Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Foto rozkuchaného výfuku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 3:13 pm    Předmět: Foto rozkuchaného výfuku Citovat

Ahoj , nemáte někdo fotografie rozřízlého nebo rozebraného zadního ( posledního) tlumiče výfuku na xantii?? Kdyby někdo měl , tak to hodte sem nebo na email at nezasíráme forum. Děkuji Vašek wenca084@centrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mato



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: HLOHOVEC

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 7:45 pm    Předmět: Citovat

hadam si ho nechces vyrobit sam??
_________________
XA1 1.9 TD 292000km a pribuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne leden 10, 2010 12:10 pm    Předmět: Citovat

Potřebuji si ten můj upravit , je moc hlučný a dunivy , je měsíc starý , od ferrozu , vím že skrátím životnost na poloviční dobu , ale další novej tet kupovat nebudu , tak tenhle upravím , možná bych mohl udělat druhej obal s vatou , nebo přidat nakou přepážku, , atd.. Tak jestli máte nekdo foto, nebo náký náčrtek jak by měl vypadat dobře složený tlumič , tak to sem dejte, Dikes.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mato



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: HLOHOVEC

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 10:58 am    Předmět: Citovat

ak ho rozoberies uz ho nezlozis,a ani hlucnost mozno neodstranis ale skus do koncovky vlozit nejaku dalsiu trubku a zuzit priemer , to ti mozno pomôze. kedysi som si vyfuky vyrabal, a nikdy to nebolo ono, ak je hlucni mozno sa ti to casom utisi ale to iba ak sa zanesie. inak skontroluj spoje mozno ti nejaky povolil. a to je ten hukot navyse.
_________________
XA1 1.9 TD 292000km a pribuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po leden 11, 2010 4:54 pm    Předmět: Citovat

Je to utěsnené dobře , nikde to nefouká, ma to hodně dunivej zvuj , jak nákej tuning vejfuk , a chci to předělat, když ho otevřu z jedné strany tak ho dám dohromady,tou trubkou se mi to moc nezdá ,raději bych vyrobil další přepážku s děrobanýma trubkama a vložil ji tam ,nebo udělám ještě jeden plášt kde bude vata, ale potřebuji radu od vás, a foto , nebo náčrtek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Václav



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 97
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 6:12 am    Předmět: Citovat

Na podzim jsem měnil koncový díl výfuku zn. Ferroz - PL. Přitom jsem si nechal udělat úpravy u středového dílu - koroze. Po opravě a následném namontování jsem měl pocit také že jezdím v dunihlavě. Hrůza. Chtěl jsem zastavit někde na vrakáči a nový výfuk vyměnit za starý abych nemusel posloucht ten kravál. Nicméně mi to nedalo a prošel jsem celé výfukové potrbí. Jaké bylo mé překvapení nad kvalitu práce mechaniků nebudu popisovat, brrrr. Opravu zmršili tak, že se výfukové potrbí opíralo o podběh. A stoho byl ten hluk. Nechal jsem je to předělat a heleďme te je auti tiché jako s výfukem od PSA. Zatím naprostá spokojenost. Uvidím kdy shnije ve vnitř. Jezdím poměrně často nkrátké trasy, tak tam bude asi vždy dost kondenzátu. No uvidím. Podívej se zda se ti také někde nebude nějak šprajcovat. Ten můj byl oproti PSA o 4cm kratší, nahnalo se to na úchytech.
_________________
X. II. 1999 Break Exclusiv 2.0 HDi 97kW, Hydractive II, Komforty od I.F.H.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 12:44 pm    Předmět: Citovat

Já tam středový tlumič nemám , mám jen Svody - katalizátor -dlouhá trubka až dozadu - a pak koncový tlumič, takhlenc to bylo už když jsem auto koupil , zadní díl byl zrezlej ,ale bylo to furt víc tichí než tet , spíš to víc jakoby prdělo a foukalo, než dělalo dunivý a basový zvuk ,dal jsem tam novej koncovej díl a je to prostě ještě horší.. , celý auto už jsem asi 20x prolézal kousíček trubky výfuku po kousku a na nic jsem nanarazil, co by mohlo způsobovat takto dunivý zvuk, nic nerezonuje ani nic neklepá, nejhorší je to mezi 1000ot/min do 2100ot/min, to je opravdu jak tuning zvuk od Remus , , každopádně to chci předělat ,takhle se stím nedá jezdit ... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mato



