Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Xantia 1.6-dobrý kup nebo ne?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xantie 222



Založen: 3.1.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 5:03 pm    Předmět: Xantia 1.6-dobrý kup nebo ne? Citovat

Ahoj. Mám možnost koupě Xantia 1.6, r.v.96, najeto 144 000 km, 5 nových koulí a 1 repas za 29 000,-. Jde mi o to, pokud má nové koule, jestli je tím podvozek hotov, nebo mě čeká zanedlouho výměna něčeho dalšího? Nevím, jaké jsou u pneuhydro intervaly nějakých výměn a tak, nikdy jsem Citrouše neměl. Děkuji za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 5:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Cena je super. A čo ti poradi?
Snáď si prečítaj na hlavnej stránke príspevok "Kupujeme Xantii". Ja som našiel tieto stránky až po kúpe auta. Ale mal som šastie ,že predošlí majite¾ sa vzorne staral o auto. A predovšetkým choď obhliadnu auto s niekým "kompetentným" kto sa vyzná ak nemáš istotu. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xantie 222



Založen: 3.1.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Díky. Ten článek si přečtu. A jsi spokojený? Jaký máš motor? Kolik má najeto?
Dík Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xantie 222



Založen: 3.1.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:08 pm    Předmět: Citovat

Už to vidím 1.9 Tdi-super... A jsi spokojen???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:28 pm    Předmět: Citovat

1,6 jsem měl 5 let, než mě ji jeden debil zezadu zkrátil. Evil or Very Mad
Měla najeto 125000 a byl jsem absolutně spokojený, spotřeba kolem 7,5l, olej při výměně po 15000 bez měřitelného úbytku. Teď s ní jezdí můj syn, spotřebu má trochu větší, ale motor a podvozek drží bez problémů.
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:32 pm    Předmět: Citovat

Poviem ti pravdu som nadmieru spokojný! Mám 1,9TD (viď. nižšie v popise) kupoval som ho pred 2 rokmi. na tachometri bolo 113t.km,ale určite to nebolo vzh¾adom na vek auta r.v.96 a pod¾a tu uvedených skúseností ostatných reálne.Možno tak 113t+80t... Idea
Ale ako vravím ja som zatia¾ spokojný, po kúpe sa trocha rozinvestuješ,ale to aj musíš pri jazdenkách. Ja som nechal vymeni hneď po kúpe rozvody (kladka,rozvodový remeò,vodná pumpa) samozrejme olej a všetky filtre to je základ. Auto bolo kúpené vo februári tak klímu som dal doplni až v lete. To je asi taký základ. Wink
Hneď po kúpe som mal malú závadu na ktorú som dostal aj z¾avu pri kúpe a síce som mal zlomený zadný výškový korektor dal by sa aj zvari ,ale radšej som to riešil kúpou nového korektoru. Po roku mi prestalo vykurova zadné okno + tretie brzdové svetlo prestalo svieti odstránené autoelektrikárom cca za 15min. Káble v priechodke piatych dverí boli zlomené. Wink
To sú samozrejme len drobnosti ,ktoré sa vyskytnú na každom 10 a viac ročnom aute. Za dva roky prevádzky čo mám auto som najazdil s ním cca70t km až na pár drobností (prkotiny) len tankujem a mením olej.
A vždy maj na zreteli vek týchto áut a potom budeš za volantom vždy usmiaty zo super húpačky! Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xantie 222



Založen: 3.1.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:41 pm    Předmět: Citovat

70 000 km a jenom drobnosti? No to je paráda. Tak já jsem četl, že Xantia je asi nejspolehlivější francouz Smile že i s hydropneu je spolehlivý. 7.5l na 100 to ještě jde, 9l už je celkem dost Sad

Jak já chci tu Xantii, tak má nový koule-jak často se musí vyměnovat? A kolik to stojí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fobosademos



Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Nova dubnica

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:44 pm    Předmět: Citovat

ja mam to iste ako peter7777 a tie veci co menil sa menia vzdy kazdy dobry mechanik ti to doporuci,ja sa hupem uz tretiu zimu a zatial nebol ziadny velky problem.TUK!TUK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fobosademos



Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Nova dubnica

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 6:49 pm    Předmět: Citovat

Xantie 222 napsal:
70 000 km a jenom drobnosti? No to je paráda. Tak já jsem četl, že Xantia je asi nejspolehlivější francouz Smile že i s hydropneu je spolehlivý. 7.5l na 100 to ještě jde, 9l už je celkem dost Sad

Jak já chci tu Xantii, tak má nový koule-jak často se musí vyměnovat? A kolik to stojí?
.Gule by si mali kazdva roky dat dofuknut.lebo sa v nich straca tlak a to auto ostava tuhsie,uz sa tak nehupe,Je to ako keby si ich dal zase vsetky nove!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xantie 222



Založen: 3.1.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

Díky, každé dva roky dofouknout, pamatuji. A koli tisíc stojí to dofouknutí? Díky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jack



Založen: 18.12.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Orlová

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 7:49 pm    Předmět: Citovat

Ohledně hydrauliky je tady na foru jeden pán, Milan Haluza alias Pat a Mat a k tomu by měli povinně zajet všichni noví majitelé Xantie. Nejen že ti na hydraulice udělá vše, co je třeba kvalitně a za rozumnou cenu, ale ještě ti vše ochotně ukáže a vysvětlí, jak to funguje. Je z Brna, ale pokud bys to k němu měl třeba i 200km, tak se tím nedej odradit a udělej si výlet. Opravdu to stojí za to a potvrdí ti to každý kdo u něj byl. Dofuk pěti kulek by vyšel asi něco přes tisícovku si myslím.
Jinak motor 1.6 určitě dobrý, ale dobře si to projeď a vyzkoušej, zda ti bude jeho výkon stačit, abys tady za krátko nebyl zpět s otázkami na možné zvýšení výkonu.
_________________
X2 2.0 HDI 80kw break exclusive
ex X1 2.0 8V LPG
Yamaha XJR 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Xantie 222



Založen: 3.1.2010
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 9:01 pm    Předmět: Citovat

ne ne ne, to mně by výkon stačil i menší... Very Happy Hlavně, že to spolehlivě jede Laughing
Ale ted jsem si v článku přečetl, že u Xantií je mezi 130 000-150 000 km kritické období na poruchy, že když se to začne sr.t, tak se to s.re všechno.
No a tu co chci já, má zrovna 144 000 km http://www.sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/citroen/xantia/7808418

Asi si počkám na nějakého diesela...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pentoda



Založen: 1.12.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Tak to se neboj má najeto trošku víc. No dát za 1.6 bez klimatizace 28 000. Hledej dál. Koukni po 1.8 s plynem je jich dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 11:50 pm    Předmět: Citovat

Na rovinu,je pěkná,ale je drahá.Za ty peníze se dá sehnat novější,mladší,silnější.Ale nemusejí být tk udržované.Je to na tobě,ale pokud neudělá něco s cenou,tak je to drahý.

Mrkni například na tuto http://www.aukro.cz/item871928084_citroen_xantia_1_8_16v.html

O generaci mladší,lepší motor apod...
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 12:07 am    Předmět: Citovat

Taky myslím,jsou to v podstatě staré vrány co si budem povídat a hlavně aut je mega přebytek a nikdo je nechce!
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)