Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Foto rozkuchaného výfuku
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RINGO



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: MOST

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 5:02 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
wenca084 napsal:
Já tam středový tlumič nemám , mám jen Svody - katalizátor -dlouhá trubka až dozadu - a pak koncový tlumič, ... Sad

To je divné....

Já to mám taky tak http://ringo.rajce.idnes.cz/xantia/#P1000256.JPG
_________________
X2 1,8 16V Break
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xantiak



Založen: 28.3.2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

PaM napsal:
Josef 2. napsal:
wenca084 napsal:
Já tam středový tlumič nemám , mám jen Svody - katalizátor -dlouhá trubka až dozadu - a pak koncový tlumič, ... Sad

To je divné....


Na HDI se dával origo i pouze Kat a trubka, a poslední díl s tlumičem, bez toho středového.


Přesně jak píše PaM, ty bez středového tlumiče maj navíc rezonátor. Na schématu vidět nejde, na origo trubce ano. Dva tlumiče se dávali zhruba do 11/1999 a od 11/1999 se dávali KAT, REZON, ZADNÍ TLUMIČ, bavím se jen o HDi.




_________________
* Xantia 2.0HDi 80kW LUCIFER *

****** ******
*** Diag - Lexia3/PP2000 ****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajkis



Založen: 26.11.2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Most

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 5:18 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem měnil zadní díl,byl tam origo,jenže úplně vevnitř vysypaný.Stačilo jet z Mostu do Chomutova a myslel jsem že mi pukne hlava.Koupil jsem Polsmotrow na vyfuky1.cz a v pohodě už 2 roky.Jinak taky mám svody-kat-trubka-koncový díl
_________________
X2 18i 16V 1998 sedan stř.metla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 7:31 pm    Předmět: Citovat

Ten rezonátor jsem má byt jako na ty dlouhý trubce?? že jsem si ho nevšim , ani v katalogách není na prodej...

To dunění a hluk , začalo od první chvíle co se výfuk vyměnil , takže rezonace dílů na karosérii vylučuji , a hlavně nejsem blbej ,to bych poznal , že se něco nekde klepe drnčí , s tím už mám dobré zkušenosti , tohle je prostě z výfuku , hledám všude možně na netu , ale zatím žádnej náčrtek vnitřku výfuku jsem nenašel ani foto. Opravdu nikdo z Vás neví?? Nebo nemá doba starej výfuk , že by ho rozříz podélně a vyfotil??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st leden 13, 2010 9:43 pm    Předmět: Citovat

K tomu HDi, ten průměr 54mm bez středového tlumiče by měla mít jen 66Kw, 81Kw má průměr trubky 60 stejně jako 2.1Td. Paradox je že od 12.09. středový tlumič u HDi 8O Kw ubrali
-ale u 1.8 16V jej v roce 2000 přidali i s ještě jednou lambdasondou za katem, ale nevím přesně od kdy. Jedná se o 1.8 16V s normou €3.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 9:14 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
u 1.8 16V jej v roce 2000 přidali i s ještě jednou lambdasondou za katem, ale nevím přesně od kdy. Jedná se o 1.8 16V s normou €3.


Josefe, máš špatné informace!!!
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mixa



Založen: 2.3.2008
Příspěvky: 202
Bydliště: Milotice nad Bečvou

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 9:37 pm    Předmět: Citovat

Ten hluk bude dělat rozdíl v konstrukci výfuku (síla plechu, počet přepážek, otvory v přepážkách, tvar přepážek a pod.).

Kdysi jsem řešil něco podobného u motorky - ČZ 350. Nové výfuky, a bylo to hlučné. Narval jsem do výfuku mraky drátěnek a hluk byl pořád stejný. Nakonec jsem koupil výfuky na Jawu (která měla stejný motor) a bylo to o hodně tišší. Oboje výfuky nové - "kvalitní" česká výroba, pro stejný typ motoru. Rozdíl v hlučnosti šílený!

Osobně bych raději koupil kvalitnější poslední díl výfuku. Někdy hluk od výfuku sniží vevaření "drátěnky" (vlnovce). Ale stoprocentně ne o moc.
_________________
Xantia II 1.8i 16v Break - Euro 3, vyr. 7.12.1999,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 9:55 pm    Předmět: Citovat

[quote="Mixa"]Ten hluk bude dělat rozdíl v konstrukci výfuku (síla plechu, počet přepážek, otvory v přepážkách, tvar přepážek a pod.).