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: HLOHOVEC

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 6:14 pm    Předmět: Citovat

a co tak ho vyreklamovat.?? ak nie tak hodne stastia ja mam tiez len jeden tlmic a dokonca aj kat. som vyhodil a je to tiche ale prvich par 100km to bolo trochu hlucnejsie ale uz je to tak ako to ma byt. mymochodom predal som kat do vykupu dostal som zan 25eur a na novy tlmic som doplatil dalsich 25 eur .
_________________
XA1 1.9 TD 292000km a pribuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 7:48 pm    Předmět: Citovat

wenca084 napsal:
Já tam středový tlumič nemám , mám jen Svody - katalizátor -dlouhá trubka až dozadu - a pak koncový tlumič, ... Sad

To je divné....
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vanil



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 96
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 8:24 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
wenca084 napsal:
Já tam středový tlumič nemám , mám jen Svody - katalizátor -dlouhá trubka až dozadu - a pak koncový tlumič, ... :(

To je divné....

Na HDI to mám taky tak...Svody-vykuchaný kat-střed bez tlumiče-a koncový tlumič. Ve předu na svodech je pod napojením výfuku takový kroužek,snad keramika čico,jak se při výměně středu hýbalo s výfukem tak se rozpadl a dělalo to podobnou neplechu.Zkus zdato není ono.
_________________
2.0hdi exclusive-80kw-kombi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 8:43 pm    Předmět: Citovat

No můžeš tam mít i hadici z vysavače, ale originál to není.
Prostě když tam jeden tlumič chybí, tak je to hlučnější. Nebo když se vykuchá kat.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wenca084



Založen: 17.11.2009
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Já mam kat dobrej, emisema prošel výborně , měl jsem ten výfuk bez papíru za 600kč , proto je mi jedno jestli ho rozkuchnu.už jsem sním najezdil tak 500km a furt stejné. A pozor - dělá to jen když se to ohřeje, když je to studený tak je to super tichý , žádný dunení apod, ale jak se to ohřeje např 2km až 4km jízdy , tak to duní a hučí jako prase....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mato



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: HLOHOVEC

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 10:58 pm    Předmět: Citovat

skus ho zazerava skontrolovat, tym myslim po dlhej jazde hned na zdvyhak, nech to niekto omrkne, ale divne ze iba za tepla, TD zas za studena hlucnejsi a za tepla tichsi, vela stastia.
_________________
XA1 1.9 TD 292000km a pribuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
roliva



Založen: 14.5.2007
Příspěvky: 573
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:04 pm    Předmět: Citovat

Mě hodně potrápilo dunění zejména na volnoběh a dlouho jsem hledal, nakonec i zadní tlumič vyměnil a nakonec jsem našel příčinu úplně jinde. Rezonovalo mi víko kufru, páč se mi uvolnily šrouby držící zámek a ten měl vůli. Stačilo odstrojit, seřídit a dotáhnout. Wink
_________________
Xantia2 1,9 TD berline Gris Graphite

http://www.xantia.estranky.cz
http://www.beaglebuddy.estranky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PaM



Založen: 2.4.2007
Příspěvky: 880
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 12, 2010 11:04 pm    Předmět: Citovat

Josef 2. napsal:
wenca084 napsal:
Já tam středový tlumič nemám , mám jen Svody - katalizátor -dlouhá trubka až dozadu - a pak koncový tlumič, ... Sad

To je divné....


Na HDI se dával origo i pouze Kat a trubka, a poslední díl s tlumičem, bez toho středového.
_________________
Plním koule na Citroëny, servis hydropneumatiky ... Tel: 602941954, Brno
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)