Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Citroen Xantia kombi 1,8 rv 1997
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 7:53 pm    Předmět: Citroen Xantia kombi 1,8 rv 1997 Citovat

Zdar chlapi, našel jsem tohle forum když sem zjištoval nějaký vědomosti na autorecenze.cz o tomhle autě.
Chtěl bych se vás zeptat na tohle auto, na co si dát bacha (nejčastější závady, místa koroze a tak). Jdu se zítra podívat na jednu Xantii ale je nějak podezřele levná oproti ostatním autům. Prodejce říká, že je špatný jenom ABS a podle fotek je tam ještě vidět nějakej špatnej lem zadního blatníku.
Kdyžtak inzerát, kdyby z toho někdo něco vyčet (asi z obrázků, povídání je v norštině):
http://www.finn.no/finn/car/object?finnkode=10312161&sid=xz3aYox3oMe144195.
Díky za každý info.

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

tak už koukám, že to ten člověk aktualizoval a problém je ten že to neprošlo technickou, takže by se na tom muselo zamakat. A s tim ABS může bejt taky sranda asi (že to asi nebude levná záležitost), co?

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 8:56 pm    Předmět: Citovat

Nebál bych se toho, je lepší auto z dovozu se serviskou, než načančaný vozidlo se zanedbanou údržbou a několikrát přetočeným tachometrem, co postávají už bez servisky u nás v bazarech . ABS-ku není zas až tak velký problém opravit, stejně to bude jen prdlý čidlo. Myslím, že to bude asi ten důvod proč to neprolezlo technickou. Můžou tam být i nějaké jiné drobnosti, ale neboj se toho. Tomu blatníku nic není, je to jen parkovací problém. Pokud s nim nic dělat nebudeš zůstane stejný, ale nebude po pár letech kvést, Citrouši mají dost kvalitní pozink. Přihlásit to půjde, tak se neboj a pokud tam nenarazíš na žádlou lepší Xantku tak to vem. Rozhodně se nenech nalákat na jinou značku. Hydraulické Citroëny jsou nejlepší auta na na mizerné cesty. A těch špatných cest je u nás čím dál tim víc...
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 9:05 pm    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
Nebál bych se toho, je lepší auto z dovozu se serviskou, než načančaný vozidlo se zanedbanou údržbou a několikrát přetočeným tachometrem, co postávají už bez servisky u nás v bazarech . ABS-ku není zas až tak velký problém opravit, stejně to bude jen prdlý čidlo. Myslím, že to bude asi ten důvod proč to neprolezlo technickou. Můžou tam být i nějaké jiné drobnosti, ale neboj se toho. Tomu blatníku nic není, je to jen parkovací problém. Pokud s nim nic dělat nebudeš zůstane stejný, ale nebude po pár letech kvést, Citrouši mají dost kvalitní pozink. Přihlásit to půjde, tak se neboj a pokud tam nenarazíš na žádlou lepší Xantku tak to vem. Rozhodně se nenech nalákat na jinou značku. Hydraulické Citroëny jsou nejlepší auta na na mizerné cesty. A těch špatných cest je u nás čím dál tim víc...


No já to nechci dovážet do ČR, já to chci na ježdění v Norsku Smile, doma už auto mám a tahat auto z norska by byla fakt hloupost protože tady sou ty auta nesmírně drahý (a navíc Norsko neni v EU takže by to asi přihlásit nešlo). Tenhle citron se mi vždycky líbil, ale pokud tu s nim chci jezdit tak tu technickou musim udělat. Kdyby to bylo jenom čidlo tak je to fajn, to je sranda položka, už sem koukal na autokelly.cz.

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:38 pm    Předmět: Citovat

ještě takovej dotaz, má ABS nějakou řídící jednotku do který se ukládají chyby a jestli se nějak lze dozvědět co tam za chyby je? Já mám třeba na Opelu že můžu zjistit co tam je za chybu a pokud je to čidlo tak mi řekne i na kterym kole to je? A jde to udělat svépomocí. Je něco takovýho i u Citroenu nebo se s tim musí na diagnostiku?

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pucholt



Založen: 26.5.2007
Příspěvky: 268
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 11:19 pm    Předmět: Citovat

Øídící jednotka tam je, jak hlavní na chod motoru, tak i zvl᚝ na ABS. Když se z ní odpojí kablík, tak se z něj dá vyčíst které čidlo je vadné. Podrobnosti tady na této stránce:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005062902
Přihlásit by to šlo, jen bys musel zaplatit clo a možná i DPH.
_________________
Citroën Xantia 2.0 HDI 2000
Citroën Xantia Break 18i 8V 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 7:26 am    Předmět: Citovat

pucholt napsal:
Øídící jednotka tam je, jak hlavní na chod motoru, tak i zvl᚝ na ABS. Když se z ní odpojí kablík, tak se z něj dá vyčíst které čidlo je vadné. Podrobnosti tady na této stránce:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005062902
Přihlásit by to šlo, jen bys musel zaplatit clo a možná i DPH.


