Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Brzdy alebo ABS blbnú
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Akela



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Slovensko - Stará ¼ubovňa

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2007 10:52 pm    Předmět: Brzdy alebo ABS blbnú Citovat

Pri silnejšom brzdení všetko normálne funguje, ale pri slabučkom brzdení, lepšie povedané dobrzďovaní napr. na križovatke alebo v kolóne sa mi občas stane akoby auto naraz nebrzdilo a poču klepanie ABS. Už to trvá pár mesiacov. Najprv len raz za mesiac teraz častejšie. Najprv ma to prekvapilo, až som sa z¾akol, potom som si myslel, že sa mi to iba zdá. Neviem či h¾ada chybu v ABS, keď kontrolka nesvieti. Alebo je to v niečom inom? Asi premerám čidlá ABS, ale nemôže to by v relé ABS? Question
_________________
Xantia 1.9 TD break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luky



Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 8:09 am    Předmět: Citovat

Exclamation Ahoj,možná by nebylo od věci proměřit čidla ABS co jsou na kolech.Ale spíše je mi divné že ti to při lehounkém sešlápnutí jde hned do ABSu,to by spíš naznačovalo že ti brzdový ventil propouští velký tlak.Slyšíš tam třeba při otevřeném okně že třeba zapiští gumy?Cítíš že to brzdí,anebo jenom slyšíš cvakání ABSu?Kontrolka nesvítí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MATES



Založen: 28.11.2006
Příspěvky: 13
Bydliště: PRAHA 10

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 4:45 pm    Předmět: Citovat

Stálo by za to pořádně prohlídnout všechny mřížky u čidel ABS a vzdálenosti čidel od těch mřížek.Nedělal jsi třeba ložiska v kolech,nebo nemáš nějaký špatný?Já jsem se s něčim podobným setkal a byla velká
vzdálenost mezi čidlem a mřížkou.Koukni na to.

MATES
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Akela



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Slovensko - Stará ¼ubovňa

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 10:59 pm    Předmět: Citovat

Gumy určite nepískajú, len akosi pozde reagujú a zadrnčí to ako keď na ¾ade brzdíš za pomoci ABS. Kontrolka ABS nesvieti.
Už mi radili, že je to v krivých kotúčoch.
Kotúče aj brzdové doštičky v predu som menil minulé leto. Kamarát mi tiež hovoril, či ich nemám krivé, lebo som sa mu sažoval, že po výmene sa mi objavil ďa¾ší nežiadúci efekt: pri silnom brzdení z ve¾kej rýchlosti sa roztrasie celé auto. Najprv som si myslel, že si brzdy potrebujú trochu sadnú, ale akosi sa to nestráca. Keď prudšie brzdím, akoby som brzdil na rolete. Keď som na jar prehadzoval gumy, obzeral som tie kotúče a zdalo sa mi, že sú na nich v smere od stredu ku okraju maličké trhlinky. Žeby nekvalitný materiál? Kúpil som ich u p.Smutného v Rožòave-Čučme (pôvodom z Prahy), ktorý už vraj 40rokov robí Citroeny. Myslel som, že predáva osvedčenú značku, aj keď druhovýrobu. V garáži mám ešte škatu¾u, pozriem sa na značku.
_________________ Sad
_________________
Xantia 1.9 TD break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 10:13 am    Předmět: Mám ten samý problém Citovat

Zdravím všechny, při brždění se mi začne klepat volant a celé auto se roztřese, měl jsem to rozdělaný ale na nic co by tam bylo jsem nepřišel neví někdo radu - Díky všem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 11:04 am    Předmět: Re: Mám ten samý problém Citovat

marsbolo napsal:
Zdravím všechny, při brždění se mi začne klepat volant a celé auto se roztřese, měl jsem to rozdělaný ale na nic co by tam bylo jsem nepřišel neví někdo radu - Díky všem

