Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poradíte mi s prodejní cenou?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 9:59 am    Předmět: Poradíte mi s prodejní cenou? Citovat

Neberte to jako inzerci, potřebuji poradit, nechci dát úplně za 0,0 prd, ale vím, že dnes už ty naše vozíčky tak velkou cenu nemají a ohledně ceny jsem úplně bezradný.

Citroën Xantia
Rok výroby 1999, berline, zelená tmavá metalíza
Motor 1.8 8V, 66 kW, 157 Nm, najeto aktuálně skutečných 166 500 km, jede výborně.
Servisní knížka vedená do 120 000 km, po dovozu jsem začal jezdit ke známému.
Koupeno jako dovoz z Belgie při 124 500 km.

Výbava:
Centrál na DO, el. př. okna, originál el. pravé zrcátko, autom. klimatizace, stavitelná sedačka řidiče, servo, 4× airbag,
čalounění alcantarou a látkou (exklusive), středová loketní opěrka vpředu i vzadu s průvlakem na lyže,
letní ALU 17“ (Mille Miglia) s pneu 225/45/17, k tomu zimní sada na plechových 15“ kolech (gumy na obou sadách ještě slušné, byly ježděné od nových), originál tažné zařízení, stavitelný volant, radio Sony s CD a MP3, 4× repro (vpředu 165 mm koax. Hertz). Zámek řadicí páky s klíčema a kódovýma kartama, 2× klíč k vozu + kódové karty, reostat osvětlení palub. přístrojů, tonovaná okna.
Přidám sadu tří barev (základ, barva, lak) na opravu ukanců od parkujících dementů.

Provedené úkony / stav:
12.3.2011 nová STK a EM
31.1.2011 peri­odický servis hydrauliky (dofuk všech koulí, výměna hydr. kapaliny)
Nový olej ve 164 300 km Total Quartz 7000 (10w-40), od výměny do výměny úbytek na měrce minimální max. 1,5 – 2 mm za 10 000 až 12 000 km, po kterých měním olej. Nový vzduch. filtr. Minulý rok nový palivový filtr.
Na podzim 2010 preventivně nový olej v převodovce. Na podzim namontován nový startér. Dvě zimy stará baterie.
Přední náprava původní bez vůlí (speciálně jsem se ptal na STK), na zadní nápravě nové uložení ramen. Spojka původní.
Nové přední kotouče a desky jaro 2010, zadní kotouče 2008/9, nový katalyzátor v roce 2009 (před předposlední STK).
V roce 2009 přetěsněn ve značkovém servisu zadní hydrokorektor, nový motorek centrálu v pravých dveřích (vadný měněn po diag. ve značkovém servisu). Po dovozu mělo auto nové rozvody, ty byly pro můj klid měněny znovu ve 146 230 km.
4/2009 servis klimatizace v ATU, minulý rok jsem dělal desinfekci sám, tento rok ještě provedu i s kabinovým filtrem.
Nové pravé koulepéro, nástřik dutin.

Pohodlné a spolehlivé vozidlo, jakou má cenu?.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"


Naposledy upravil Jirka_xantík dne čt květen 26, 2011 7:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po květen 23, 2011 12:45 pm    Předmět: Re: Poradíte mi s prodejní cenou? Citovat

Teď mi bylo hlášeno, že je dotaz opět pokládán za inzerci.
Inzerce to není, pouze jsem si to překopíroval z připravených poznámek pro inerci a potřebuji poradit s cenou. Hlavně se chci vyhnout tomu, aby mi volalo 50 lidí denně a já nevěděl co si říct.

Pokud mi poradíte např. do soukromé zprávy nebo příspěvku, dám pokyn ke smazání sám.

Děkuji i Kirkizovi za úpravu konce textu, kterého jsem si ani nevšiml.

Díky za pochopení.
Jirka
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 12:41 pm    Předmět: Citovat

Co chces slyset... najdi si na tipcars.com stejny auta a uvidis, zac se tak nabizej, jestli to potrebujes prodat slev 20% jestli ne, zkus na opdobny cene...

Jinak z toho dej pryc ty hliny a prodej je zvlast... tim asi dostanes ve vysledku vic penez, navic ty kola tam zjevne nepatrej a me by to treba odrazovalo od koupe, protoze to auto tak jak je by spravne nemelo projit technickou...

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 12:57 pm    Předmět: Citovat

S tímhle rozměrem kol jsem na STK normálně prošel, bez "podmazání", prostě standartní STK.
Navíc zde na webu je nebo bylo více aut se stejným rozměrem kol. Smile
Mám za sebou i několik kontrol a taky nic, na novým nebo novějším autě si toho nikdo ani nevšimne. Kola si může prodat klidně případnej budoucí majitel. Ale pravdu máš, dají se střelit zvl᚝ a auto prodat na zimákách.

Na tipcars, sauto a cars.cz jsem koukal, ale rozpětí cen je docela velké a moc jich v nabídce ani není.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 1:09 pm    Předmět: Citovat

Takhle na tom vypadá Smile a komfort netrpí.
http://imageshack.us/f/107/p4110014gz8.jpg/
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 2:25 pm    Předmět: Citovat

Hmm.. klika na VELMI benevolentni STK... tenhle rozmer v technicaku urcite nemas.. ted sem byl na tecyhnicky (i kdyz s jinym autem) a rozmer gum a jestli jsou C mi kontrolovali... (je to Kangoo).

Na tipcar jsou podobne stary benzinovy kratky Xantie 3 v cene pod 30 tKc.. Oc ti jde... jestli to chces strelit a potrebujes prachy, zkus ji vyhodit za 25... tezko koho rpesvedcis, ze ma stat vic, nez koupi jinou podobnou na netu a ty bazary nejspis na pozadani par kacek slevej.... ve vysledku budes rad, kdyz pujde za dvacku a to je IMHO lepsi ji dojezdit do mrtvoly....

