Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

XA II BREAK 3.0 V6 EXCLUSIVE MR2000
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 7:25 pm    Předmět: Citovat

Jednu dobu byla celá sada na aukru bez vodní pumpy za 5000.-Kč Very Happy
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tinkywinky



Založen: 3.8.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 8:56 pm    Předmět: Citovat

ja ti nechci kazit radost,ale co se me tyce,tak debilnejsi a pomalejsi automat nez 4hp20 jsem nezazil.jednak pri kickdownu premysli skoro vterinu nez se rozhodne co ma vlastne udelat,a co me strasne zere je ze pri zpomalovani podrazuje s citelnym trhnutim.tenhle nesvar naprosto degraduje jizdni pohodli a do auta jako je xantie proste nepatri... btw. na to jak to jede (teda spis nejede) to na muj vkus zere az moc benzinu Smile
_________________
Xantia 2 HDI 80 kw,1999
Xantia 2 Exclusive V6 Automat,1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:11 pm    Předmět: Citovat

Mám převodovku po GO a nic z toho co píšeš mi nedělá.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tinkywinky



Založen: 3.8.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

no ja prave taky a dela Sad . delal mi to pan prajsler v ostrave,ktery je v nejblizsim okoli uznavany odbornik,je novy hydromenic,filtr,olej,plus nejaky vadny solenoid ci neco takoveho a dela to furt.dle jeho vyjadreni je v prevodovce jinak vsechno v cajku.ale uz to neresim,prikoupil jsem si k tomu na litacku hdi a v6 jsem dal tchyni Very Happy
_________________
Xantia 2 HDI 80 kw,1999
Xantia 2 Exclusive V6 Automat,1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

tinkywinky napsal:
ja ti nechci kazit radost,ale co se me tyce,tak debilnejsi a pomalejsi automat nez 4hp20 jsem nezazil.jednak pri kickdownu premysli skoro vterinu nez se rozhodne co ma vlastne udelat,a co me strasne zere je ze pri zpomalovani podrazuje s citelnym trhnutim.tenhle nesvar naprosto degraduje jizdni pohodli a do auta jako je xantie proste nepatri... btw. na to jak to jede (teda spis nejede) to na muj vkus zere az moc benzinu Smile


Takhle odvazne nazvoslovi bych na foru nevolil, za chvili te nekdo stejne hrrr jako ty setre...

Jiny automat jsem preci jen zazil a to ve starym superbu (ovsem rocnik novejsi nez xantie), jeste pred erou DSG a prodlevu jsem pocital na prstech. Nesrovnavas jablka s hruskama, tj. soucasne technologie s 15 let staryma?


Nemas nahodou v prevodovce "dozivotni napln"? Nebo ji ta mel nekdo pred tebou 200tis. km? Xantie servisovane v origo servisu nemaji nikdy meneny olej v tomto automatu, protoze prirucka servismana tvrdi, ze napln je dozivotni a ze pri jakekoliv zavade se meni cela prevodovka. Zajimave....

V jakym stavu je hydrodynamicky menic?
apod.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tinkywinky



Založen: 3.8.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:30 pm    Předmět: Citovat

jo,je mozne ze ho prede mnou nikdo nikdy nemenil,byla kupovana v cechach a se serviskou Confused ,ale technologie srovnavam stejne,mam jeste tiptronic z roku 99 a ten se chova presne jak od nej cekam.tak nevim.
_________________
Xantia 2 HDI 80 kw,1999
Xantia 2 Exclusive V6 Automat,1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:40 pm    Předmět: Citovat

Jeste k te prodleve 1s. Automat tam nepremysli, dava meziplyn pri podrazeni o 1st dolu a pak podradi jeste o druhy... Aspon tak mi to prijde. Coz za ten cas neni zas tak spatna prace. Jakej kopanec bys dostal pri rychlem podrazeni bez meziplynu o dva stupne? Pri dane technologii razeni a hydroprenosu to asi rychleji nejde. V tom superbu to trva snad pres 2sekundy.

Je to automat vyvojove 15let nazpet. Jezdil i v C5 do faceliftu, tj. jeho produkce trvala skorem 10let +-.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mevi



Založen: 21.11.2007
Příspěvky: 217
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:51 pm    Předmět: Citovat

Co to tu melete doživotni napln... ma se menit po 40000 doživotni tomu řikaj proto že se neda vymenit cela vždy vymeníš jen cca polovinu 4 litry vypustíš 4 litry doleješ takže ji naředíš ale pokud myslite že se menit nemusi zkuste to...
_________________
XII 3.0 24v, XII 1.8 16v, XI 2.0i Vše LPG XI 1.8i combi a XII 2,0 16v zatim v benzínu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 9:59 pm    Předmět: Citovat

mevi napsal:
Co to tu melete doživotni napln... ma se menit po 40000 doživotni tomu řikaj proto že se neda vymenit cela vždy vymeníš jen cca polovinu 4 litry vypustíš 4 litry doleješ takže ji naředíš ale pokud myslite že se menit nemusi zkuste to...


