Xantiaclub - Vše co jste chtěli vědět, ale báli jste se zeptat

Obsah fóra Xantiaclub
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nestartovanie za mrazu kvoli preskocenemym rozvodom? (1.9td)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 4:03 pm    Předmět: Nestartovanie za mrazu kvoli preskocenemym rozvodom? (1.9td) Citovat

Ahojte, kedze su teraz celkom mrazy prestalo mi zrazu startovat auto. Nakolko som mal mrtvu baterku, roztiahli sme ho, naskocilo a do servisu islo po vlastnych. Nechal som vymenit komplet zhavice. Uz tam mi vraveli ze to mali problem nastartovat. Teple mi to u nich ale nastartovalo v pohode. Dnes rano som teda nalozil rodinku do auta a slavnostne som isiel nastartovat Very Happy. Nakolko ani naznaku zeby sa mu cokolvek chcelo, sme si teda vystupili a sli dom Very Happy

Po tom co som volal servisakovi, udajne mozu byt preskocene rozvody z toho ze sa roztahovalo auto. Moze byt, alebo mam skusit nieco ine ako nechat rozobrat pol auta kvoli kontrole?
dik
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sima



Založen: 27.11.2006
Příspěvky: 915
Bydliště: Srdce Valašska

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 4:53 pm    Předmět: Citovat

Je to dost zmatený popisek-nestartuje-mrtvá baterka-výměna žhavičů-zase ani neškytne,co takhle se držet základních věcí,jako je stav baterky???Napíšeš,že byla mrtvá,pak znova nenastartuješ a ani nenapíšeš zda jsi ji nabil či vyměnil,či jsi aspon měřil její napětí???Prípadně pak změřit, zda jde šáva přímo na startér(na jeho kontakty).Dále bych mrkl na pojistky,tabulku na tvůj ročník tu myslím najdeš.
Co se týče čerpadla v tom se nevyznám,diesla jsem nikdy neměl,třeba ti poradí dále ně+kdo jiný,ale toto považuji za základ,když napíšeš,že ani neškytlo...
Ale jestliže ani neškytlo,ani nemá snahu se startér zavrtět,nejspíš by to měla být nějaká základní krpa v elektrice-snad.Jestliže si netroufneš na tyto zákl.kontroly tak k elektrikáři,ono v těchto mrazech něco dělat venku nic moc teda.
Jinak roztahovat diesla to je fakt na riziko každého,jak všichni ví silně se to nedoporučuje a co teprve v těchto mrazech Rolling Eyes
To by mě skřípaly trochu zuby i u mého benzina.
_________________
X2 1.816V 98LPG-vzducholoď
Komforák a nikdy jinak Smile
AX-1.0-City-4 kvalt-r.v.92 fr.mini cooper Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 6:18 pm    Předmět: Citovat

Mno,v první řadě musíš mít dobitou baterku,v druhé řadě musí mít motor naftu-zkus si před startem dotvrda napumpovat balonkem.

A co to dělá,když to točí?Točí to pořád bez náznaku chytnutí?Nebo co to vlastně dělá

Rozvody to můžou bejt taky,to bys musel nechat oddeklovat motor,a zkusili by aretačníma přípravkama,jestli to sedí na díry.

Taky v případě přeskočených rozvodů by motor klepal,měl traktorový zvuk,a prostě by nešel jako obvykle.
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
misina25



Založen: 5.4.2007
Příspěvky: 116
Bydliště: Bílina

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 9:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny tak mám další starosti stou moji xantušou.V těchto mrazech vubec nechce nastartovat dluho točí a kdzž už chytne to snad jde na tři válce nebo co.Svíčky mám měsíc starý.Dneska jsem vyměnil palivový filtr a přepadové hadičky ale moc tomu nedávám.A ještě mě napadly vstřiky může to mýt taky vliv když už budou špatný?Kolik vlastně stojej nový špičky?Díky za rady.
_________________
Xantia 1,9 td kombi r.v97+klima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zdeněk Švec



Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 96
Bydliště: Kvasice,krajina 450

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 10:21 pm    Předmět: ... Citovat

Pokud máš opravdu dobré žhaviče,ale pro jistotu bych je zkontroloval (může odejít i nový,chyba výrobce,špatné relé.dlouho žhavi) Může být i špatně nastavený předvsřik. Pak bych šel dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 10:57 am    Předmět: Citovat

A co nafta? Je tam zimní? Nebo je tam aspoò nějaké aditivům?

Jinak, pokud by rozvody přeskočili o jeden zub ( klika ) dopředu, tak motor bude mít měkčí chod a za studena se motor neudrží na volnoběhu a nebude mít vůbec výkon. Max. rychlost bude cca 120 - 130km/h.
Pokud přeskočí o dva zuby, tak se potkají ventily s pístama.
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 11:50 am    Předmět: Citovat

Dnes rano som teda opat skusal s nabitou bateriou, po dlhsom toceni 3s naskocilo ale s plnym plynom. Zdalo sa opat ako predtym nez som menil zhavice ako keby to chcelo chytat iba na dva valce. Kym nezacalo kuckat tak isiel biely dym. potom ked chytilo cierny.
Potom ked som chcel o polhodinu odist zase sa nedalo nastartovat ani na viac krat. Cierny dym mi ale nesiel.

K rozvodom: Teply motor chytil dobre v servise, aj pocas jazdy zo servisu sa zdalo vsetko ok. Vykonovo bez problemov.