Tak diky moc, zkusim to nastudovat. Jeste sem tu našel článek "Kupujeme Xantii" to sem si včéra nevšim.

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:52 pm    Předmět: Citovat

tak chlapy a teď raďte Smile. Jel sem v tom. Auto je teda sice takový doškrábaný ale jinak vypadalo celkem v pohodě. Motor vrčel taky normálně. Ale když to stálo s nastartovanym motorem tak tam furt cvakalo asi nějaký ty elemag.ventily na zvedání podvozku. Je to normální? Pak další věc když sem zkusil dát tu páku na zvedání uplně do zadní polohy, tak se zvednul předek ale zadku se moc nechtělo, ležel jak mrcha furt. Pak sem to dali na tu druhou čárku co je od středu dozadu a pak už to vyjelo i vzadu, tak nevim esli je něco špatně nebo je to normálka (jinak před tím než sem dal maximum tak to bylo zase uplně na zemi). A spojka zabírá dost vysoko. Ale brzdy sou ostrý jako břitvy (ABS kontrolka svítila - nefungovalo).
Tak co mi jako zkušený citronový majitelé řeknete Smile.
Díky za každej názor.

Kadel

PS: se svejma 199cm sem měl co dělat se dostat za volant Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 9:09 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě sem chtěl říct, ten volič vejšky mi přijde že jde strašně ztuha. To je machanický to ovládání nějakýho ventilu či co?
Já fakt do Citroenů nedělal tak sorry za ty blbý otázky, pořád sem na vážkách esli do toho jít nebo ne.

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 10:32 pm    Předmět: Citovat

mno "volič " de ztuha nejspíš proto, že táhla sou suchý, s tím může souviset to nezvedání zadku, korektor je taky suchej, zapátrej na XAwebu a všechno se tam dočteš, udržba a ták.... Jinak brzdy jak řikáš, Citroni s Hydrou maj brzdy vostřejší, ale to myslím nejni na závadu. Se spojkou mám podobný zkušenosti, dyš sem scháněl XA, jel sem asi v 5ti a všem zabírala vejš, prej je to tak cajk, nic méně, koupil sem XA s novou spojkou a ta bere "normálně". To je ode mě asi vše, myslím, že pomazaný hlavy řeknou víc. Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 10:35 pm    Předmět: Citovat

jo eště tak krátce, estli je: "Effekt 111 hk" znamená v tamní řeči 111 koní, tak to bez 16 ventilů 1,8i nemá......
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 11:12 pm    Předmět: Citovat

to buchta: jo effekt 111hk tady znamená 111 koní no, s tim že jsou suchý táhla myslíš co? Já už sem tu prolejzal to forum a něco už sem vyšoural ale sou to teda kvanta informací a zatim moc nepobírám (a to se o auta jinak zajímám)

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buchta



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 868
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

mno suchejma táhlama myslím, že nejsou namazaný a proto se jim nechce makat......bych to prostříkal WD, ten vyplaví humus a pak tam šoup fazelínu ve spreji. Nevím dyš kecaj v koních estli nemůžou kecat i v něčem jiným, lae třeba je to jen náhoda......ééé má to vůbec ABS? Taky mi nabízel frajer XA s ABS a dyš mu řikám, že to ABS nemá, tak se zhrozil, že prej jezdí 2 roky s tím, že to ABS má..... Wink
_________________
X2 Break 1,8i 16V, B.J. 1998, KOMFORTi
červená je červená Smile i dyš už to není co to bejvalo, číňani krpatý Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 11:24 pm    Předmět: Citovat

Buchta napsal:
mno suchejma táhlama myslím, že nejsou namazaný a proto se jim nechce makat......bych to prostříkal WD, ten vyplaví humus a pak tam šoup fazelínu ve spreji. Nevím dyš kecaj v koních estli nemůžou kecat i v něčem jiným, lae třeba je to jen náhoda......ééé má to vůbec ABS? Taky mi nabízel frajer XA s ABS a dyš mu řikám, že to ABS nemá, tak se zhrozil, že prej jezdí 2 roky s tím, že to ABS má..... Wink


no a kolik teda má ten motor mít koní, nějak sem tohle nezkoumal, může to bejt nějakej překlep nevim. Ty lidi sou Srbové (což nevim esli je dobře nebo špatně). Jestli tam byly ty ventily na ABS sem se nekoukal, ale na přístrojovce svítil symbol ABS (teda esli takový autíčko za kterym sou zvlněný šmejry je ono).

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadel



Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 11:27 pm    Předmět: Citovat

Jinak musim říct, že ikdyby to mělo jenom těch 90tak mi to tak nějak asi je fuk, je to auto na ježdění tady a tu maj i na dálnici 90 Very Happy . Spíš mám strach abych se v tom víc nerochnil než jezdil, na to už mám doma calibru Razz

Kadel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)