Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Převodníček z ovládání rádia na volantu na normální signál
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2006 6:29 am    Předmět: Převodníček z ovládání rádia na volantu na normální signál Citovat

Zdravím,
nemáte někdo to, co píšu? Chtěl bych totiž napojit normální rádio bez možnosti dálkového ovládání na náš (teda hlavně můj) volant. Je to Pioneer s CD, kterej jsem kupoval nemaje ještě Xantii, a nechci ho teď prodávat pod cenou a kupovat funkčně stejný nový rádio s externím ovládáním za X tisíc.
Z rádia dráty pro externí ovládací spínače vyvedu, ale bez převodníčku se budu muset povrtat i ve volantu. Kouzelná krabička, převádějící dvoudrátový systém ovládání Xantie na jakoby výstupy jednotlivých tlačítek by byla elegantní řešení.

Předem díky za vaše rady a náměty.
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2006 12:54 pm    Předmět: Citovat

prásknu tady jednoho, který mi tohle udělal. Skus si ho sehnat třebas přes poštu členů. Je to jira.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenyk



Založen: 7.12.2006
Příspěvky: 60
Bydliště: PRAHA 8

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2006 7:01 pm    Předmět: Citovat

Ta krabicka stoji 1500kc a maji ji v Neratovicich.Koukni na WWW.RAPID-AUTOHIFI.COM Vcera jsem tam kupoval repraky do dveri tak vim ze ji maji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2006 7:51 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to nenašel.
Rádia, která mají možnost připojení DO jdou propojit s volantem. Seznam je např. tady. http://www.stualarm.cz/images/2.10/volant.pdf . Pro rádia Alpine je jiná firma, bohužel ale už odkaz nemám.
Upozoròuju ale na to, že u Xantií jsou použité 3 typy ovládání rádia od volantu a v seznamu jsou pouze 2 typy. Typ, který tam není a ani nejde redukce sehnat je modelový rok 1999 - moje auto. Proto ta výroba doma u jiry.
MiraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD


Naposledy upravil MíraCB dne pá prosinec 08, 2006 1:09 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt prosinec 07, 2006 10:11 pm    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Tak jsem to nenašel.
Rádia, která mají možnost připojení DO jdou propojit s volantem. Seznam je např. tady. http://www.stualarm.cz/images/2.10/volant.pdf. Pro rádia Alpine je jiná firma, bohužel ale už odkaz nemám.
Upozoròuju ale na to, že u Xantií jsou použité 3 typy ovládání rádia od volantu a v seznamu jsou pouze 2 typy. Typ, který tam není a ani nejde redukce sehnat je modelový rok 1999 - moje auto. Proto ta výroba doma u jiry.
MiraCB

Míro co máš za originál rádio. Já mám (měl) 4035RDS - CLARION PU1562A. Teď je tam místo něj JVC KD-G612 a hodlám tam taky časem nějakou redukci nacpat. Doufám, že nemám ten nesehnatelý typ.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2006 1:09 am    Předmět: Citovat

Měl jsem to samý rádio 4035 RDS a protože mi nevyhovovalo, šlo ven a místo něj tam mám SONY, akorát typ z hlavy nevím. Rádio má výstup na DO. Protože mám rok výroby, na který se redukce nedodává, šikovný jira mi jí postavil. Už je v autě asi tak rok a funguje bez nejmenších problémů.
Já jsem postupoval tak, že jsem zašel do místní prodejny SONY a tam mi doporučili tuto redukci od stualarmu. Tak jsem jí objednal (i když teda cena je dost příšerná, ale když jsem ovládání chtěl používat, nedalo se nic dělat). Protože jsem tušil, že to nebude jednoduchý, udělal jsem ze sebe blbce a ukecal technika (když viděl bezradnýho blbce, tak byl velmi ochotný Very Happy ), aby mi redukci zapojil. Bohužel se nepovedlo, rádio na ovládání nereagovalo. Tak jsem jim tam redukci nechal s tím, že se poradí s technikem v Praze a že se ozvou. Druhý den volali, že už na to přišli, že je to jednoduchý, akorát se musí přehodit dva dráty a že mi řeknou jaký. Tak jsem technika donutil přehodit dráty a znova namontovat. Výsledek už byl lepší, na jakékoli tlačítko rádio zvyšovalo hlasitost. Nic víc nefungovalo. To mě také neuspokojilo, tak jsem ušetřil, nekoupil jsem to.
Druhý typ redukce, který prodávají je snad údajně pouze do posledních Xantií s jiným rádiem. Toto jsem sám konzultoval s technikem v Praze, který asi věděl, o čem je řeč, protože mluvil dost solidně. Potvrdil mi, že na tento typ rádia 4035 RDS jejich redukce nefungují.
Dál jsem postupoval tak, že jsem mezi volant a rádio zařadil odpor (nejdřív jsem si změřil, jaké hodnoty lezou z volantu a jaké hodnoty potřebuje rádio) a zprovoznil jsem alespoò hlasitost. Na víc moje znalosti nestačily, zbytek dodělal jira.
MiraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2006 8:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj, tak to mám průšvih. Ten odporovej vstup jsem taky u svého nového rádia zkoušel, bohužel o mě to s odporama nefunguje. Zřejmě tam mají nějaký datový protokol. Proto jsem už byl smířenej s 1500,- za redukci. Musím jim tam zkusit zavolat. Pokud je to jen o hodnotách odporů ve volantu, tak by se dali ještě teoriticky předělat v autě. Pro mě je neznámá jen ten výstup z redukce do rádia.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
omnimor



