Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ventilatory
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 1:26 pm    Předmět: Ventilatory Citovat

Pravne je u nas poctivych 36,5st ve stinu, v Xantusi phododa, CD hraje, klima chladi..... Pred chvili jsem dorazil pred garaz a jiz predtim mi bylo divne, ze na kruhaci u hypersuperextramarketu na mne cumel divne majitel Favoritu. Kdyz jsem pred garazi otevrel dvere pochopil jsem Very Happy ventilatory bezely takovym fofrem, ze to pripominalo startujici jumbo-jet Exclamation Proto jedna z blbych a jeste blbejsich otazek - je to normalni, nebo mam zacit preventivne shanet nove sahary? Byl jsem zvylej u Fiata, ze kdyz foukal naplno, byl to hukot, ale tohle jsem jeste nevidel.... Zajimave, ze vevnitr je krane ticho...
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 5:10 pm    Předmět: Citovat

Při zapnuté klimě se ventilátory mají točit. Teď, co to je hukot? Můžou být ložiska chycená, tak to dělá kravál, ale v autě to není slyšet. Taky jeden ventilátor mi dělal kravál jako cirkulárka, ale uvnitř vozu byl klid. Musel jsemjej pak vyměnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 5:14 pm    Předmět: Citovat

No mne prekvapil ten silenej hukot, pokud je zapla klima a ventilatory (oba) bezi "normalni" rychlosti, tak jdou tise. Kdyby to byly loziska tak si MYSLIM, ze by to vyhvizdovalo na obe rychlosti. Vrtule nalomene nemam, vse se jevi byt v poradku Crying or Very sad
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lajda



Založen: 4.2.2007
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

Hukot, když jedou naplno to je pořádný. Hlavně ale je teď tropické vedro, proto se motor více zahřívá a ventilátory pak fiičí naplno. Tak si myslím, že je to normální stav.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Větráky mají jet na plno oba při zapnuté klimě a to, že nějaký Favoriák kouká jak vůl, by mě nevyvádělo z klidu. On klimu nemá, tak čumí a jen tiše závidí Very Happy

Hodně lidí kolem kouká skrze stočená okénka až kam to jde a řádně orosení potem bez klimatizace, jak jedu kolem a okna zavřená a v autě příjemě. Paráda Very Happy Cool
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: po červenec 16, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

roliva napsal:
Větráky mají jet na plno oba při zapnuté klimě a to, že nějaký Favoriák kouká jak vůl, by mě nevyvádělo z klidu. On klimu nemá, tak čumí a jen tiše závidí Very Happy

Hodně lidí kolem kouká skrze stočená okénka až kam to jde a řádně orosení potem bez klimatizace, jak jedu kolem a okna zavřená a v autě příjemě. Paráda Very Happy Cool

Bych tě rolivo lehce opravil citátem Zetůrka: "Při zapnutí klimy se automaticky pouští i sahary na první stupeò (vždy obě!). Stejně tak i v případě zapnutí ofuku čelního skla, protože při nastavení páčky na ofuk skla se zapíná i klima, aniž by bylo nutné ji zapnout tlačítkem. Tato funkce není nebo nufunguje u každé Xa. Klima se vůbec nepustí v případě, že je málo chladiva nebo venkovní teplota klesne pod 5°C.
Jirka"
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: út červenec 17, 2007 9:12 pm    Předmět: Citovat

Muj nazor a poznatky jsou,ze ventylatory maji dva chody,pomalejsi a rychlejsi...Dle stupnu motoru a potreby a dalsi poznatek je ten,ze obe sahary se tocit nemusi.Jsou xa,kterym se toci jen jedna....
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 9:20 am    Předmět: Citovat

Ahojky,

opravdu jsou Xantie, kterým se točí (při zapnuté klimatizaci) jen jedna a hned na max., ale to je (zřejmě) špatně. Obvykle stačí zahrkat relátkama v trojúhelníkové krabičce mezi saharami pod maskou, případně natvrdo očistit jejich kontakty, zkontrolovat přívodní dráty, atd. a ejhle, točí se obě. Mi stačilo očistit ten zelený svinčík co byl na kontaktech jednoho relé. Kontox pak do všech patic.

Aspoò takto mi to dělalo u mé nové X2, až do neděle.

Pavel

vytacyt napsal:
Muj nazor a poznatky jsou,ze ventylatory maji dva chody,pomalejsi a rychlejsi...Dle stupnu motoru a potreby a dalsi poznatek je ten,ze obe sahary se tocit nemusi.Jsou xa,kterym se toci jen jedna....

_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:27 am    Předmět: Citovat

Byl jsem na dovolené v Chorvatsku a když jsem zapnul klimu tak po chvíli jsem měl též velkej hukot od větráků. Podle mě je to normální. Auto mám dva roky a ta klima hučí od začátku. Uvnitř vozu není slyšet nic.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 11:09 am    Předmět: Citovat

ok2ucx napsal:
Ahojky,

opravdu jsou Xantie, kterým se točí (při zapnuté klimatizaci) jen jedna a hned na max., ale to je (zřejmě) špatně. Obvykle stačí zahrkat relátkama v trojúhelníkové krabičce mezi saharami pod maskou, případně natvrdo očistit jejich kontakty, zkontrolovat přívodní dráty, atd. a ejhle, točí se obě. Mi stačilo očistit ten zelený svinčík co byl na kontaktech jednoho relé. Kontox pak do všech patic.

