Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nestartovanie za mrazu kvoli preskocenemym rozvodom? (1.9td)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 11:22 am    Předmět: Citovat

Tim predvstrikem to IMHo nebude, pokud ten motor neni uplne vylitany. Moje TurboD nastartovalo i v tech -16 co v Liberci pres vikend bylo celkem ochotne... nazhavil, brnk, dvakrat se to otocilo a jel... kdyz je normalne, skace na prvni uvrat. A to ma nalitano tacho 270 tkm, realne o nezname cislo vic.

Regulace predvstriku mi pritom vubec nefunguje, vyveva je odpojena a oba elmag ventily jsou po smrti. Volnobezny otacky to standardne drzi na 800

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
€mo



Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 1:05 pm    Předmět: Citovat

pee napsal:
Dnes rano som teda opat skusal s nabitou bateriou, po dlhsom toceni 3s naskocilo ale s plnym plynom. Zdalo sa opat ako predtym nez som menil zhavice ako keby to chcelo chytat iba na dva valce. Kym nezacalo kuckat tak isiel biely dym. potom ked chytilo cierny.
Potom ked som chcel o polhodinu odist zase sa nedalo nastartovat ani na viac krat. Cierny dym mi ale nesiel.

K rozvodom: Teply motor chytil dobre v servise, aj pocas jazdy zo servisu sa zdalo vsetko ok. Vykonovo bez problemov.

Nafta: klasicka agip bez aditiva

Starter je OK.




pocuvaj Josefa 2 a nechaj zmerat vole ventilov... mne to robilo uplne to iste. Odkedy sa nastavili ventili tak sa boji kluca... dokonca aj v tychto mrazoch, a este mala otazocka, kde si to dal do seervisu???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 4:54 pm    Předmět: Citovat

do servisu som to dal znamemu. Ventily to nema samostelovacie?
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fobosademos



Založen: 7.9.2009
Příspěvky: 16
Bydliště: Nova dubnica

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

Mal som podobny problem na jar ked som menil rozvody,tiez mi to skocilo o jeden zub na kluke ,nastartovalo to ale po chvili tocenia a mala zvuk ako sekacka na travu.Ja si myslim ze ti na beton preskocili rozvody to sa stava pri roztahovani a hlavne vtedy ked uz ma remen nieco za sebou,ked je novy tak to znese ale neskusal by som to
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 6:40 pm    Předmět: Citovat

Protože Pee píše, že " po roztiahnuti islo do servisu po svych" , tak si myslím , že rozvody budou OK. Nikde, ale nečtu o "první pomoci" při špatným startu. TO JE NAPUMPOVAT NAFTU BALONKEM.

Přesně takhle blbě mě startovala XANTIE, když mě zapadávala nafta. Crying or Very sad Nejdřív jakoby na dva válce s bílým kouřem pak černej oblak a normální běh motoru. Shocked Naštěstí je to minulost. Laughing Laughing
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 7:18 pm    Předmět: Citovat

Rozvod ma tak max 20000, auto islo po svojich do servisu aj z neho uplne v poho.

Padanim nafty to urcite nebude, to som skusal.

Dnes sa oteplilo, zena bola skusit nastartovat a nabehlo na prvy krat bez stalacania plynu. Sad
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Henry



Založen: 16.9.2007
Příspěvky: 394
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 8:29 pm    Předmět: Citovat

Tak měl zase pravdu Josef2. Laughing Jako vždy. Shocked
_________________
XI 1.9TD BREAK 1996, klima, KOMFORTi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
€mo



Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 9:48 pm    Předmět: Citovat

pee napsal:
do servisu som to dal znamemu. Ventily to nema samostelovacie?


1,9 TD nema takuto vymozenost... nechaj si to skontrolovat u niekoho kto sa vo francuzoch vyzna...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 2:26 am    Předmět: Citovat

€mo napsal:
pee napsal:
do servisu som to dal znamemu. Ventily to nema samostelovacie?


1,9 TD nema takuto vymozenost... nechaj si to skontrolovat u niekoho kto sa vo francuzoch vyzna...


Tak to je sranda, na starom dvojkovom golfe z 84-teho to mam. S tym som neratal.