No ano , toto si i já osobně myslím , ale než to otevřu tak bych to rád viděl jak to vypadá na jiném výfuku , mám v plánu udělat 2 obal , a přidat přepážky a trubky , myslím si že by se to mělo podstatně stišit, ale také bych chtěl vědět váš názor , zatím sem nikdo žádné foto nebo náčrtek nedal , tak asi nikdo nic nemá.. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 10:18 pm    Předmět: Citovat

Udělej jen druhej obal s vatou , nejlépe nerez plech, jde to letovat i cínem , a bude to o hodně tišší Wink
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 10:45 pm    Předmět: Citovat

Mixa napsal:
Josef 2. napsal:
u 1.8 16V jej v roce 2000 přidali i s ještě jednou lambdasondou za katem, ale nevím přesně od kdy. Jedná se o 1.8 16V s normou €3.


Josefe, máš špatné informace!!!


Podle service.citroen.com:

VSTØIKOVÁNÍ XU7JP4 UND ODST EMISÍ EU 2000 (MOTOR)

Tak mě oprav, upřesni to.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt leden 14, 2010 11:26 pm    Předmět: Citovat

PaM napsal:
Udělej jen druhej obal s vatou , nejlépe nerez plech, jde to letovat i cínem , a bude to o hodně tišší Wink


Kolik myslíš dát ty vaty?? Ja bych tam dal tak 2 cm , větší průměr obalu asi nepůjde , protože by pak už bouchal o rezervu a ten tepelnej štít ( prostě by setam ten tlumič už nevešel)

Nejraději bych celej obal odříz , zmenčíl průměr , udělal obal , pak vata - pak druhej obal , a při tom bych ještě pořešil nak ty přepážky , podle toho jak by to v něm vypadalo , zatím jsem ho rozřízlej neviděl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dude



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 120
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 8:23 am    Předmět: Citovat

OT: To se vyplatí dělat tyhle psí kusy, když novej stojí 1000,-? Třeba ten Polmostrow?
Je sice škoda toho původního, ale ten strávenej čas, materiál...
_________________
Xantia Combi - Opera - 2.0 16V LPG, 7/99
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 2:17 pm    Předmět: Citovat

To musí člověka bavit!
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 3:29 pm    Předmět: Citovat

Dude napsal:
OT: To se vyplatí dělat tyhle psí kusy, když novej stojí 1000,-? Třeba ten Polmostrow?
Je sice škoda toho původního, ale ten strávenej čas, materiál...


Ja se stím chci zabývat , tyhle věci mě zajímají a baví, na autě si dělám defakto vše sám ( mimo rozvodu a dofuku koulí). Mám ještě feldu van pluse , Vaz 21061 , formana ( zrovna včera jsem na něm měnil v tom mrazu svody , nakonci urezli od té objímky, hroznej rachot , kdybych měl vše strkat k těm darebákům , kteří se tvářej že tomu rozuměj a nakonec si to stejně člověk udělá sám a nechá tam balík, tak bych se asi zbláznil

Než abych ho někomu za 500kč prodával a tvářil se že je to super výfuk ( a on by mě pak otravoval že je to naprd apod.,) , tak ho radši rozřezám , a když se to nepovede , tak pak koupím ten za 1000kč ( i když co jserm tu čet na forum tak některé tyto značky výfuku byli taky hlučné , oproti orig . takže si asi nevyberem, výrobců je dost , ale né vše je ok....

No jsem zvědav jak to na konec pořěším , asi to dopadne tak , že sjedu na vrakáč , tam koupim za kilo zrezlej koncák a upravím podle něj... JINAK SE Z TOHO KRAVÁLU ASI ZBLÁZNÍM...( nebo nechcenekdo super tuning vejfuk Laughing ) vyměním ......( to si dělám srandu , jen magor by si to aal na auto , nebo někdo nevědomky jako já..........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: pá leden 15, 2010 4:02 pm    Předmět: Citovat

Koukám Venco, že už jseš taky všude... Very Happy
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)