To co pises my vime, na vymeny oleje staci mozna i 60tis. Ale zkus zajit do citroenu ze chces v tomhle automatu vymenit olej, uvidis co ti reknou: "Pane co to po nas chcete? V tomhle automatu se nic nemeni, meni se jen cely"...... nebo abys to nemusel jako test servismanu absolvovat, otevri si stare forum citroeny a dej vyhledat 4hp20.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alien



Založen: 29.1.2007
Příspěvky: 224
Bydliště: Prágl four

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

Ještě k těm automatům,abych také něco přihodil.
Mám a měl jsem zkušenosti s několika druhy automatů a když to srovnám tak dle mého názoru bych to seřadil asi takto:

1. Chrysler Grand Voyager 3.8 V6 4x4, r.v. 96,nebo 99 myslím. To musím říci, nic podobného jsem nejel. Žádná přechytralá převodovka, žádné zimní či sportovní režimy, ale jak toto řadilo, to byla prostě paráda.

2. Asi C5 V6 automat , r.v. cca 2000-2001 ??? Jenže to bylo celkem líné a to i na sport režim. Nutno podotknouti, že ale já jsem zvyklý na něco jiného a taky to, že C5 je asi o něco těžší než XA, ale motor je výkonější. Ale i tak.

3. - další. No Xantie 1.8,V6, a taky Renault Espace V6 jsem měl možnost. Sice jen pár km, ale nebylo to špatné, auto s tím jelo dobře,ale na tu ameriku to prostě nemělo.

Potom jsem jel ještě pár aut, ale to nestálo moc za řeč.
_________________
Inu přišel čas na výměnu.
Hádéíí



Naposledy upravil Alien dne čt leden 21, 2010 3:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tinkywinky



Založen: 3.8.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 3:52 pm    Předmět: Citovat

no je fakt,ze amici proste umi.mam v okoli jeste 300m,300c,a pacificu,a ve vsech to radi rychle,naprosto neznatelne a hladce.
_________________
Xantia 2 HDI 80 kw,1999
Xantia 2 Exclusive V6 Automat,1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 6:43 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych u té ameriky vzal v potaz charakteristiku motoru . . . Ale je fakt , že tam jezdí skoro jenom automaty , takže se vývoji věnovali intenzivněji , než tady Smile . Kamarád tam byl půl roku a nakazil se tak , že po návratu koipil auto s automatem. Akorát že se mu to tak dlouho sralo , až to se ztrátou prodal ( Renault Espace ) .
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tinkywinky



Založen: 3.8.2009
Příspěvky: 24
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 9:21 pm    Předmět: Citovat

jak to myslis s tou charakteristikou motoru? podle me silnejsi ci slabsi motor prece nemuze mit vliv na plynulost razeni,ne?
_________________
Xantia 2 HDI 80 kw,1999
Xantia 2 Exclusive V6 Automat,1998
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vikicv



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 172
Bydliště: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 9:40 pm    Předmět: Citovat

tinkywinky napsal:
jak to myslis s tou charakteristikou motoru? podle me silnejsi ci slabsi motor prece nemuze mit vliv na plynulost razeni,ne?


Nic o tom nevim, ale myslim, ze kultivovanost automatu u ameriky je docilena na ukor vyssich ztrat pri prenosu vykonu a na ukor spotreby. To ale ve zlate ere techto vozu nikdo nemusel resit. Pridali pul litru na objemu motoru a bylo vykompenzovano. Spotreba nebyla nejdulezitejsi.

Berte to ale jako moji cistou spekulaci.
_________________
X2 Break 1.8i 16V, komforti, LPG
X2 3.0 V6 exclusive, hydractive, aut.4HP20, tempomat, el. sed., cd changer, tažný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 11:34 pm    Předmět: Citovat

Měl sem na mysli pružnost motoru a otáčky při max. výkonu . Předpokládám , že ta amerika bude mít nižší litrovej výkon ( dohnanej objemem ) a nižší otáčky max. výkonu. Takže při řazení není tak velkej rozdíl otáček motoru. A na té účinnosti přenosu výkonu taky něco bude . . .
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Moje příští auto Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)