Aspoò takto mi to dělalo u mé nové X2, až do neděle.

Pavel

vytacyt napsal:
Muj nazor a poznatky jsou,ze ventylatory maji dva chody,pomalejsi a rychlejsi...Dle stupnu motoru a potreby a dalsi poznatek je ten,ze obe sahary se tocit nemusi.Jsou xa,kterym se toci jen jedna....

Je to jak řikáš, už se to tu řikalo několikrát, první rychlost se spouští vždy při zapnutí klimy nebo při překročení určité teploty motoru. Druhá rychlost se spustí v případě většího přehřátí, ale hodnoty nevím Wink Někdo mě určo rád doplní. Jinak samo sahary běžej dycky obě najednou, samo za předpokladu, že sou relátka v cajku.
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mamut



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 309
Bydliště: Praha Kadlín

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 12:44 pm    Předmět: Citovat

vytacyt napsal:
Muj nazor a poznatky jsou,ze ventylatory maji dva chody,pomalejsi a rychlejsi...Dle stupnu motoru a potreby a dalsi poznatek je ten,ze obe sahary se tocit nemusi.Jsou xa,kterym se toci jen jedna....

Tak ano, jsou Xa, kterým se točí jen jedna sahara ale ty ani druhou nemají z výroby. Jinak má-li Xa dvě sahary, musí se točit vždy obě najednou a stejnou rychlostí. Je-li to jinak, je něco rozbitýho, buď relátka, bitron, elmotor nebo třeba i přerušenej nějakej drátek...
_________________
Break V6 3,0 750 Virago
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

No já jak teď v těch vedrech (teploměr i nad 38st.C, ale v úterý jsem tam měl i údaj 51st.C) šmrdlám po Jihlavě se zapnutou klimou nastavenou na 22st.C (jako celej rok - vůbec s tím nemelu) tak mi obě sahary asi 90% jízdního času jedou na plný koule. A hukot je to pořádnej. Teplota oleje motoru je pod tak 80st.C voda taky tak. Ale chladící médium je chladit potřeba taky, takže to hrne na plný koule! Ale co, já chci mít v autě příjemně, takže a všici koukaj, šlape to jak má a mě je hezky Exclamation
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 8:54 pm    Předmět: Citovat

Raww napsal:
No já jak teď v těch vedrech (teploměr i nad 38st.C, ale v úterý jsem tam měl i údaj 51st.C) šmrdlám po Jihlavě se zapnutou klimou nastavenou na 22st.C (jako celej rok - vůbec s tím nemelu) tak mi obě sahary asi 90% jízdního času jedou na plný koule. A hukot je to pořádnej. Teplota oleje motoru je pod tak 80st.C voda taky tak. Ale chladící médium je chladit potřeba taky, takže to hrne na plný koule! Ale co, já chci mít v autě příjemně, takže a všici koukaj, šlape to jak má a mě je hezky Exclamation

Proč ti Rawwe jedou sahary na plný kule, dyš nemáš auto přehřátý? Shocked
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DPD



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 100
Bydliště: Kamýk nad Vltavou

PříspěvekZaslal: st červenec 18, 2007 10:37 pm    Předmět: Citovat

Vcera mi taky poprve seply obe na plne otacky a hukot je to peknej Smile Ale to teplota motoru byla kolem 90 C... Mam jenom dotaz - kdyz zastavim, vypnu motor, tak se sahary okamzite prepnou na pomalou rychlost a behem cca 3 sekund dobehnou uplne. Jina auta jeste treba minutu chladi. Pritom kdyz behem par chvil znovu nastartuju, tak mam teplotu vody nad 90 C - je to normalni nebo by mely bezet dele i po vypnuti motoru?
_________________
XA2 Break, 2.0i 16V, Exclusive, Admiral Blue (KNCB), r.v. 1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Raww



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 192
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt červenec 19, 2007 6:54 am    Předmět: Citovat

DPD napsal:
Vcera mi taky poprve seply obe na plne otacky a hukot je to peknej Smile Ale to teplota motoru byla kolem 90 C... Mam jenom dotaz - kdyz zastavim, vypnu motor, tak se sahary okamzite prepnou na pomalou rychlost a behem cca 3 sekund dobehnou uplne. Jina auta jeste treba minutu chladi. Pritom kdyz behem par chvil znovu nastartuju, tak mam teplotu vody nad 90 C - je to normalni nebo by mely bezet dele i po vypnuti motoru?


Po vypnutí motoru a při vysokejch otáčkách přepnutí do nižších otáček a doběh do 3s na menší rychlost je normální...
_________________
X2 Break 2,1TD Exclusive, HA, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)