Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

smrad a kour

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan Mikolas



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 8:36 pm    Předmět: smrad a kour Citovat

dobry den. prosim vas o radu. hledal jsem to tu,ale konkretne tento muj problem nenasel..
nejdriv jsem myslel,ze dosel olej,takze jsem ho dolil,ale presto se mi i po kratke jizde (predevsim kratke couvani,stani a opet treba jizda vpred) objevuje smrad v kabine, a kdyz otevru viko motoru, kouri se jakoby z prostoru mezi krytem motoru(zhruba tam kam se leje olej-resp.kousek vpravo od toho..)) a mezi prednim oknem..proste tam nekde.je to jakoby to slo odnekud zezdola,a je to smrad jako spalenina..prosim o radu.diky.H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

Asi ti netěsní víko ventilů a olej kape na výfuk . . . Nemáš v podpisu , co máš za auto . . .
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jk



Založen: 1.12.2006
Příspěvky: 457
Bydliště: Vysočina

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 9:24 pm    Předmět: Citovat

Na začátek bych uvedl pár informací: Co máš za auto? Co máš za motor? Co si našel pod krytem?
_________________
X2 Berline, HDI 109k,'99 Exclusive. Hydractive II + komfort od I.F.H.S.

Honda CB600F - Hornet 2008, 75kW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Mikolas



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 9:31 pm    Předmět: Citovat

jiste,zapomnel, prominte.
Mam Xa liftback r.96 motor 1.6i..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 12:54 pm    Předmět: Citovat

Tipl bych si, že je ucpaná hadice odvětrání klikové skříně. Kdysi jsem tento problém měl a olej se mi vytlačil vzadu na motoru pod těsněním a stekl na rozpálený výfuk. Jak bylo v autě snad nemusím popisovat. Přišlo mě to tehdy na asi 4,5 litru. Hlava dolů, srovnat, natlakovat a zpátky na motor. A přitom stačilo jen vyčistit tu hadici, pokud bych tehdy věděl, že se to stává.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Mikolas



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:26 pm    Předmět: Citovat

znamena to tedy,ze ted uz je pozde na vycisteni hadic?nebo neni?nepochopil jsem to z teto posledni odpovedi..diky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hombok



Založen: 16.8.2007
Příspěvky: 135
Bydliště: U Olomouce

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:58 pm    Předmět: Citovat

Nemusí být asi pozdě, pokud to těsnění neprasklo, ale s jistotou to neřeknu. Snad po vyčištění by to mohlo přestat tlačit na těsnění a tím pádem přestat prolínat. Protlačuje se to i přes dolévací víčko a první známka bývá, že to vytlačuje olejovou měrku, která po zasunutí na doraz a nastartování povyjede ven a olej pak přes to vystřikuje.

Zkus se podívat sem: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=2176&highlight=ucpan%E1+hadice+odv%ECtr%E1n%ED+klikov%E9+sk%F8%EDn%EC

nebo sem: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=1062&highlight=ucpan%E1+hadice+odv%ECtr%E1n%ED+klikov%E9+sk%F8%EDn%EC

nebo sem: http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?t=918

Určitě je toho víc, použij "Hledat" nahoře a uvidíš.
_________________
X1 2.0i VSX 94
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Holfi
Admin


Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 64
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 1:06 am    Předmět: Re: smrad a kour Citovat

Jan Mikolas napsal:
dobry den. prosim vas o radu. hledal jsem to tu,ale konkretne tento muj problem nenasel..
nejdriv jsem myslel,ze dosel olej,takze jsem ho dolil,ale presto se mi i po kratke jizde (predevsim kratke couvani,stani a opet treba jizda vpred) objevuje smrad v kabine, a kdyz otevru viko motoru, kouri se jakoby z prostoru mezi krytem motoru(zhruba tam kam se leje olej-resp.kousek vpravo od toho..)) a mezi prednim oknem..proste tam nekde.je to jakoby to slo odnekud zezdola,a je to smrad jako spalenina..prosim o radu.diky.H.


Dávno se zde řešilo, trošku hledat a číst.

http://www.xantiaclub.cz/view.php?cisloclanku=2006011601
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)