Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Převodníček z ovládání rádia na volantu na normální signál
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
geoffrey



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

Zdravim...nevíte někdo jaká redukce je potřebná k propojení rádia Panasonic a Xantie?Nebo aspoò kde to hledat...?
_________________
Xantia 2,0 HDI 80 Kw r.v. 99 ,exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 10:00 pm    Předmět: Re: Ovládání rádia z volantu Citovat

Petr65 napsal:
Ahoj, někde na foru zde nebo na www.citroeny.cz jsem nedávno objevil schema s hodnotami odporů a popisem pinů konektoru pro výrobu redukce ovládání z volantu na neorig. rádia - obvykle s jedním vstupem. No a teď to ne a ne najít. Nevíte někdo kde je to zašitý? Díky.

Ahoj, jaký máš auto/ původní rádio? Mám to změřený na svým autě s původním rádiem 4035 Clarion PU1562A. 3Vodičové připojení. +12V, odporový vstup, Gnd.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
geoffrey



Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 4:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.... mám Xantia II,2.0 HDI,80Kw,exclusive. Na rádiu jsem našel jen nápis RDS/EON...žádný bližší čísla ani označení.Zkusim hledat dál a znovu se ozvu.
_________________
Xantia 2,0 HDI 80 Kw r.v. 99 ,exclusive
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 4:59 pm    Předmět: Re: Ovládání rádia z volantu Citovat

jk napsal:
Petr65 napsal:
Ahoj, někde na foru zde nebo na www.citroeny.cz jsem nedávno objevil schema s hodnotami odporů a popisem pinů konektoru pro výrobu redukce ovládání z volantu na neorig. rádia - obvykle s jedním vstupem. No a teď to ne a ne najít. Nevíte někdo kde je to zašitý? Díky.

Ahoj, jaký máš auto/ původní rádio? Mám to změřený na svým autě s původním rádiem 4035 Clarion PU1562A. 3Vodičové připojení. +12V, odporový vstup, Gnd.


Tak jsem na boku rádia (kazetového) našel papírový štítek - Philips 22RC200/35.

A něco jsem našel - nevím jak moc se to dá použít třeba na panasonica a jiná rádia.
http://www.volny.cz/robosp/auto/odpory.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 9:51 pm    Předmět: Re: Ovládání rádia z volantu Citovat

Petr65 napsal:
jk napsal:
Petr65 napsal:
Ahoj, někde na foru zde nebo na www.citroeny.cz jsem nedávno objevil schema s hodnotami odporů a popisem pinů konektoru pro výrobu redukce ovládání z volantu na neorig. rádia - obvykle s jedním vstupem. No a teď to ne a ne najít. Nevíte někdo kde je to zašitý? Díky.

Ahoj, jaký máš auto/ původní rádio? Mám to změřený na svým autě s původním rádiem 4035 Clarion PU1562A. 3Vodičové připojení. +12V, odporový vstup, Gnd.


Tak jsem na boku rádia (kazetového) našel papírový štítek - Philips 22RC200/35.

A něco jsem našel - nevím jak moc se to dá použít třeba na panasonica a jiná rádia.
http://www.volny.cz/robosp/auto/odpory.jpg

Tak to asi není originální rádio. Nebo jo?Originál má větší rozměr čelního panelu než jakékoliv běžné rádio. Vkládá se do auta bez jakékoliv mechanické redukce. Rámeček překrývající rádio vychází od popelníku přes panel klimatizace a končí nad rádiem. Předpokládám, že u toho philipse nefunguje ovládání z volantu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 5:02 am    Předmět: Citovat

Je to origoš, bylo připojený k ovl.z volantu a na štítku rádia je i informace o výrobě určené přímo pro Citroen. Je schovaný za dvířkama.
Jeho fotka je zde - článek o úpravě pro mp3 vstup
www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2006080001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 11:06 am    Předmět: Citovat

A díval ses kolik drátů je v konektoru ovládání? Pokud jsou tam tři, tak to bude asi stejný způsob ovládání jak na té mojí. Dal by se změřit i odpor jednotlivých tlačítek.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johnny_P



Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: okolí Kolína

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 3:44 pm    Předmět: multifunkční volant Citovat

Ahoj,
Koupil jsem Xantii bez multifunkčního volantu a chtěl bych ho dodatečně přimontovat. Volant není problém, ale co ty kabely od volantu k rádiu, dají se někde koupit?
nebo se do všech xantií dávala sériově příprava pro multifunkční volant?
_________________
X2 berline r.v.98, 1,9TurboD, 66kW Tmavě zelenáVery Happy
fotky mojí káry zde: http://moje.auto.cz/Johnny-P/xantuse.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok2ucx



Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 455
Bydliště: Zubří, východní Morava (Valašské království)

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 7:27 pm    Předmět: Re: multifunkční volant Citovat

Johnny_P napsal:
Ahoj,
Koupil jsem Xantii bez multifunkčního volantu a chtěl bych ho dodatečně přimontovat. Volant není problém, ale co ty kabely od volantu k rádiu, dají se někde koupit?
nebo se do všech xantií dávala sériově příprava pro multifunkční volant?

Hmm, myslím, že asi největším oříškem bude sehnat kroužek, kterým je spojená pevná část s pohyblivou. Tuším, že se tu psalo, že kroužků je mnoho typů, ale hlavně, že se jen těžce shánějí v dobrém stavu. Pokud se ti podaří sehnat správný typ a dobrý volant, pak by to (teoreticky) mohlo jít. Další otázkou je, jaké tím chceš řídit rádio. Orginálů jsou v Xantiích celkem 3 typy, vzájemně nezaměnitelné (což současně znamená, že jsou i tři nezaměnitelné typy volantů).

Osobně mi připadá nejschůdnější varianta joystick pro Sony/Pioneer:
http://www.hshop.cz/joystick-sony-rm-x4s-rmx4s-eur-.htm

Někteří výrobci zase dělají infra dálkové na volant (např. Blaupunkt).

Pavel
_________________
Volvo S60 T5 Volvo V70 D5 VW Brouk 66
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Johnny_P



Založen: 22.2.2009
Příspěvky: 49
Bydliště: okolí Kolína

PříspěvekZaslal: pá květen 15, 2009 7:36 pm    Předmět: Re: Re: multifunkční volant Citovat

ok2ucx:
díky, ten joystick vypadá dost zajímavě. Ani jsem nevěděl že něco takového existuje Very Happy a je to levnější varianta, než měnit volant a shánět kabely atd.
_________________
X2 berline r.v.98, 1,9TurboD, 66kW Tmavě zelenáVery Happy
fotky mojí káry zde: http://moje.auto.cz/Johnny-P/xantuse.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)