prehmatem natrvalo ulozit, bo je to spis nejaka zavada ?
mám stejný problém úplně stejná situace ještě musim dodat že na klávesnici imobilizéru jsem nekoukal když jsem kód zadával jen sem juknul jestli jsem správně položil prst na 1. číslo kódu a pak mačkal automaticky a pak nastala ta samá situace jako u mr.normana takže po otočení klíčkem svítí zelená diodka jak mam tedy postupovat když si předchozí kód na které jsem auto odblokovával pamatuji?

Zadej po zapnutí klíče 1* špatný kód, i tak to někdy jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)