Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nádobka na LHM netěsní
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 11:31 am    Předmět: Nádobka na LHM netěsní Citovat

Zdar . potřebuji radu .Teče mi LHM pod tím měřákem LHM v nádržce . Je tam velké kruhové těsnění a pod ním to teče a už jsem to měl několikrát sundané a různě jsem ho otáčel a nic . Muže to být špatně nasazené nebo pomuže jen výměna .Dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 8:43 pm    Předmět: Citovat

Me to trochu "foukalo" pod vikem,jak pises,kdyz jsem tam mel vice LHM...Nemas ho tam trochu vic??
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LHM



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 61
Bydliště: SLANÝ

PříspěvekZaslal: so červen 09, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Jo ,tak to já mám vždy o trochu víc v té nádobce , ale jen o decku nebo dvě .? Dobrá zítra vezmu hadici a tu decku zítra vycucnu a snad to bude OK .Dík za radu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vytacyt



Založen: 30.1.2007
Příspěvky: 232
Bydliště: Pluhův Žďár

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 11:04 am    Předmět: Citovat

Jestli tam mas jen o decku vic,tak tim to nebude:(
_________________
Xantypa 2,0HDI(80kW)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 8:14 am    Předmět: Citovat

Mě LHM netekla, spíš jen prolínala pod tím velkým těsněním víka nádržky.
Nepomohla ani jeho výměna, ale když jsem měl víko sundaný, pořádně jsem očistil a odmastil jak těsnění, tak místo kam dosedá, a od tý doby je klid - ani kapka. Asi nějakej zajímavej fyzikální jev Smile
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esprit



Založen: 16.11.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 2:12 pm    Předmět: Citovat

Ja si to tesneni koupil nove. Nadoba na LHM uz je taky trosku prohla. Ale asi mi to tece i z vrchu od hadicek. Nicmene tesneni chci vymenit taky. Jenze abych ho vymenil musim odpojit hadice, abych ten bazmek s filtry mohl vyndat a nasadit ho. Rovnou bych vycistil i filtry. Jak mam postupovat? Je to pod tlakem, tak to asi nebude jen tak. Takovej navod po lopate na co si dat pozor. LHM menit nebudu, protoze jak to tece, tak tam furt dolevam novou a novou, takzr v systemu je furt cerstva kapalina. Diky.

A jeste. V mem systemu je Castrol LHM. Ted jsem ale koupil TOTAL. Doufam, ze se ty dve muzou spojit a nebude to vadit.
_________________
1.6i LPG Holanďan, v provozu od 1998, LPG 8,9/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esprit



Založen: 16.11.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 1:16 pm    Předmět: Citovat

Nesetkali jste se s tim, ze kapalina prosakovala pres zatku, kterou se lije LHM. Mam takove podezreni, ze po letech asi nemusi tesnit. Jde zacvaknout lehce az do konce, ale nemam srovnani, takze toto muze byt taky neci problem. Napadlo me to az vcera.
_________________
1.6i LPG Holanďan, v provozu od 1998, LPG 8,9/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 2:14 pm    Předmět: Citovat

Jeden z důvodů proč teče LHM vrchem z nádobky může být prasklá nebo jinak netěsná "nasávací" hadice k čerpadlu. Čerpadlo přisává vzduch - LHM pění a potom prosakuje vrchem nádobky.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
esprit



Založen: 16.11.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 3:40 pm    Předmět: Citovat

No me nic netece, kdyz je auto v klidovym stavu. Muzu ho zvedat nahoru, dolu, brzdit, kroutit volantem a nic. Ujedu ale par set metru a uz je tam louzicka. Chystam se ted odpojit hadice, vycistit filtry, vymenit to velky tesneni, poradne zatesnit tu zatku atp. Snad to prestane.
_________________
1.6i LPG Holanďan, v provozu od 1998, LPG 8,9/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luboš X



Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 254
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

esprit napsal:
Ja si to tesneni koupil nove. Nadoba na LHM uz je taky trosku prohla. Ale asi mi to tece i z vrchu od hadicek. Nicmene tesneni chci vymenit taky. Jenze abych ho vymenil musim odpojit hadice, abych ten bazmek s filtry mohl vyndat a nasadit ho. Rovnou bych vycistil i filtry. Jak mam postupovat? Je to pod tlakem, tak to asi nebude jen tak. Takovej navod po lopate na co si dat pozor. LHM menit nebudu, protoze jak to tece, tak tam furt dolevam novou a novou, takzr v systemu je furt cerstva kapalina. Diky.

A jeste. V mem systemu je Castrol LHM. Ted jsem ale koupil TOTAL. Doufam, ze se ty dve muzou spojit a nebude to vadit.


já mám smíchanou LHM od Totalu a od Bendexu, normálně s tím žádný problémy nejsou, jen když mi stojí auto den ve větším mrazu (normálně je v garáži) tak jde chvíli řízení ztuha, brzdit při prvním sešlápnutí pedálu taky moc nechce, ale to je jen prvních pár desítek metrů. jestli myslíš filtry v nádržce tak to můžeš vyndat i bez sundavání hadic, jde to když vyšroubuješ matky co drží nádržku a trochu s ní zahejbáš (musíš si najít tu správnou polohu), celej ten bazmek vyndáš a odložíš do uříznutý pet flašky. pod tlakem to není, než začneš, dej párkrát auto nahoru a dolu, měl by se tím vyplavit bordel z trubek do nádržky.
nebylo by lepší systém utěsnit a vyměnit LHM než pořád dolejvat novou?

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2005062001
_________________
xantia break 1,8 16V, 1998, 9,3l LPG 8,15l BA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Nechci nějak rýpat, ale v těchto teplotách jsou hadičky pěkně ztuhlé a rády se ulamují, nebylo by lepší to nechat a hlavně dělat to v létě?? A to se týká také proplachové kapaliny, některé servisy odmítají nalévat proplach na zimu-asi dobře vědí proč. Idea
A ještě bych dodal: silikon a jiné sračky nepoužívejte vůbec jako těsnění LHM nikde, viz. foto esprit Exclamation
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
esprit



Založen: 16.11.2009
Příspěvky: 134
Bydliště: Olomoucký kraj

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 9:54 pm    Předmět: Citovat

Diky za odpovedi. No asi mas pravdu s tou zimou. Sakra ta ale bude trvat jeste pekne dlouho.
_________________
1.6i LPG Holanďan, v provozu od 1998, LPG 8,9/100
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pepino2



Založen: 26.10.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 11:47 pm    Předmět: Citovat

Jelikož je dosedací plocha u starších Xantek prohnutá od tlaku docela silného pera, kruhové těsnění přestává těsnit a LHM začíná prolínat. Taky se mi do výměny těsnění moc nechtělo, ale nakonec jsem se odhodlal a je po problému. I když staré těsnění nebylo ztvrdlé a zdálo se, že by mohlo po vyčištění dosedací plochy těsnit, nebylo to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 1:36 am    Předmět: Citovat

To prolíná u každé xantie, protože je nádobka jakoby trochu zdeformovaná. Můžeš zkusit nové těsnění, ale pochybuju, že by to pomohlo. Ještě zkus vyčistit plochy pod těsněním. Já bych to tak neřešil, kapka sem, kapka tam. Vždy už to jsou staré pekáče. Very Happy
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út prosinec 29, 2009 10:39 am    Předmět: Citovat

Nejvíc pomůže to řádné odmaštění a očištění,je to pak jak nové těsnění,už rok mě to drží-ani kapka.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)