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 24
Bydliště: Kingdom of Kačenka

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:34 am    Předmět: Citovat

Na WWW.RAPID-AUTOHIFI.COM jsem nic použitelného nenašel.
Xantka má to ovládání docela propracovaný – všechny tlačítka jsou přes dva dráty – v každým jsou 4 úrovně napětí, a jejich kombinace určuje, co člověk zmáčknul. Nevím, proč to maj tak složitě. Holt každej si asi chrání to svoje. Jediný, co jsem už dřív „selským rozumem“ zprovoznil, je MUTE, který mi funguje přes všechny tlačítka. Ale teď jsem se naštval – když vidím, že fůra novech aut ovládání na volantu nemá, tak proč nemachrovat s 12 let starou Xantkou, co ?! Cool
Zkusím teda jiru, snad bude něco mít. Díky za reakce.
_________________
Xantia 1,8/8v SX nonHA, nar. 26.10.1994
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 4:32 pm    Předmět: Citovat

omnimor napsal:
Na WWW.RAPID-AUTOHIFI.COM jsem nic použitelného nenašel.
Xantka má to ovládání docela propracovaný – všechny tlačítka jsou přes dva dráty – v každým jsou 4 úrovně napětí, a jejich kombinace určuje, co člověk zmáčknul. Nevím, proč to maj tak složitě. Holt každej si asi chrání to svoje. Jediný, co jsem už dřív „selským rozumem“ zprovoznil, je MUTE, který mi funguje přes všechny tlačítka. Ale teď jsem se naštval – když vidím, že fůra novech aut ovládání na volantu nemá, tak proč nemachrovat s 12 let starou Xantkou, co ?! Cool
Zkusím teda jiru, snad bude něco mít. Díky za reakce.

Já mám na každým tlačítku přepínač co v klidu funguje jako průchozí a při sepnutí tlačítka připojí odpor mezi tím průchozím co vede ke vstupu rádia a zemí. Jednotlivá tlačítka tak mají svou určitou prioritu. Proto se nemůže stát, že by se při stisknutí všech naráz rádio zbláznilo, ale "vyhraje" to to poslední tlačítko v cestě k rádiu.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: st prosinec 13, 2006 2:42 pm    Předmět: Citovat

Vsem co si jeste radio nekoupili a nevadi jim z nejakeho duvodu Alpine. Alpine dela totiz vsechny 3 redukce na Xantie a je to za podstatne jinou cenu nez je ten vyse zminovany prevodnik. Na mojeho mazlika je za cca 500Kc.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MíraCB



Založen: 25.11.2006
Příspěvky: 397
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 3:10 pm    Předmět: Citovat

tak jsem se dneska trochu přehraboval v papírech a našel jsem označení převodníků mezi Xantiema a rádiama Alpine. Mají 3 možnosti:
Xantia I 93 - 98 rok označení KCE-870B(R3+) a díl, který je nazvaný HARNESS KWE-874E - 10 pinový konektor
Xantia II 98 - 99 rok označení KCE-870B(R3+) a díl, který je nazvaný HARNESS KWE-875E - 10 pinový konektor
Xantia III 99 rok označení KCE-870B(R8+) a díl, který je nazvaný HARNESS KWE-890E - mini ISO konektor
Bohužel to mám jenom vytištěný, už nevím, kde jsem to na netu našel.
MíraCB
_________________
Xantia II. Break, 1,9 TD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DeX