Nafta: klasicka agip bez aditiva

Starter je OK.
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kapitán



Založen: 9.5.2009
Příspěvky: 243
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Já bych doporučil kontrolu žhaviček ,poté vstřiků.A v neposlední řadě ještě tlaky v jednotlivýcg válcích.
Bílý dým znaméná nespálená či nedokonale spálená nafta a černý hodně nafty
_________________
současnost
Xantie 18,i 16V rv 1998
minulost
P-405GRD break (papírově1,8TD)
Citroen BX14RE
Š105M
Seat Ibiza 1,8GLD
F125P 1300
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef 2.



Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 1647
Bydliště: Míškovice u Holešova

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Jako první bych změřil vůle na ventilech. Wink
_________________
Já se z toho zblázním....
Ford Galaxy 1.9Tdi, 6.76543210000111
Xa HDi kombi exclusive 5.99999999999
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
filo



Založen: 30.7.2008
Příspěvky: 148

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 3:57 pm    Předmět: Citovat

K tomu roztahovani... existuje protinazor, ze je jedno, jestli studenym motorem pootoci starter nebo kola pri roztazeni nebo spusteni z kopce.

Zni to celkem logicky. Starter otoci klikou, ta rozvodovym remenem, cerpadlem a vsim dalsim a vackou. Kdyz to pustim z kopce tak stejnou praci vykonaji kola.

Z jakeho duvodu by melo byt pri pusteni z kopce nebo roztazeni vyssi riziko preskoceni rozvodaku nez pri normalnim startu pres starter?

(pochopitelne za predpokladu, ze clovek co to pousti je aspon primerene citlivy, nenarve tam jednicku a nepusti spojku naraz, kdyz uz to vali zkopce 60).

Honza
_________________
Xantia X1 Break Turbo D 1997 Praha + Liberec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiRaY



Založen: 26.4.2007
Příspěvky: 1227
Bydliště: Praha,ale jinak bydlím v Xantii:-)

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 5:53 pm    Předmět: Citovat

Ne,že přes spojku to bývá brutálnější,navíc ne každý má v levé noze cit,a co když ti jen ujede mokrá podrážka,tobě podklouzne pedál,a rozvody můžou skočit. Wink
_________________
Citroen Xantia TurboD 96"
Citroen Xantia 2.0 HDI Exclusive 109k 99"
Citroen BX TurboD 92",voňafka:-)
HDi-Hodně dobrá investice Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 6:35 pm    Předmět: Citovat

Přednostně bych zkontroloval rozvody, a teprve potom žhavící svíčky nebo rele žhavení. Vstřikovací soustava nemůže jen tak náhle odejít kvůli mrazům.

Já když jsem dělal rozvody na svém autě a přesadil jsem to o jeden zub, tak jsem pořádně ani nemohl nastartovat auto, jedině s plným plynem a taky se mi valil od vejfuku kouř. Wink

K tomu startováni roztahováním!
Já jsem zkoušel svojí xantu roztahovat ( respektive z kopce - měl jsem vybitou baterku ) a pokuď jsem nesimuloval startování klíčkem, tak se mi ten motor nechtěl chytat. Podotýkam, že motor už byl teplej.
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po prosinec 21, 2009 7:44 pm    Předmět: Citovat

stepan napsal:
Přednostně bych zkontroloval rozvody, a teprve potom žhavící svíčky nebo rele žhavení. Vstřikovací soustava nemůže jen tak náhle odejít kvůli mrazům.

Já když jsem dělal rozvody na svém autě a přesadil jsem to o jeden zub, tak jsem pořádně ani nemohl nastartovat auto, jedině s plným plynem a taky se mi valil od vejfuku kouř. Wink

K tomu startováni roztahováním!
Já jsem zkoušel svojí xantu roztahovat ( respektive z kopce - měl jsem vybitou baterku ) a pokuď jsem nesimuloval startování klíčkem, tak se mi ten motor nechtěl chytat. Podotýkam, že motor už byl teplej.



A teply motor ti isiel nastartovat s tym posunutym rozvodom?
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stepan



Založen: 13.2.2008
Příspěvky: 135
Bydliště: ŠkodaBurg

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 9:21 am    Předmět: Citovat

Teplý motor šel nastartovat, ale jedině s plynem na podlaze a musel jsem plynem udržovat otáčky cca 1500rpm, jinak by mi to chcíplo. Nedokázalo to udržet volnoběh.
_________________
Lada 2103 - 1608 DOHC - 73,5 kW - Incredibile macchina
Lada SAMARA 1,3 LS - Zachránila mi život
Citroen XANTIA 1,9 TD - Zaoceánska LOÏ COMFORTI
Opravují a seřizují motory PSA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pee



Založen: 9.2.2008
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út prosinec 22, 2009 10:32 am    Předmět: Citovat

stepan napsal:
Teplý motor šel nastartovat, ale jedině s plynem na podlaze a musel jsem plynem udržovat otáčky cca 1500rpm, jinak by mi to chcíplo. Nedokázalo to udržet volnoběh.


Mne siel teply (resp. 20stupnov) motor nastartovat uplne v pohode, ako vzdy predtym. Tak to asi nastastie nebude rozvodmi.
Nemohlo by to byt nastavenim cerpadla a predstihu v zime? Neviem ako to funguje na xantii, ale na starom dieslovom golfe mam mechanicku packu.
_________________
Xantia, 1,9TD, 1996
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Xantiaclub :: Xantia - Xantia kombi archiv Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com - Glass Template Created by DoubleJ(Jan Jaap)