Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nieco klepka

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 8:36 pm    Předmět: nieco klepka Citovat

svetko dobre do noveho roku 2010 prajem vsetkym. chcem poprosit o radu pocas jazdy pri zaradenom prevodovom stupnia pridavani je vsetko v poriadku. klepkanie nastane az vtedy ked zacnem spomalovat ale prevodový stupen je stale zaradeny. vtedy sa zacne ozývat klepkanie. ked idem na vyradenom prevodovom stupni nic neklepka len ked mam zaradeny prevodový stupen a necham auto spomalovat na zaradenom stupni ozve sa tukani alebo klepkanie. Neviete mi niekto poradit co to moze tukotat klepotat? dakujem.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 9:05 pm    Předmět: Citovat

Aj tebe všetko dobré v novom roku! Skús popísa bližšie to klepkanie odkial vychádza ,či je to kovový zvuk atd.atd. Nemal som ešte takúto skúsenos s mojou Xantiou mne "klepká" skôr už buchoce predná náprava asi čapy alebo "kosti" ,ale už to nechám na jar teraz v zime sa mi nechce beha k mechanikovi. Snaď ti bude vedie poradi niekto kompetentnejší. Wink
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

je to take kovove klepkanie ako keby nieco kovore v rotaci po niecom klepkalo ale hovorim je to len v pripade ze spomalujem a mam zaradeny prevodovy stupen. ked vyradim do neutralu a spomalujem to neklepoce. najhlucnejsie je to na trojke.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peter7777



Založen: 28.8.2008
Příspěvky: 507
Bydliště: Jelka, SR

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 9:19 pm    Předmět: Citovat

Tipoval by som na prevodovku ,ale to je fakt len tip. Idea Kamarátovi klepotalo auto skoro tak ako opisuješ ,ale jemu to robilo počas jazdy a hlavne pri rozbehu no a onedlho mu odyšli hnacie poloosy. A to bolo auto nemeckej konkurencie... Arrow
_________________
XANTIA I 1,9TD Break,
klíma,ABS r.v.96
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 8:58 am    Předmět: Citovat

niekto mi hovoril ze by to mohol byt povoleny nejaky srob pod krytom, pod ktorym sa nachadza prevodový olej moze take nieco byt?? ten kryt na pravej strane pri pravom prednom kole.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rumy



Založen: 22.9.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 2:11 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi ozývá lehké vrčení odněkud z řadičky. Všiml jsem si toho včera když jsem jel v noci delší štreku po rakouské dálnici. Vyjimečně jsem neměl puštěné rádio a díky tomu, že rakušáci mají na půlce dálnic rychlost omezenou na 100km/h tak si motor jen tak lehce brumlal a v autě bylo ticho. Slyšel jsem takové lehké vrčení, kterého bych si jinak nevšiml a pak už jsem ho pochopitelně slyšel pořád. Osahával jsem v autě kde co abych přišel na to odkud to jde, až jsem šáhl na řadící páku a bylo to jasný... Ozývá se to při ustálené rychlosti nebo lehkém brždění motorem. Je to opravdu jemné vrčení, které bych neřešil (je mi je jasný, že u 15-letýho auta nemůžu řešit každej pazvuk), ale nerad bych aby to pak vedlo k větší závadě ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po leden 04, 2010 8:38 pm    Předmět: Citovat

Pokud to na 4. převodový stupeò zmizí, tak je to ve skříni, jesli ne tak dříve poloosa.
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 8:01 am    Předmět: Citovat

ak je to v skrini tak sa to da nejak odstranit ? nico treba vymenit alebo dotiahnut ? Josef k comu to moze casom viest ? dakujem za odpovede.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mato



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: HLOHOVEC

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

takze mne to klepe tiez , u mna je to pocet kylometrov verzus opotrebenie prevodovky, konkretne ozubenia , na 90% ozubenie na kolese dyferencialu,ale clovek nikdy nevie na isto, robi to len pri spomalovani na rychlosty a najviac je to pocut pri velmi nizkych otackach cca1200 a na akomkolvek rychlostnom stupni , neriesim to oprava je drahsia ako vymena celej prevodovky , olej je tam novy a rychlosti idu ako po masle, pockam kym skolabuje a potom vymenim. ine tu nema zmysel pri takomto rocniku, teraz mam vaznejsi problem vid v teme HELP popisane.
_________________
XA1 1.9 TD 292000km a pribuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 9:00 pm    Předmět: Citovat

mato presne ako si to popisal to iste je aj moj pripad. tiez mam na xantii uz 311 000 km co je uz spuuusta kilometrov takze hovoris jazdit jazdit kym to uplne neodide.
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mato



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: HLOHOVEC

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 9:43 am    Předmět: Citovat

neviem si predstavit ako by som objednaval ozubenia do prevodovky, asi by to bolo drahsie ako cele auto, a ani sa to nijako neda vymedzit ta vôla. jazdit jazdit. mozno to prezije aj celi motor . a ked nie uz som videl prevodovky aj po 100eur bo ich je dost a nekazia sa az tolko. z motormi uz je to o niecom inom.
_________________
XA1 1.9 TD 292000km a pribuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Reki



Založen: 7.10.2009
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Nusle

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 1:57 pm    Předmět: Citovat

mel jsem to podobny, ale to rezonoval vejfuk, dycky pri brzdeni motorem kolem 2kkc otacek jak cirkularka Smile, bylo to cejtit i v radici pace a i posadka pozadim Smile takze jestli Ti to dela jenom pri brzdeni a zarazeny rychlosti.... Wink
_________________
2.1 TD BREAK, r.v. 96 - Xena Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kallo



Založen: 31.12.2008
Příspěvky: 93
Bydliště: Trnava SR

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2010 11:24 am    Předmět: Citovat

no a uz je po nej. zacalo to klepkat viac a via a uz aj v zabere nie len pri brzdeni na rychlosti. vcera v nej prasklo ale dost razne prejs som presiel ale nic prijemne isiel som pomaly auto sekalo a trhalopreto som siel stylom rozbehnem to a vyradim kedze pri vyradenej rychlosti to nesekalo takze je prevodovka KO. myslim
_________________
benzín 2.0 16V
98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)