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 93
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 1:07 pm    Předmět: Citovat

http://www.audio-trading.cz/
Tady je v PDF cenik i katalog.
_________________
DeX Razz Exclusivni Xantia break 2.0HDi narozena o vanocich '98

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zizalka



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 9:24 pm    Předmět: Citovat

MíraCB napsal:
Měl jsem to samý rádio 4035 RDS a protože mi nevyhovovalo, šlo ven a místo něj tam mám SONY, akorát typ z hlavy nevím. Rádio má výstup na DO. Protože mám rok výroby, na který se redukce nedodává, šikovný jira mi jí postavil. Už je v autě asi tak rok a funguje bez nejmenších problémů.
Já jsem postupoval tak, že jsem zašel do místní prodejny SONY a tam mi doporučili tuto redukci od stualarmu. Tak jsem jí objednal (i když teda cena je dost příšerná, ale když jsem ovládání chtěl používat, nedalo se nic dělat). Protože jsem tušil, že to nebude jednoduchý, udělal jsem ze sebe blbce a ukecal technika (když viděl bezradnýho blbce, tak byl velmi ochotný Very Happy ), aby mi redukci zapojil. Bohužel se nepovedlo, rádio na ovládání nereagovalo. Tak jsem jim tam redukci nechal s tím, že se poradí s technikem v Praze a že se ozvou. Druhý den volali, že už na to přišli, že je to jednoduchý, akorát se musí přehodit dva dráty a že mi řeknou jaký. Tak jsem technika donutil přehodit dráty a znova namontovat. Výsledek už byl lepší, na jakékoli tlačítko rádio zvyšovalo hlasitost. Nic víc nefungovalo. To mě také neuspokojilo, tak jsem ušetřil, nekoupil jsem to.
Druhý typ redukce, který prodávají je snad údajně pouze do posledních Xantií s jiným rádiem. Toto jsem sám konzultoval s technikem v Praze, který asi věděl, o čem je řeč, protože mluvil dost solidně. Potvrdil mi, že na tento typ rádia 4035 RDS jejich redukce nefungují.
Dál jsem postupoval tak, že jsem mezi volant a rádio zařadil odpor (nejdřív jsem si změřil, jaké hodnoty lezou z volantu a jaké hodnoty potřebuje rádio) a zprovoznil jsem alespoò hlasitost. Na víc moje znalosti nestačily, zbytek dodělal jira.
MiraCB


ahojda,
mam dotazek. mam taky origo radio z X2 myslim typ 4035RDS, ale oladani na volantu je z X1, cili to nefunguje. existuje nejaky navod na opravu, reps vymenu odporu? ja mam schema na hodnoty odporu na ovladani na X2, ale na tistaku je to jaksi do nejakych mustku zapojene, cili se tezko hada co se ma vymenit, kdyz je tam tech odporu 4x vic a jeste tam jsou nejaky premosteni. existuje nejaky prevodnik, nebo navod ktere presne odpory vymenit a za jake hodnoty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr65



Založen: 11.12.2006
Příspěvky: 90
Bydliště: TR

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 12:50 pm    Předmět: Ovládání rádia z volantu Citovat

Ahoj, někde na foru zde nebo na www.citroeny.cz jsem nedávno objevil schema s hodnotami odporů a popisem pinů konektoru pro výrobu redukce ovládání z volantu na neorig. rádia - obvykle s jedním vstupem. No a teď to ne a ne najít. Nevíte někdo kde je to zašitý? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jira



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 306
Bydliště: Vodňany

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 1:56 pm    Předmět: Re: Ovládání rádia z volantu Citovat

Petr65 napsal:
Ahoj, někde na foru zde nebo na www.citroeny.cz jsem nedávno objevil schema s hodnotami odporů a popisem pinů konektoru pro výrobu redukce ovládání z volantu na neorig. rádia - obvykle s jedním vstupem. No a teď to ne a ne najít. Nevíte někdo kde je to zašitý? Díky.


Něco jsem psal tady - http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=148

detaily mailem
_________________
jira - 1.9 TD 93
C5 2.0 HDI AUTOMAT
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Auto - Elektro Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)