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 6:39 pm    Předmět: Citovat

tento rozměr mám normálně zapsán ve velkém TP jako alternativní rozměr. 225/45 r17. na stk v pohodě.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 6:52 pm    Předmět: Citovat

to si snad prvni, co rika, ze ma v TP zapsany alternativni rozmer pneu (navic jeste takhle velky). Zatim diskuse obvylkle koncily tim, ze to nejde legalne docilit a jezdi se na tom nacerno... Xnatie z vyroby mely tusim 185/65 R15 nebo 206/60 R15 podle motoru, nejslabsi kratky 1.6 mely tusim i nejaky R14.

ALe to je nakonec v tyhle diskusi jedno, dotaz znel na odhad prodejni ceny...

H.
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:04 pm    Předmět: Citovat

Ok. 20.000-25.000.-kc.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:09 pm    Předmět: Citovat

Tak zbavit se jí kvůli potřebě peněz nepotřebuji, spíš kvůli koupi jiného auta. Dvacka nebo 25 je podle mě srandovně pod cenou. Smile
Krom toho ty pod 30, kde máš záruku nějakýho servisu, kdyby to byl takovej zázrak, nebudou tam i za 40 - 50 000,-, což je částka, kterou ani nepožaduji. Nicméně kolem 40 bych celkem rád dostal, případně bych byl pro někoho kdo se o ní dobře postará, příp. dohodou, ochoten nějakej ten papírek slevit.
To auto tu cenu má, ale zajímal mě i váš názor.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:10 pm    Předmět: Citovat

Kaspřik napsal:
Ok. 20.000-25.000.-kc.


To nevím, to mi víc odpočítají při koupi novýho, to mi i řekli. Smile


Ideálně ještě s plnou nádrží a valníkem ND, že?
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:20 pm    Předmět: Citovat

Jirka_xantík napsal:
Tak zbavit se jí kvůli potřebě peněz nepotřebuji, spíš kvůli koupi jiného auta. Dvacka nebo 25 je podle mě srandovně pod cenou. Smile
Krom toho ty pod 30, kde máš záruku nějakýho servisu, kdyby to byl takovej zázrak, nebudou tam i za 40 - 50 000,-, což je částka, kterou ani nepožaduji. Nicméně kolem 40 bych celkem rád dostal, případně bych byl pro někoho kdo se o ní dobře postará, příp. dohodou, ochoten nějakej ten papírek slevit.
To auto tu cenu má, ale zajímal mě i váš názor.


Auto ma takovou cenu, zajakou ho nekdo koupi... Zajimavy... ted mi to kratkych benzinovych Xantii nabidne o dost vic nez prve a nabizene ceny jsou i vyssi... otazka je, kdo to za ne koupi...

Zaruku servisu nemas nikdy, u takovyhleho auta je dejme tomu zajimavej stav, ale deklarovanej servis...

No kolik ti nabidli protiuctem na jiny auto?

Jestli nespechas, ji klidne dej do inzerce za 40 ale jsem skeptik...

Mnoho stesti...

H.
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaspřik



Založen: 21.5.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Tanvald-Sudety

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:23 pm    Předmět: Citovat

No žiju realitou. 12 let staré auto, ještě francouzské a s hydraulikou.
_________________
Xantia 2.0 HDI break exlusive, 1999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:31 pm    Předmět: Citovat

To filo: Kolem 30 000,- odpočet při koupi nového vozu / nebo předváděcího v jednom autosalonu. V komisi je samo možné nasadit vyšší cenu, ale musel bych to tam nechat. Blbé je, že by mi běžely dvě povinný ručení.

Ve druhém autosalonu mi řekli, že mezi 25 - 30 000,- , ale že je lepší ji nechat u nich v komisi a nebo prodat sám, že dostanu víc.

Při protiúčtu odpočítávají samozřejmě míò, ale celkem by mě zajímalo, za kolik by ji pak dali do prodeje. Very Happy

Kamarádi říkají, a nejsem vůl a nelezu pod 35 000,-. Tahle částka je pro mě akceptovatelná dá se říci taky. Měl jsem např. i představu 37 000,- (sleva na EKO).

Celkem se bráním ceduli za sklo, zaparkovat v Tescu a jít nakoupit, prodával jste už auto takhle?
Trousili se spíše otravové a nebo VÁŽNÍ zájemci?
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"


Naposledy upravil Jirka_xantík dne čt květen 26, 2011 7:35 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka_xantík



Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 81
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2011 7:33 pm    Předmět: Citovat

To Kaspřik: Já vím, pravdu díš. Zvl᚝ když při financování dnes koupíš nové auto pod 200 000,- nebo už za 159 000,-.
Na druhou stranu, Thalie apod. je proti těm našem vozíkům celkem sra*ka. Smile

Koukal jsem na jednu předváděčku nebo to bylo ref. vozidlo prodejce u Pugéta. A při najetejch 5000 km, roku výroby 2010 a nejvyšší výbavě byl propad ceny 80 000,- Very Happy


Ještě minulej rok jsem měl vážnou nabídku za 60 000,- , ale v té době jsem měl jiný plány, než prodávat. Ale čas letí, dnes to ještě nějakou cenu má, příští rok, za dva roky už ne.
_________________
Xantia 1.8 8V 1999
Zelená met., ALU Mille Miglia 17"
--
Škoda 136 Tuňák 1983, Modrá met., ALU Borbet T 16"


Naposledy upravil Jirka_xantík dne čt květen 26, 2011 7:36 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)