Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

motor 1,9 td rv.96

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 5:58 pm    Předmět: motor 1,9 td rv.96 Citovat

Čaute,mám možnost koupit Xantii s potkaným motorem.A chtěl by jsem se zeptat-pasuje tam motor z něčeho jiného???Třeba z Peugeota 405........-Xantií je na vrakáčích poměrně málo.....
Nezáleží mi na typovém štítku,ale na funkčnosti......Předem dík za názory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:44 pm    Předmět: Citovat

Ano,do xantie pasuje motor z peugeota 405,406,306,s mensimi upravami i z 806,fiata scudo,a citroena evasion,jumpy,a dale je stejny motor v citroenu ZX,a xsary-toto vsechno se da nacpat do xantie pod podminkou ze je to 1,9TD Laughing Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dolph



Založen: 6.3.2008
Příspěvky: 313
Bydliště: F-M

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 9:45 am    Předmět: Citovat

to myslíš vážně,nebo to je ironie???tak pozitivní odpověď jsem nečekal.Takže myslíš,že se 405 v pohodě bude pasovat??na převodovku,na silenbloky,prostě nomálně zaměnitelný???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 8:58 pm    Předmět: Citovat

Ne,neni to ironie,ptal jsem se,a vim ze naprosto stejny motor se daval hlavne do Peugeota 405,a citroena ZX(lišily se jen jiným umístěním intercooleru-měly ho nad motorem pod kapotou,kdezto xa v masce),dale jsem pak videl u mechanika Pažouta 306-taky identický motor-tyto všechny by měly pasovat včetně uchycení do xantie bezproblémů.Když jsem sháněl motor,tak mi bylo nabízeno z Peugeota 806,Fiata Scudo/ulysse A citroena Jumpy/evasion.Tam se bude asi muset něco předělávat,ale základ motoru je stejný(patrně jiné uložení,možná jinak uchycen v autě,co já vím.)Pokud vím,tak uložení by ti mělo po demontáži motoru zůstat na tom starém,a mělo by jít bez problémů přemontovat.Hlavně nezapoměò,že motory z peugeota,a jiných citroeny jsou bez hydrauliky ,a proto se k ním musí dodělat čerpadlo LHM(údajně jde bez problémů)

Jo,a ještě jedna MOOC DůLEžITá věc-je nutné dát si pozor na to,jestli má motor hliníkovou,nebo plechovou vanu.Hliníkovou mají vozy s klimou,plechovou bez klimy.Já jsem právě koupil motor bez klimy,a jelikož jsem měl prasklou vanu na původním motoru,tak bylo dost sraní s lepením původní vany,a přehazování na nový motor-klima totiž na motor nejde přidělat pokud nemá hliníkovou vanu-jsou v ní úchyty.

Alo pokud klimu nemáš,nebo máš na původním zdravou hliníkovou vanu,tak není co řešit,a můžeš vzít jakýkoliv motor.
Čus JiRaY
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lewkins



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 390
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 6:13 pm    Předmět: Citovat

FIATa bych z toho vyctu vynechal... Ty si tam davali svy motory.
PEU a CIT souhlas...
_________________
Xantia 2.0HDI 80kW 6,2l/100km
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 9:40 pm    Předmět: Citovat

jo?tak to mi na vrakaci pekne kecali-tvrdili,ze je na tom scudu motor 1,9TD a ze je stejnej jako na xantii,osobne jsem ho nevidel.jinak pokud jsi ho videl,v cem je jiny?jako od zakladu jiny?
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: ne březen 09, 2008 9:43 pm    Předmět: Citovat

Zkuste tohle:

http://en.wikipedia.org/wiki/PSA_XUD

Fiata bych nevynechaval...

P.

P.S. Netvrdim nutne, ze je to ale XUD9 (tedy 1.9), ale jak je videt, nejek Fiat montoval PSA motory...
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)