Jako první bych se zajímal, jestli nejsou křivé kotouče.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 8:17 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď, ale kotouče jsem nechal přeměřit na soustruhu - byly v pořádku, a doma sme to přeměřoaly úchylkoměrem přímo na autě i při zahřátém stavu také v pořádku. Tak už fakt nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so červen 23, 2007 9:42 pm    Předmět: Citovat

marsbolo napsal:
Díky za odpověď, ale kotouče jsem nechal přeměřit na soustruhu - byly v pořádku, a doma sme to přeměřoaly úchylkoměrem přímo na autě i při zahřátém stavu také v pořádku. Tak už fakt nevím

Kdy ti to začalo dělat? Zkus popsat trochu historii. Kotouče jsou starý, nový, nemůže být pod kotoučema nějakej bordel, že nedosedají na rovný povrch?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 1:08 pm    Předmět: Citovat

Dělá mi to od tý doby co jsem to koupil je to asi 2 měsíce, kotouče jsem měřil tak že jsem za brzdové čelisti chytil úchylkoměr a jsou rovné, jedno kolo sem nechal na zemi a duhé měl zvednutý a normálně přes zařazenou rychlost jsem to roztočil prve jedno a pak druhý dělá to na obou, kotouče a destičky jsou jako nové zdá se mi že to někdo kvůli tomu jakoby měnil ale nevím, dívaly jsme se aji na čepy a ty se zdají být taky dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2007 1:22 pm    Předmět: Citovat

marsbolo napsal:
Dělá mi to od tý doby co jsem to koupil je to asi 2 měsíce, kotouče jsem měřil tak že jsem za brzdové čelisti chytil úchylkoměr a jsou rovné, jedno kolo sem nechal na zemi a duhé měl zvednutý a normálně přes zařazenou rychlost jsem to roztočil prve jedno a pak druhý dělá to na obou, kotouče a destičky jsou jako nové zdá se mi že to někdo kvůli tomu jakoby měnil ale nevím, dívaly jsme se aji na čepy a ty se zdají být taky dobrý.

A co ta dosedací plocha pod kotoučema, nemůže být zrada tam? Že by se to po dotažení kola pokroutilo?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

Zkoušely sme to se šroubama i bez nich
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bog-fran



Založen: 8.5.2007
Příspěvky: 184
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 3:09 pm    Předmět: Citovat

jo,tak asi nezbyde než našetřit penízky a hurá do servisu,s brzdama neni žádná sranda...
_________________
r.v.95 1,9TD - už sešrotovaná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel56



Založen: 16.2.2007
Příspěvky: 256
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st červenec 04, 2007 7:09 pm    Předmět: Citovat

Ja si prd pamatuju, musel bych vlizt pod auto, jak je to u X udelany, ale presne takto se chovaji napr WV nebo renaulty, kdyz praskne krouzek. Prohlidni ho, jestli se ti to nestalo. Pri vyssi rychlosti to ABS nepozna, pri pomale jizde pozna tu diru a mysli si, ze se kolo zablokovalo a zafunguje. Pokud nesezenes krourek, klidne ho muzes stahnout a svarit a bodnout na osu. Lepsi by bylo ho sehnat z nejake rachle napravy. Kotouce jste merili zbytecne, to by to skubalo porad.
_________________
X1 1.9TD liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsbolo



Založen: 17.3.2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2007 10:25 pm    Předmět: Tak už vím čím to je Citovat

nechal jsem přesoustružit kotouče a přestalo to dělat (prý ty kotouče byly jako sklo že do toho nešlo ani zajed soustruhem) je to levnýma kotoučema a destičkama myslím že se na tomto nevyplatí šetřit - koupit značkové a to stejné zkačky jak kotouče tak destičky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: čt září 20, 2007 11:27 pm    Předmět: Re: Tak už vím čím to je Citovat

marsbolo napsal:
nechal jsem přesoustružit kotouče a přestalo to dělat (prý ty kotouče byly jako sklo že do toho nešlo ani zajed soustruhem) je to levnýma kotoučema a destičkama myslím že se na tomto nevyplatí šetřit - koupit značkové a to stejné zkačky jak kotouče tak destičky

Super, hlavně že to funguje. Jsem rád, že si dal vědět, jak to dopadlo.
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)