Inac pozrel som faktury, tak ventily boli nastavovane ani nie dva roky Sad
To sa tak moze rychlo rozhasit, alebo to zle naastavili?
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 5:00 am    Předmět: ... Citovat

Nevím co jsi měl u golfu,ale tady je vačka která tlačí do takových hrníčku pod kterýma jsou podložky a když už má motor neco víc najeto může se stát,že ventil už nemá vůli a to znamená,že se nezavře a tím pádem tlak z pístu ujde přes nedovřený ventil. Nemusí to třeba být tím.ale kdyby ti přeskočil rozvodák u naftového motoru o jeden zub,tak se bude už lehce potkávat ventil z pístem a to už jde docela slyšet. Není to jak u benzínového auta. Pokud nevíš jak pracuje motor radši to dej někomu kdo tomu trochu rozumí. To si myslím já teď ovlivněný alkoholem po návratu z hospody. Pokud mluvím z cesty,tak se omlouvám. I to je možné. Jinak hezké svátky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelX2



Založen: 26.11.2009
Příspěvky: 172
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 7:20 am    Předmět: Citovat

pee napsal:
Inac pozrel som faktury, tak ventily boli nastavovane ani nie dva roky Sad
To sa tak moze rychlo rozhasit, alebo to zle naastavili?


Ahoj , nechcu strašit , ale mám takovou zkušenost z práce . . . Dali sme služebního Jumpera 1,9TD do servisu na pravidelnej servis. Na faktuře byla kontrola vůlí , ale na víko ventilů nikdo ani nesáhl . . .
V každým případě , pokud je nějaký podezření na rozhašený rozvody , skontroloval bych je . A taky by nebylo od věci změřit kompresní tlaky . Ventily sice můžou mít dobrý vůle , ale nemusí těsnit . . . Rychlá smrt většinou postihne žhaviče.
_________________
X2 1999 HDI 80kW Exclusive . . . repasuju alternátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 11:34 am    Předmět: Citovat

PavelX2 napsal:
pee napsal:
Inac pozrel som faktury, tak ventily boli nastavovane ani nie dva roky Sad
To sa tak moze rychlo rozhasit, alebo to zle naastavili?


Ahoj , nechcu strašit , ale mám takovou zkušenost z práce . . . Dali sme služebního Jumpera 1,9TD do servisu na pravidelnej servis. Na faktuře byla kontrola vůlí , ale na víko ventilů nikdo ani nesáhl . . .
V každým případě , pokud je nějaký podezření na rozhašený rozvody , skontroloval bych je . A taky by nebylo od věci změřit kompresní tlaky . Ventily sice můžou mít dobrý vůle , ale nemusí těsnit . . . Rychlá smrt většinou postihne žhaviče.


No auto nestartovalo po oprave tak isto ako pred roztahovanim, tak rozvodmi to zrejme nastastie nebude.
Vzhladom k tomu ze sa uz oteplilo a vsetko uz funguje tak ako ma, to mozem riesit po sviatkoch.

Dakujem vsetkym za pomoc a krasne sviatky zelam Smile
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gurney



Založen: 13.9.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: okr. Třebíč

PříspěvekZaslal: út leden 05, 2010 8:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mám pro tebe dvě rady
1) nažhav dvakrát
2) odkal palivový filtr (to že za mrazu nechytá bude dle mě zamrzlá nafta tím samozřejmě myslím vodu v palivové soustavě)
_________________
Xantia 1,9 td Liftback
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 1:11 pm    Předmět: Citovat

Takze rozvodmi to nebude, auto som este do servisu nedal bo som mesiac uz chory, ale zena zistila zaujimavu vec.
Po snahe nastartovat a toceni motorom balonik zmäkne ako keby bolo prazdne cerpadlo. Po uvolneni napojenia do cerpadla a stlaceni balonika nafta vyteka, takze filtrom by to nemalo byt.
Nejaky napad?
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
€mo



Založen: 3.10.2008
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 10:36 pm    Předmět: Citovat

gurney napsal:
Ahoj, mám pro tebe dvě rady
1) nažhav dvakrát
2) odkal palivový filtr (to že za mrazu nechytá bude dle mě zamrzlá nafta tím samozřejmě myslím vodu v palivové soustavě)



Preco 2x zhavit??? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)