Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hydroventil - opět cvaká

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xantiabob



Založen: 12.9.2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 9:56 pm    Předmět: hydroventil - opět cvaká Citovat

Zdar,
mám dotaz na experty na hydru. Tekla mi LHM hydroventilem na přední hlavní akumulátorové kouli, projevovalo se to i tak, že cvakání se ozývalo cca po 3 vteřinách a kontrolka stop po nastartování svítila tak 10 vteřin. Dal jsem tam jiný ventil - přestalo cvakat, přestala utíkat LHM a kontrolka zhasínala hned. Cca po 15tkm začíná opět ventilem vzlínat LHM, cvaká cca co 20 vteřin a kontrolce opět trvá tak 10 vteřin po nastartování než zhasne. Otázka tedy je: je to náhoda, že tak rychle odešel i jiný hydroventil (nebyl nový) nebo to může způsobovat nějaká jiná věc? Předem dík za info.
_________________
Xantia 2 Break, 2.1 TD Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 7:25 am    Předmět: Re: hydroventil - opět cvaká Citovat

xantiabob napsal:
Zdar,
mám dotaz na experty na hydru. Tekla mi LHM hydroventilem na přední hlavní akumulátorové kouli, projevovalo se to i tak, že cvakání se ozývalo cca po 3 vteřinách - nebo to může způsobovat nějaká jiná věc? Předem dík za info.


Píšeš hydroventil, ale asi myslíš regulák ...
Regulační ventil stačilo přetěsnit Okroužkem, ty si tam dal jen jiný starý ventil se starým Okroužkem ... a to cvakání je prázdná centrální koule , nebo to taky může dělat vyšoupanej brzdovej válec, že protíká tlak do přepadu z5 do nádobky a tím pádem centrálka musí doplòovat častěji.

Jestli máš Hydractiv , mohl by se taky tlak LHM zrtácet tam ...

Jak brzo zhasne kontrolka, je dáno celkovým stavem tlaku ve VŠECH koulích na autě a těsností systému, a kolik tlaku kde unikne když auto je odstavené a dobou odstavení ...


postup máš tady ...
http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewtopic.php?t=2747&highlight=regul%E1k
http://www.citroeny.cz/forumxxx/viewtopic.php?t=12934
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiabob



Založen: 12.9.2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 7:47 am    Předmět: Citovat

Sorry za neúplné a nepřesné informace. Mám hydraktiv 2. Na foru jsem našel http://www.xantiaclub.cz/poradna/viewtopic.php?t=960&postdays=0&postorder=asc&highlight=hydroventil&start=15
i s fotkami že se to jmenuje hydroventil. Holt nejsu v tom kovanej. Na ventilu jsem nechal stary těsnění, přišlo mi zachovaý. Celé těleso na kterém, je uchycená HA koule začíná být potečený od lhm....takže soudím, že to teče tím ventilem a proto taky ta kontrolka zase svítí.
_________________
Xantia 2 Break, 2.1 TD Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 7:55 am    Předmět: Citovat

Ale kde ti to cvaká, na tom H-ventilu ? když dáš ruku na tu cívku, cítíš to že cvaká tam ? nebo cvaká v reguláku o centrální koule ? Kde ti to teče zjistíš jedině pořádným odmaštěním a očištěním - následným častým pozorováním ...

protíkání H-ventilu zjistíš, po odpojení te tenke hadičky na konci cívky. Hadičku ucpi a na cívku nasaď průhlednou hadičku do flašky ... při cvaknutí - otevření dveří by to mělo "plivnout" a taktéž při vypnutí po 30 sek. Pokud to tam v některém režimu viditelně stále teče, netěsní ti přepínací "jehla" do sedel v té cívce. Tak stejně prověřit zadeni ventil, nebo je špatnej Okroužek na te cívce , ten malej uvnitř, to pak teče hlavně při vypnutém ...
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xantiabob



Založen: 12.9.2010
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá květen 27, 2011 8:16 am    Předmět: Citovat

Ok, díky moc za rady. Prověřím to
_________________
Xantia 2 Break, 2.1 TD Exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)